Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A román kormány miért hozott...

A román kormány miért hozott ilyen "idétlen" törvényt?

Figyelt kérdés
A híradóban hallottam, hogy a román kormány olyan törvényt vezetett be (vagy fog) ami szerint az iskolákban minden tanítási nap reggelén el kell énekelniük a diákoknak a román himluszt. Mi értelme van ennek? Nem butaság ez?
2013. dec. 1. 00:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

ez a hír már régebben is terjengett

a kommunista időkben volt szokás ez, de nem hiszem, hogy megint általánossá válna

az ott élő és tanuló magyarokat sajnálnám miatta leginkább

2013. dec. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Ezt a világ valamennyi iskolájában így kellene, persze nem a román himnusszal, hanem minden országban a sajátjukkal.
2013. dec. 1. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Bezzeg ha mi hoznánk ilyen törvényt, egész Európa hőbörögne (a mi libsijeinkkel együtt), h mekkora nácik vagyunk.
2013. dec. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%

"az ott élő és tanuló magyarokat sajnálnám miatta leginkább"


És őket miért sajnálod? Erre nem látok ésszerű indokot.

2013. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy az első mondta, ez még volt napirenden régebb, érdekes módon pont amikor a liberálisok kormányoztak kisebbségben az RMDSZ-el. :D De akkor sem lett belőle törvény, és azt hiszem, most sem lesz.

Egyébként arra hivatkoznak, hogy a román diákok nincsenek eléggé tisztában, ill. nem tisztelik eléggé a nemzeti szimbólumokat.Pont Maros megyére hivatkoztak, ahol ugye van magyar lakosság, de tény, hogy a románok között is rengetegen vannak, akik nemtudják, hogy pl. mi a mai nap jelentősége, nem ismerik a himnuszt, vagy a fontosabb történelmi eseményeket sem...Bár ez szerintem a környező országokban is így van.

2013. dec. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
talán te szeretnél magyar létedre minden reggel román himnuszt énekelni?
2013. dec. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"talán te szeretnél magyar létedre minden reggel román himnuszt énekelni?"


Nem, de semmi mást sem szerettem volna csinálni, amit iskoláskoromban csinálnom kellett, nem is hasznosítottam azt az időt semmire (helyette otthon képeztem magam nem gyengén). A román himnusz éneklése se lett volna számomra rosszabb vagy jobb mint bármi más iskolai tevékenység. Egyszerű időpazarlás, nem megalázóbb, mint bármelyik más kötelező iskolai dolog.

2013. dec. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

nem mindenki csak melegedni jár suliba...

szóval szerinted egy "idegen", unszimpatikus (mert az ott élő magyarok 90%-a utálja a románokat) nemzet himnuszának éneklése semmivel sem megalázóbb, mint mondjuk házi feladatot írni a következő órára...

érdekesen gondolkozol

2013. dec. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Cáfolnám, hogy az ott élő magyarok 90%-a utálja a románokat. Csak a butábbak utálják, de ez nagyon nem 90%, hanem mondjuk 10%. De ha 90% utálná is, az Ő bajuk lenne, hogy rasszisták. Ennyi gyűlölet csak buta emberben lehet. Nekik meg úgysem használ semmit az iskola. (Bár szerintem másnak sem)


És igen, a házi feladat megírása legalább annyira haszontalan volt, mintha román himnuszt kellett volna énekelni. Az, aki tényleg tanul, az az iskolába legfeljebb csak melegedni jár, vagy esetleg az órákon foglalkozik a maga dolgával, ha ezt megteheti.

2013. dec. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek...Erdélyi vagyok, és boldog lennék, ha 90% lenne az arány...Főleg a szórványban, nagyon gyenge a magyar azonosságtudat.
2013. dec. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!