Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kevésbé kedveltek volnánk?

Polarbear kérdése:

Kevésbé kedveltek volnánk?

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt ez a téma. Utána olvasgattam, és nem találtam csak szélsőséges választ erre. Miért nem kedvelnek minket, mint magyarokat a szomszédaink? Nagyából azért tisztában vagyok vele, mégis miért van ilyen durva véleményük a magyarokról a szomszédos országoknak?

Előre is köszönöm azoknak akik ebben a kényes témában válaszolnak!



2013. nov. 3. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
A közvetlen szomszédaink azért, mert megkapták a mi területeinket, és még nekik áll feljebb. A nem közvetlenek meg azért, mert nagyhangúak vagyunk, vagy legalábbis a politikusaink, meg túl kritikusak is, még saját népünkkel is.
2013. nov. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

A szomszédos országok általában nem kedvelik egymást.

Ez nem csak Magyarország esetében van így, hanem a legtöbb országnál.

2013. nov. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Na akkor sorban. Ausztria kedvel.

Szlovákia nyilvánvaló okokból félti a területét amit tőlünk vett el és fél visszavesszük. Ukrajna különösebb gondjuk nincs velünk. Főleg mivel a sok prostit,drogot meg ilyeneket könnyű innen oda vagy fordítva furikázni. Románia szintén a föld és a pofátlan magyar többség ami egyre kényesebb. A többiek meg annyira nem érintettek szlovénia stb. Szóval ezek a politikai helyzetek és persze a magyarok sajátos hűtlen pofátlan viselkedése ami gondolom mindenkinek ismert. Nem vagyunk az a megbízható típus. De ez sok más mindenkire is elmondható persze.

Mindig nagyon forróvérűek a magyarok meg persze nagyszájúak, de azért nem akarok leszólni egy népet mivel mi adjuk a tudósok jelentős részét is.

2013. nov. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én nem vettem észre.

Esetleg tényleg az lehet a dologban, hogy a szomszédok tőlünk váltak le és félnek, hogy vissza akarjuk hódítani a földjeinket. Az ember pedig eléggé tudja gyűlölni, amitől fél.

2013. nov. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Na tehát. Ausztria nem kedvel. Amíg szocializmus voltunk, talán (nem igazi) sajnálatot mutatott, azóta ezt érzelmi alapon nem lehet közelíteni. Amiben hasznosak vagyunk számára, abban "kedvel", amiben nem, abban megpróbál kiszorítani. Ez nem természetellenes, ez a kapitalizmus rendje, szelleme.

Ukrajna sem visel irántunk érzelmeket. Minek. Az oroszlánt nem zavarja az egér.

Ami ezt az érzelmet illeti, az elcsatolt területek új gazdái belül érzik, hogy nem volt ott minden rendben. Ez szül bizonyos félelmet, de nem mindenkiben. A mai történések viszont mind belpolitikai hatalmi töltetűek. Sem a szlovák, sem a többi, sem a magyar politikai elit (a néhány egyedi esetet kivéve) reálpolitikus annyiban, hogy nem tekinti e kérdést valódi, módosítható problémának. Annál inkább használja belpolitikai céljai elérésére, a nacionalizmus mindig jó fegyver volt, lehetett és lehet vele választásokat nyerni. Persze néha szükségesek a hitelesség kedvéért látszatintézkedések, néha túl lőnek a célon, de a "nem kedvelés és viszont" a primitív tömegek eszköztára, őket erre használja az uszító politikai elitjük.

2013. nov. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Elnézést, közben megváltozott a mondat értelme. Tehát a "sem a.." helyett "mind a..." értendő.
2013. nov. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

A sors fintora, hogy ma Nyelvtan órán, hosszas beszélgetés során eléggé elkanyarodtunk a kezdetleges témától, és feljött szóba a külföldre költözés, stb.

Azt mondta a Tanárnő, hogy külföldön élő ismerősei mind azt tapasztalják, Ausztriában és Németországban a magyar emberre ráragadt a "lopós" szócska. Minek hatására van ez? Gondolom a fentebb említett országokban nincsenek rákényszerülve a lopásra a kint élő magyarok, hiszen a jól fizető állás miatt mentek ki... Nem úgy ismerem az átlag magyar embert, hogy "lopós" volna.

2013. nov. 4. 14:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ezt Bécsben tapasztaltam. már ferde szemmel néznek arra, aki megszólal magyarul..hát, ide jutottunk...
2013. nov. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért mert a cigányokat akik innen mennek el magyarnak tekintik. Pedig hát ők cigányok nem magyarok.
2013. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ausztria: nincs velünk problémája, +közös történelmi háttér


Szlovákia: Ezt az országot trianon hozta létre... ilyen ország soha nem volt. És fosnak hogy a területet amit elcsórtak egy konfliktus során visszavesszük mert igenis van rá okunk és haderőnk


Ukrajna: Megint csak semmi problémájuk nincsen az ukránoknak velünk. Már szerencsére azt is elfelejtették hogy kassai ellenük fújott:P


Románia: A románok szívből gyűlölnek minket és mi ezt tudjuk is viszonozni. Trianonnál elcsórták országunk egyharmadát.


Szerbia: a szerbeknek nincs velünk bajuk, nekünk sincs velük


Horvátország: A horvátok nem szeretnek minket de még nem gyűlölet ez


Szlovénia: Szintén semmi probléma


Ez nem is olyan rossz arány;) A turisták is egyre nyugodtabbak ha hozzánk látogatnak és a legtöbjük pozitívan megy haza.

2013. nov. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!