Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Emiatt lennék rasszista?

Emiatt lennék rasszista?

Figyelt kérdés

Dél-Afrikában születtem 1990-ben. Magyar szülők második gyerekeként. Szüleim mind a ketten magyarok, annak is vallják magukat és vallották is, bár már ők sem Magyarországon születtek, hanem Dél-Afrikában. Anno az ő szüleik költöztek el Magyarországról még a II. Világháború előtt pár évvel. Régebben, Dél-Afrikában a fehér emberek között is több közösség volt, főleg angolok, hollandok és németek. De voltak szép számban magyarok is. Szüleim már egészen kis koromtól kezdve tanítottak magyarul, ők is folyékonyan beszélik és fontosnak tartották azt, hogy bár hivatalosan a családunk Dél-Afrikai, mi megmaradtunk magyarnak. Na, de nem emiatt vagyok rasszista :)Annak az országnak, amelyre szégyellem, de nem tudok már hazámként tekinteni, annak volt az a bizonyos sokat szidott Apartheid rendszere. Ez a rendszer valóban szegregálta a fekete és a fehér bőrű lakosságot, a bőrszín alapján. Az apartheid lényege, a hivatalos és nem hivatalos félremagyarázásoktól eltekintve nem abból állt, hogy a fehérek halomra gyilkolták a feketéket. Meg volt az az elterjedt nézet, hogy a fehér rendőrök autógumikat raktak a feketék nyakába és meggyújtották. Ez sem volt igaz, voltak ilyen esetek, de nem a fehérek és nem is a rendőrök csinálták. Az apartheid alatt külön iskolákba jártunk a fehérekkel, és a feketék is. És az sem igaz, hogy a feketék ( amúgy szándékosan nem írok afrikait, de nem azért mert rasszista vagyok)nem jutottak rendes munkához, illetve ha igen, akkor éhbérért. A gyémánt és aranybányákban régen nem tartották rosszul a munkásokat, éppen amiatt, mert elég értékes volt az, amit kitermeltek. Régebben, az arany és gyémántbányászat állami kézen volt nagy részben. Ma nulla százalékban van állami kézen. Ahogy a híreket olvastam eladták a bányajogokat amerikai, francia, izraeli és kínai cégeknek. A Mandela éra alatt kinőttek a magukat, idézem: "fekete gyémánt"-nak nevező újgazdagok, akik az apartheid után elkezdték megdézsmálni az állami vagyont. Mára az ország eljutott odáig, hogy az egészségügyi ellátás akadozik, orvoshiány van és a szegénység sose látott méreteket öltött. Amit szintén kevesen tudnak, hogy fehér ember már évszázadok óta él azon a területen. Dél-Afrika hatalmas termékeny földterülettel rendelkezik. Ezt évszázadok óta fehér emberek művelik. Százezer fehér földművest öltek meg az apartheid utáni egy év alatt. A fekete lakosság elkezdte ölni a fehéreket, Mandela kormánya pedig ez ellen semmit nem tett. De ő nem rasszista. Ő Nobel-békedíjas. Erre a fehérek felfegyverkeztek és visszavágtak, vagy, ahogy a mi családunk is előbb-utóbb megelégelték és elmentek az országból. A történet itt kezd el szomorúvá válni. Amikor a gazdaságot, annak legfontosabb ágait tulajdonló fehérek elmenekültek, a vagyonukat is magukkal vitték és eladták a tulajdonukat. Ez a búr farmereknél volt a legnagyobb méretű, mert rájuk vidéken semmilyen törvény nem vigyázott, hacsak nem védték meg magukat vagy álltak össze. A világ egyik legnagyobb élelmiszer exportra termelő országa ma élelmiszer segélyekre szorul. A kormány ugyan kozmetikázza az adatokat és rendszeresen meghíja a Reuters-t meg a többit, hogy lefényképezzék az élelmiszer feldolgozó üzemeket, meg a földeket, de több Magyarországnyi termőterület hever parlagon, mert akik művelték, azokat vagy megölték, vagy elmenekültek. Akik nem menekültek el, azok szabályos erődökben élnek és magánhadsereget tartanak. Már ha azt lehet életnek nevezni. Miután a gazdaságot három-négy év alatt 1998-99-re teljesen tönkretették, főleg vidéken kitört az éhezés, az alultápláltsággal összefüggő halálesetek nagyon megugrottak. Régen Dél-Afrika el tudta látni önmagát. Fehérnek és feketének is jutott élelmiszer. Természetesen a