Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A németek mit gondolnak a...

A németek mit gondolnak a második világháborúról?

Figyelt kérdés
Nem, nem akarok régi sebeket felszakítani, csak érdekelne, hogyan vélekednek Hitlerről, mit gondolnak a kegyetlen dolgairól. Tudom, hogy Hitler talpra akarta állítani a hazáját a vereség után, de azért túlment egy határon.
2013. szept. 20. 20:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Németország nyugati részén teljesen elítélik, míg a keleti részeken még most is vannak nácik (tény, nem nagy számban).
2013. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Rossz véleménnyel vannak róla.


Én sem vagyok jó véleménnyel Hitlerről, pedig német származású vagyok.


Hitlernek a késői években elment az esze, paranoiás, hatalommániás lett.

Az ilyen embereknél akik ekkora hatalmat tarthatnak a kezükben, előfordul.


Persze, haragszom is rá, hogy rossz döntéseket hozott és nem nyertük meg a háborút.

Egész Európa jobban nézne ki.


Nem vagyok elfogult , elismerem a Harmadik Birodalom szépségeit is.

A technikai fejlődést , a foglalkoztatottsági politikát ,népesedés politikát.


Sosem szerettem a zsidókat, ez amolyan családi dolog nálunk, de Hitler kicsit messzire.

Bár, nagyapám egészen a halálig dicsőítette a Führert és a Reichot titokban természetesen , sokat mesélt róla, hogy miként mentek a dolgok akkoriban.

2013. szept. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Kelet-német területeken is csak a kommunizmus szépítette kicsit az emlékét.
2013. szept. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
A II. világháború alatt az összes német nyaralni volt, így nem is nagyon mesélnek róla.
2013. szept. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

"Tudom, hogy Hitler talpra akarta állítani a hazáját a vereség után, de azért túlment egy határon."


Milyen határon?

2013. szept. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A történelmük egy sötét foltjának tartják, szégyenlik. Nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy a német bűnös nép, a háború okai és következményei (elcsatolt területek, elűzött németek) ugyan úgy tabutémának számítanak az európai szövetség miatt, mint Magyarországon Trianon és a határon túli magyarság a szocializmus alatt.

Jelenleg is állandó téma ez a történelmi múlt, melyet jóvá kell tenni például a zsidóság, a kisebbségek fokozott támogatásával.

Németország ma már nagyon liberális és pacifista.

2013. szept. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Hogy mit gondolnak napjainkban a német népek ? Csalódottak... legbelül mindanyian rajonganak Hitlerért, és visszasírják a 3-ik birodalmat. Az érzéseiket kinyílvánítani nem merik a liberális Európában. Sír a szívük, mert az országuk tele van izraeliekkel, cigányokkal, feketékkel, arabokkal, ki-be vándorlókkal. Persze vannak köztük olyan németek, akik elítélik hitler szörnyű tetteit, de ahogy megfigyelik Németországot, hogy mennyi a rassz legbelül csalódottak ugye... mind... az összes! Persze, hogy az mondják a nyilvánosságnak hogy elítélik, miért mit mondjonak? Azt hogy jól tette Hitler amit tett? Mégis mit gondolnának róluk? És a Zs*dók akik hatalmasak ? Inkább halgatnak csenben, dolgoznak, élik az életüket, titokban meg Hitlen rajongók! Aki tényleg elítéli az egészet, az pedig Német-Z*idó amiből nem sok van.. és van pár liberális Német is. de 90%-a visszasírja hitlert és a tetteid, mer már rájött egész Németország hogy "jó" írányba tette volna Európát.
2013. szept. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

#7 Mivel tudod alátámasztani amit írtál? Én úgy olvastam, hogy a legtöbb német igen is Hitler ellenes, és sötét pontnak tartják Hitlert a német történelemben.

Szerintem Hitler uralkodásának a legelején tényleg jó vezető volt. Akkor kezdett kilábalni Németország az I. VH. okozta inflációból. Munkahelyeket teremtett. Kitűnő szónok volt. Németek millióit tudta rávenni a saját eszméje követésére. Szerintem nála nagyobb szónok soha nem élt a világon. Szerintem, ha Hitler kikelne a sírból a németek megint Hitler pártiak lennének.

2013. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%

A németek döntő többsége tisztában van vele, hogy Hitler az elképzelhető legnagyobb csapást jelentette, ami csak a német népet sújthatta.


Az ország a 30-as években Hitler nélkül is talpra állt volna gazdaságilag, a válság már éppen múlóban volt Németországban a nácik hatalomra kerülésének idején. Az Anschluss és Danzig visszacsatolása békésen végbement volna, ma is érvényben lenne. Ma is Németország része lenne Kelet-Poroszország, Szilézia, Pomeránia. Nem üldözték volna ki németek millióit az Odera-Neisse vonaltól keletre fekvő területekről, Csehországból, Jugoszláviából, Magyarországról.

Nem döntötték volna romba Németország nagyvárosait, nem lett volna NDK és szovjet megszállás, berlini fal stb.


A németek ma ezzel tisztában vannak.

2013. szept. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
#8 az utólsó mondtatodból elmontál mindent, sz.val én is arról beszélek. Ma is Hitler pártiak, 90%-a, hiába leplezik. Az egy dolog, hogy Hitler nélkül is kilábalt volna Németország, de attól még érzékelik a bevándorlókat, és annak súlyos problémáját. Ezért sírják vissza a "vezetőjüket"
2013. szept. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!