Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek az egypólusú vagy...

Szerintetek az egypólusú vagy a kétpólusú világ a jobb?

Figyelt kérdés
Ugye ma egyértelműen USA dominál, kénye kedve szerint foglal el más olajban gazdag országokat (Irak, Afganisztán, most Szíria).
2013. aug. 27. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Jobb a kétpólusú.

Csak úgy van egyensúly.

2013. aug. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen az USA dominál? :D Mármint, mi felett? Szó sincs arról, hogy világhatalma lenne az egyesült államoknak. Sem képzettség, sem lakosságszám, sem birtokolt terület, sem technológia, sem diplomácia sem pedig haderő szempontjából nem egyedülálló.
2013. aug. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nem ilyen egyszerű, hogy az USA dominál...


Szereti a világrendőrség szerepét játszani, de azért egy Ororszország vagy Kína vagy akár Izrael ellen nem merne igazán komolyan fellépni...


Az a dolog, amiben a világ egypólusóvá válik:

-kultúra: ennek központja valóban az USA (lásd farsang helytt halloween)

-gazdaság/ipar: Kína (lásd Made in China címke úgy majdnem mindenen)

2013. aug. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok

"Szerintetek az egypólusú vagy a kétpólusú világ a jobb?"


szerintem egyik se... én globalizáció- helyett lokalizációpárti vagyok

2013. aug. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát összehasonlításképp ma jobban és nagyon biztonságban élünk mint akkor amikor még létezett a SZU, szóval szerintem a jelenlegi rendszer jobb. Lehet, hogy ha lenne egy másik demokratikusabb felfogású szuperhatalom, akkor jobb lenne, de ezt nem tudhatjuk.
2013. aug. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 rémuralom ***** válasza:
Egyik sem. A többpólusú, ami reálisan kb. négy-öt szuperhatalmat jelenthet, mindkettőnél jobb. Nem jó az sem, ha ketten osztják fel egymás közt a világot, ráadásul kettő közül, ha az egyiknek vége, akkor a másik egyeduralkodó lesz, és az senkinek sem jó, még a megmaradt egyetlen szuperhatalomnak sem.
2013. aug. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A többpólusú világ jobb.

A 4 legfontosabb talán USA, Kína, EU, Oroszország-FÁK.

De az arab világ, India, Japán, Latin-Amerika is fontos tényezők.

2013. aug. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a pólusok száma érdekes, hanem az, hogy ne legyenek egymástól túlságosan távol. Hogy képesek legyenek egymás szavát meghallani és meg is érteni. Majd utána egymás boldogulására cselekedni. Az egyensúly a fontos. Éppen ezért az egypólusosság nem eset.
2013. aug. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!