feketék nem kerestek annyi pénzt, mint a fehérek, nem strandolhattak egy parton, nem járhattak egy iskolába, sok ilyen szegregáló intézkedés volt. Ez tény. De nem voltak sem éhezési járványok, sem krónikus orvoshiány, elharapódzott bűnözés. A másik adat, amit a Dél-Afrikai kormány igyekszik jobb színben feltüntetni az a bűnözési ráta. Ma Dél-Afrika a nemi erőszak által legjobban sújtott ország, gyilkosságokban is a világelitbe tartozik. Évente 200 000 fehér adja fel a hazáját, hogy élhetőbb országba költözhessen, főleg Kanadába, Angliába, a hollandok Hollandiába mennek. És a fehéreket elképesztően nagy atrocitások érik. A kilencvenes évek közepe óta az AIDS által legsúlyosabban érintett országok közé lépett elő. Én Pretoriában születtem, amit akkor többségében fehérek laktak, de egy külvárosban töltöttem a kisgyerekkorom. Mi szerencsések voltunk, mert azokat a környékeket, ahol mi éltünk, elkerülték a polgárháború nagyobb összecsapásai. Mert az bizony polgárháború volt. Ott a feketék elkezdték ölni a fehéreket és viszont. Az apartheid alatt nem gyilkolták egymást a dél-afrikaiak. Meg volt a helye mindennek. Amikor hat éves voltam, akkor támadták meg édesanyámat és súlyosan bántalmazták. Az elkövetőket pedig egy hét elzárás után kiengedték. Még két évig bírtuk, aztán apám egyik régi holland származású barátját megölték. Ő két utcával lejjebb lakott. Bár régen volt, de sajnos jól emlékszem azokra a sajnálatos időkre. A szüleim napokig vitatkoztak, hogy költözzünk Magyarországra, mert már egyre rosszabb a közbiztonság. Én akkor nyolc éves voltam, a bátyám tizenhárom. Végül úgy döntöttek, hogy nem vállalják az ittlétet két kisgyerekkel és eljöttünk. Néhány rokonom, köztük édesapám testvére, aki pilóta volt a SAAF-nál. Ő minden áron maradni akart, mondván, hogy ez az ő hazája. 2001-ben jött el. Pedig ő katona volt, hithű katona, aki hivatásának tekintette Dél-Afrika védelmét. Az ő apja, tehát az én nagyapám is pilóta volt a SAAF-nál és harcolt is Koreában, mint Dél-Afrikai. Apám is volt katona. Mi, mint fehérek szerettük azt az országot, amelyik így felfordult. És sajnos egyre kevesebben bírják. Ezt azért mondtam el, így meglehetősen röviden, mert szeretném tudni, hogy az embereknek mi a véleményük erről. Két napja a barátommal elmentünk kocsmázni,és ott volt három haverja. És valahogy ez a sztori szóba került. Én persze jóval részletesebben, mert beszéltem meg sok óra volt még az éjszakából, hát elmondtam ezt. Erre a pasim "haverjai" nekem estek, hogy micsoda fekete, meg roma meg zsidógyűlölő rasszista vagyok, aki apartheidet akar visszahozni meg Hitlert élteti meg mittudom én még miféle ocsmányságokat. Erre elmeséltem neki, hogy én ebben éltem és tudom miről beszélek. Erre a válasz, hogy mondhatok bármit már elástam magam náluk, mert rasszista vagyok. Erre én kinevettem őket, hogy engem a legkevésbé sem érdekel, hogy ti, akiket két órája ismerek mit gondoltok rólam. Erre a barátom kicsit begurult és közölte, hogy most fejezzék be, mert pankráció lesz és hogy őt soha többet ne keressék. Ezután jobbnak tartottuk elmenni, erre az egyik, persze hátulról, mert bátor, rám öntötte a kóláját és azt mondta, na most te is színes leszel. Akkor tört el a mécses nálam, a barátomnál pedig a cérna. De a volt "haverjai" természetesen nem várták meg a pofont, hanem elszaladtak. Én most titeket kérdeznélek. Most ebben a mai világban komolyan az a rasszizmus, hogy valaki kimondja azt ami megtörtént és amit elhallgatnak? Ez a rasszizmus, hogy a szülőhazámat romba döntötték, gazdaságilag padlóra küldték, etnikailag felforgatták, a gazdasági erőt elüldözték és most az ENSZ-nél állnak sorba? Én nem vagyok rasszista pedig. Csak elítélem azt, amit a fekete lakosság tesz a fehér lakossággal. Csupán ennyi. Pedig higgyétek el, isteni hely, gyönyörű és nagyon fáj a szívem érte.

