Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ettől miért lennék rasszista...

Ettől miért lennék rasszista szülő?

Figyelt kérdés

Egyes magyarok mitől lettek ilyen furcsák?

Elmesélem...


A lányomat átírattam egy másik óvodába, mivel nem érezte jól magát és többször bántották is.

Ebbe az óvodában sok kisebbségi fiatal is jár.


Amikor új intézményt kerestem, próbáltam kutakodni, hogy mennyi kisebbségi jár oda, nem akartam, hogy újra megismétlődjön az ami történt.

Pár ismerősöm szerint én ezért rasszista vagyok, mert aszerint választok óvodát, hogy milyen az odajárok etnikai összetétele.


Nem értem , hogy ez miért rasszizmus.

Ahova sok kisebbségi gyermek jár, azok az óvodák nem jó hírűek és ok szülőtől érkezik panasz.



2013. okt. 9. 18:48
1 2
 1/14 anonim válasza:
72%
Rasszista akor lennel ha utalnad oket minden ok nelkul. A tapasztalatokon alapulo keresesnek ehhez aligha van koze hozza. Ha sok rossz hiru helyen altalaban kekhaju emberek voltak akkor az ember mar elovigyazatosabb lesz a sok kekhajuval teli helyekkel kapcsolatban.. Nem rasszizmus ez, inkabb csak elovigyazatossag/eloitelet.
2013. okt. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Én konkrétan református iskolába-óvodába írattam a gyerekeim. Éppen az általad írt okok végett. Ezekben az intézményekben kb zéró a cigánylétszám. Érdekes módon a tantestület-igazgató is ezeket az elveket vallja,miért is?

Üzenném a tisztelt rasszistázó ismerőseidnek hogy vegyenek pártfogásba pár darabot a hőn szeretett kisebbségből. Megnézném a pici pofijukat 1 hét múlva.

2013. okt. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Mert az emberek ostobák. Egyrészt nem ismerik a cigányokat, másrészt ha egy kisebbségi nem tetszik neked akkor egyből lerasszistáznak, mindegy milyen okból nem tetszik neked, ők csak azt fogják látni hogy te magyar vagy, aki meg nem tetszik neked az cigány, és egyből megy habzó szájjal a rasszistázás
2013. okt. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Igen, ez rasszizmus. Azonban ezzel nincs semmi gond. A számos hazai kisebbség közül egyedül a cigányokkal vannak problémák. Én legalábbis még nem hallottam, hogy a svábokat, tótokat, a szerbeket szidták volna. Miért is? Talán mert beilleszkedők, becsületesek, tiszták, stb. Nem bökik senki csőrét.

A védekező mechanizmus tapasztalati úton dönt, nem vizsgálja a részleteket, csak teszi a dolgát, megelőzi a bajt. Nem próbálkozunk, nem teszteljük azt a közösséget, amelynek tagjai károsak, veszélyesek lehetnek. Nem a rasszizmus volt előbb, mint ami életre keltette azt. Nem a sötét bőr a kiváltó ok, hanem azok a tulajdonságok, cselekedetek, amik mögötte vannak és összekapcsolhatók a külső jegyekkel.

Ugye a szúnyogot is lecsapod, mert csíp. Pedig csak a nőstény, a hím nem bánt, vagyis csak a létszám nagyjából fele kártékony...

2013. okt. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
10%
Húúú, ketteske! Ezt a zanyósom monta így, hogy mijatt helyett végett, mer az olyan úrias! De jót röhögtem! A mondanivalódon nem! :-(
2013. okt. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Én is ilyen alapon kerestem iskolát a gyerekemnek. És ha ettől rasszista leszek mások szemében, pont leszrom. Nekem a gyerekem biztonsága a legfontosabb, úgyhogy bevállalom.
2013. okt. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem értem, hogy miért ne lennél rasszista. Az alapján választasz óvodát a gyerekednek, hogy milyen az oda járó gyerekek származása. Ez rasszizmus. Az alapján ítélsz meg embereket, hogy milyen etnikumhoz tartoznak. Mi lenne a rasszizmus, ha nem ez az?
2013. okt. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Már arra is azt mondják hogy rasszista aki nem nyalja ketté egy-egy cigány seggét, kb annyira veszem zokon mintha azt mondanák, hogy barna a hajam
2013. okt. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Miért nem érdeklődsz az ottani szülőktől, hogy mennyi panasz van?


Az a baj, hogy nem az érdekelt az új óvodákban, hogy rendes gyerekek járjanak oda, hanem hogy ne legyenek cigányok. Oké, hogy összekapcsolod a kettőt, és tegyük fel, sok esetben igazad is van. De ettől még semmi nem akadályozna meg benne, és célszerűbb is volna direkt módon afelől érdeklődni, amire kíváncsi vagy.

2013. okt. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges egy meg nem oldott probléma miatti állampolgári kényszercselekvésből rasszizmus kérdést csinálni. Aki ezt teszi, nem érti a problémát se, a fogalmat se.

Van itt egy mély gyökerekkel rendelkező, sokrétű gond, amelyet kezelni az állam feladata. Nem egy kormányé, hanem az összesé. Vitatkozhatunk azon, melyik kormány csinálta, csinálja gusztustalanabbul, de ez a kérdéstől való elterelés lenne. Tehát az állam a pofátlan nemtörődésével olyan helyzetbe hozza a polgárait, amelyet nem képesek kezelni, hiszen semmiféle eszközük nincs rá. Hogy világos legyen, itt állampolgár alatt értem a szülőt is és az óvoda/iskola személyzetének zömét is (a valóban rasszistákat, mert vannak, nem vettem bele). Ők - optimális esetben - legjobb tudásuk szerint próbálják kezelni a helyzetet, ami előre tudván, lehetetlen. Ezek után a cselekmény rasszista/nem rasszista voltáról elmélkedni vagy tudatlanság, vagy mérhetetlen cinizmus (főleg, ha az illető állami/önkormányzati felelősséggel bír).

2013. okt. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!