Hát ha ezt végigolvastátok, már hősök vagytok :) Bocs a fogalmazásért, de kicsit felment a pumpa bennem, miközben írtam. Remélem rendes és józan gondolkodású emberek itt meg tudják ezt nekem válaszolni.

UI: Nem Nelson Mandela a leghíresebb Dél-Afrikai, ahogy azt mostanság szeretik mondani. Hanem J.R.R Tolkien és ha már itt tartunk, akkor Charlize Theron.



2013. dec. 2. 23:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
28%
Ez a cikk egy fasiszta propaganda, egy szó sem igaz belőle. A valóság, hogy a dél-afrikai fehér lakosságnak haja szála sem görbült, ellenben a gyarmatosítók irdatlan fasiszta elnyomást vittek véghez az apartheid alatt. Mostanában a hazai neonáci álhírportálok terjesztik ezeket a hazugságokat. Teljesen kamu az egész minden adattal. Nem kell midnen marhaságot elhinni, amit az interneten olvastok. Pláne, ha tele van annyi ellentmondással, mint ez a cikk.
2013. dec. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Marczell ***** válasza:
77%
Látom azok a srácok akik a kocsmában lehordtak téged mindennek, megtalálták ezt a fórumot is!
2013. dec. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
17%
Nem, csak nem vagyunk begyöpösödött hülyék mint ti.
2013. dec. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
74%
Neki nincs ott keresnivalója? Talán ő kérte, hogy oda szülessen? Ő kérte, hogy ott élje a gyerekkorát? Mégis kinek van joga azt mondani, hogy az nem az ő hazája volt, és hogy megérdemelte az elűzést? Bármit tettek a fehérek, az nem jogosítja fel a másik oldalt, hogy ugyanolyan kegyetlen legyen. Akkor egy hajszállal sem jobbak mint a régi elnyomóik.
2013. dec. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
12%

"Erre a pasim "haverjai" nekem estek, hogy micsoda fekete, meg roma meg zsidógyűlölő rasszista vagyok, aki apartheidet akar visszahozni meg Hitlert élteti meg mittudom én még miféle ocsmányságokat."


Először is nagyon kamu-szagú az egész írás. Kicsit sem olyan mint egy 2. generációs magyar irománya. A roma, meg a zsidógyűlölet pedig egyértelműen a sztoriból kilógó, csupán indulatokat szító rész.

A leírásod alapján kb így nosztalgiázhatott a náci elit a háború bukása után a feledhetetlen párizsi éjszakákról Argentínában. Kizsákmányolni egy országot, gettókba zárni, nyomorba dönteni az ott élő milliókat, és uralkodó rétegként lubickolni a gazdagságban, az mindenkinek megy. Az együttélést kell megteremteni! Ha az nincs meg, a rendszer bukásra van ítélve. Csak egy kicsit képzeld magad a másik oldalra!

2013. dec. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
84%

Látom egyes kettyós idióták nem tudják, hogy amikor a fehér, holland telepesek megérkeztek Dél-Afrikába, akkor rengeteget nyomultak befelé a kontinens közepe felé, mire találkoztak az első néger törzsekkel. A mai Dél-Afrikai Köztársaság területe jószerével lakatlan volt és úgy vették birtokba a búrok.


De ez amúgy is lényegtelen, ha éltek is ott négerek, az európaiak akkor is csak kultúrát és rendet vittek arra a földrészre.

2013. dec. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
47%

Rendet? Kizsákmányolták egész Afrikát, azért tart ott ahol most. Az európaiak puszta kapzsiságból mentek felfedező utakra, nem azért, hogy nagy földrészeket fedezzenek fel, hanem a meggazdagodás reményében (tudod arany). Egy csomó betegséget hurcoltak be és egy csomó embert öltek meg, csupán kapzsiságból. Ennyi, a többi felesleges fényezés. Az akkori európaiak mosdatlanok, büdösek és rohadt fogúak voltak.


A hollandok amikor találkoztak az első törzsekkel ki is irtották őket. Utána jöttek az angolok és a búrok, akik pedig megölték a zulukat.


Az európaiak nem kultúrát vittek, hanem halált és kapzsiságot. Azonban számos kultúrát nyomtak el és törültek el, semmi más nem vezérelte őket csak az arany és a gazdagság. Erre aztán kurv. büszke lehetsz.

2013. dec. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm először is mindenkinek az eddigi válaszokat.

9-es válaszoló azt írta, hogy nekem ott semmi keresnivalóm. Erre csupán annyit válaszolnék, hogy ez a komment eléggé gusztustalan. Még pedig azért, amit a 14-es válaszoló írt, ehhez még hozzátennék valamit. A 9-es válaszoló mennyen el Észak-Amerikába, akár Kanadába, akár az Egyesült Államokba. Keressen ott egy amerikai, vagy kanadai embert, nézzen a szemébe és mondja azt, hogy neki mint amerikai vagy kanadai nincs joga ott élni, mert az indiánok voltak ott előbb, akiket lemészároltak és kizsákmányoltak. Majd meglátja, mennyire fogják értékelni.


14-es válaszoló: "Arról már nem szól a fáma, hogy mi van 1994 óta.Az analfabétizmus csökken, a közbiztonság javul, a munkanélküliség csökken."


Az analfabétizmus soha nem látott méreteket öltött, mivel a nagyrészt fehér értelmiségieket vagy megölték, vagy elűzték. Elég felmenni az ENSZ honlapjára az oktatást kikeresni, ott tájékozódni lehet. A közbiztonság javul. Ezen majdnem elnevettem magam kínomban. Naponta hivatalosan, hangsúlyozom hivatalosan 50 gyilkosság történik naponta. Évente, csak a bejelentett, tehát regisztrált nemi erőszak 24-50 000.

idézet:


A dél-afrikai kormány South African Law Commission bizottsága által nyilvánosságra hozott, és a megjelenésének pillanatától kezdve erős kétségekkel fogadott jelentése szerint az országban évente egymillió hétszázezer erőszakos nemi közösülés vagy arra irányuló kísérlet történik, amiből kevesebb mint ötvenezret jelentenek a hatóságoknak. Független dél-afrikai és angol nővédő szervezetek szerint azonban a valóságban a 44 millió lakosú országban évente tizenötmillió háromszázezer (!) nemi erőszak történik, minden 26. másodpercben megerőszakolnak valakit, és az évente kivizsgált és jogerős ítélettel végződött esetek száma nem éri el a húszezret sem.

Jellemző a dél-afrikai állapotokra, hogy 2001 novemberében három nap alatt két, a közvéleményt alaposan felkavaró nemi erőszak is történt. Mind a kétszer szinte csecsemőkorú kislányokat erőszakoltak meg, az egyik esetben egy hattagú banda minden tagja megerőszakolta a 16 éves anyát a nyolc hónapos (!) kislányával együtt. Az esetet csak a Western Cape tartománynak egyik kis példányszámban megjelenő helyi lapocskája írta meg, a nemzetközi hírügynökségek és a világlapok - mint általában minden, Afrika déli részéről érkező, és az egyre szorultabb helyzetbe kényszerített fehérekkel kapcsolatos, tehát "kellemetlenül hangzó" eseményről - mélyen hallgattak róla.


Az említett bizottsági jelentés szerint 2002-ban az 1,7 millió erőszakos nemi közösülésnek minősülő esetnek több mint 40 százaléka 10 éven aluli kislányok ellen történt, és 65 százalékban csoportosan elkövetett bűncselekményről volt szó. A nemzetközi emberjogi szervezetek ezeket az adatokat manipuláltnak és nevetségesen alacsonynak tartják.


(forrás: People Opposing Women Abuse) nyilván rasszisták.


A 10-es válaszoló azt is említi, hogy az ország tagja a BRICS-nek. Erre annyit mondanék, hogy Magyarország is tagja az OECD-nek, de nem a kimagasló gazdasági teljesítménye miatt.


idézet: Dél-afrikai Köztársaságban az apartheidet 1994-ben felváltó új politikai elit a modernkori történelemben páratlan és valószínűleg megismételhetetlen gyorsasággal vitte csődbe és tette tönkre az igazságtalan erkölcsi és politikai alapokon álló, de addig jól működő gazdasági rendszert és a virágzó mezőgazdaságot. A felméréseket végző cégektől függően az ország tartósan az első három hely valamelyikén szerepel a világ AIDS-es és a HIV fertőzött betegeket összegző listákon, (a Dél-afrikai Köztársaságban minden kilencedik felnőtt fertőzött, a tizenévesek között minden negyedik - a szerző) és az ország bűnügyi statisztikái magasan vezetik a világranglistákat, különösen a feketék által okkal vagy ok nélkül gyűlölt fehérbőrű lakosság és turisták elleni bűncselekmények területén.


De nemcsak a Dél-afrikai Köztársaságban, hanem a szomszédos Zimbabwéban is kiváló eredményeket értek el a fehér farmerek megölésében és erőszakos elűzésében, valamint az egykor nyugat-európai mértékkel is fejlettnek tekintett mezőgazdaság és ipar megsemmisítésében. A Szaharától délre fekvő országokat még a 70-es években is élelmiszerrel ellátó dél-afrikai és zimbabwei mezőgazdaság mostanra szinte mindenből nemzetközi segélyre szorul.


(forrás: MTI, MNO, a BBC World News Press alapján) nyilván rasszisták és fogalmuk sincs az ottani állapotokról.


11-es kedves válaszoló az írja, hogy: "ez a cikk fasiszta propaganda" . Először is ez nem cikk, hanem egy kérdés. Talán, ha már magyar anyanyelvi környezetbe születtél, nem ártana különbséget tenni.


"A valóság, hogy a dél-afrikai fehér lakosságnak haja szála sem görbült"


Valóban. Egy kicsit értelmezd a fenti cikket, elsőnek. HA olyan fene nagy ott a jólét és a megértés, akkor hogyhogy én itt vagyok és nem ott? Hogy fordulhat az elő, hogy a Dél-Afrikai fehér lakosság aránya az 1990-es 18%-ról mára 8%-ra csökkent? Biztos azért, mert olyan nagy a béke és a biztonság.


15-ös válaszoló. Én tudom, hogy minden fasiszta propaganda, hazugság és kamu szagú, ami esetleg nem fér bele a kis világképedbe. Kívánom neked, hogy egyszer eljuss Johannesburgba, menny el oda, állj ki az utcára, és mond meg a feketéknek, hogy te mint fehér egyet értesz velük és utálod a nácifasiszta apartheid rendszert fenntartó fehéreket. Először kinevetnek, aztán pedig szó szerint elvágják a torkod a hulládat pedig kirabolják.

17-es válaszolónak is csak azt tudnám mondani, amit már fentebb leírtam, mondja ezt az amerikaiaknak, vagy akár a kanadaiaknak. 9-es válaszolóhoz kanyarodnék vissza, aki nem csak tudatlanságáról tett itt tanúbizonyságot, hanem az empátia teljes hiányáról is. Mindent jól tettek a feketék. Értem. Tehát emberek tízezreinek megölése egy helyes cselekedet. Emberek erőszakos elűzése, az életüknek az ellehetetlenítése helyes cselekedet. Tehát helyes, hogy a családunkat elűzték onnan, mert nekünk ott semmi keresnivalónk. Kíváncsi lennék arra, hogy fogadnád, ha a cigányok elűznének téged a lakóhelyedről. És nem csak a lakóhelyedről, lényegében a hazádból is. Tehát a te gondoltat világodban azoknak a millióknak az élete nem számít semmit. Csak a szegény elnyomott feketék, akik semmiről nem tehetnek. Ez a legnagyobb hazugság. Mindkét oldal tett olyat, ami elítélendő. A feketék követeléseinek egy jó része pedig valóban jogos követelés volt. Ezt én is elismerem. Ennyire szőke én sem vagyok. Azonban azt mondani, hogy akkor hajrá feketék és toroljunk meg minden valós vagy vélt sérelmet. Hát ehhez csak gratulálni tudok. Valaki még belém kötött, hogy úgy írok, ahogy nem kéne. Az, hogy én tanult magyarral megpróbálok választékosan fogalmazni, te meg nem, az téged minősít nem engem. Egy másik írta, hogy képzeljem magam a feketék helyébe. Nem tudom, mert nem vagyok fekete. Az pedig, hogy ott a feketéknek maga volt a pokol, az meg egyszerűen nem igaz. Említették még a bantusztánokat. Az valóban igaz, hogy onnan csak útlevéllel lehetett kimenni, ugyanakkor említsük meg azért azt is, hogy nem nyomorogtak, mert kaptak központi pénzeket. Másodszor a bantusztánok maximum 6-8 millió embert érintettek, ez hivatalosan is így van, ha esetleg valamelyik visszatérő belém akarna kötni. És a 6-8 millió nem tette ki a teljes fekete népességet. A normális hozzászólóknak, akik nem indulatoktól vezérelve hordtak el fasisztának, azoknak köszönöm az eddigi válaszokat.

2013. dec. 3. 20:01
 19/25 anonim ***** válasza:
80%

Baracsi Attila:

a9,11,14,15,17-es válaszolóknak: Abban valóban van nagyopn sok igazság,hogy az első Európaiak valóban hódítani,rabolni,s fosztogatni mentek Afrikába,s Nem csak oda,de szerintem ettől függetlenül,mindegyikötök a butaságáról,s a félműveltségéről,s a sajátos előítéleteiktől buzgó önmagukat liberálisnak,s demokratáknak tartó idióták túlbuzgó elfogult hülyeségeiről és valóban az empátia hiányáról tettetek tanúbizonyságot! Ezek vagytok ti! Kettős mércét alkalmaztok,mert szerintetek helyes,ha egy,a témánál maradva fekete rasszista megöli-elüldözi a fehéreket(és valószínűleg nem csak azokat),helyes ha a cigány terrorizálja a nem cigány lakosságot,mert hát azok a csúnya rossz fehér emberek! Meg azok a rohadt büdös magyar parasztok,és még sorolhatnám!

Ismétlem ezek vagytok ti!

És az Isten mentsen mindenkit az olyanok hatalmától,amilyenek ti is vagytok!

Magyarország ma többek között a hozzátok hasonló "liberálisok" miatt tart ott,ahol!

2013. dec. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
22%
Valahogy ide kéne keverned a zsidókat. Így nem kerek.
2013. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!