Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban rasszista lennék, és...

Valóban rasszista lennék, és mindenki, akit ismerek szintén?

Figyelt kérdés

Kisebb koromban kiraboltak a Duna Pláza környékén, és Nyugatinál is. Mindig többen jöttek, elvették az órámat, pénzemet, sértegettek. De ami az óránál és a pénznél sokkal rosszabb volt, az a megaláztatás. A HÉV-en is többször belém kötöttek. A baráti társaságom több tagját próbálták már meg kirabolni, legtöbbször sikerrel.

Falun élő rokonom meséli, hogy a mamája már nem mer vasárnapi misére járni, mert azonnal kirabolják. A környékünkön van egy nagy cigánycsalád, akik egésznap ott járkálnak, telefonálnak hangoskodnak, tehát nem dolgozik egyik sem. Ennek ellenére olyan autókkal mászkálnak, melyekért egy tisztességes polgár hosszú évekig dolgozik, hogy megvehesse, akkor is részletre, hitellel.

Továbbá, állandóan gádzsóznak, megvetéssel beszélnek a magyarokról, elég néhány ilyen iwiw-es vagy myvip klubot megnézni. Itt olyanokat olvasni, hogy "rohadt magyar" "ne magyarkodj", "magyarok kíméljenek"... .

De nyilván emlékeztek azokra a híressé vált fórumokra, ahol "megyek magyart ölni" köszönés általánossá vált.

Én még egyetlen cigánnyal sem találkoztam, akivel mondjuk értelmes párbeszédet lehetne folytatni, és állítom, hogy az társadalom nagy részének csak rossz tapasztalatai vannak velük. Márpedig az ember a tapasztalatai alapján ítél. És ettől, szerintem, nem lesz rasszista!

Szerintetek?


2009. júl. 4. 13:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
ezt a kérdést, úgy tetted fel, mintha baj lenne, ha vki rasszista
2009. júl. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
79%

hát elsőkörben ezt olvasd el: [link]


hát engem is megloptak mikor még elsőbe v2dikba jártam, és azóta kerülőm és nem dicsérem a kisebbséget. meg nyáron mindig előjönnek, mint a legyek. sőt még tavaj a kertünkből lezabálták a fáról a barackot.


bár ez érdekes: "A rasszizmus ok nélküli gyűlölet. Vannak, akik bizonyos csoportok tagjai iránt anélkül támasztanak ellenszenvet, hogy személyesen ismernék őket, pusztán az előítéleteikre hivatkozva"

ezek szerinte akkor vagy rasszista ha a népcsoportot ítéled el, és nem csak azt az 1-2ember aki konkrétan elkövette a pl.:büntény.

2009. júl. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Értem, és ez alapján a magyar társadalom nem rasszista, hanem áldozat. Ezt én is így érzem.


Miért mondják mégis azt bizonyos körök, hogy nyilasok, szélsőségesek, fajgyűlölők vagyunk?

2009. júl. 4. 13:25
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
én pl rasszista vagyok!utálom a cigókat!szerintem mindenki az csak nem meri bevallani vagy fél a moréktól holott nekünk kéne felettük kerekedeni és jól megcsapkodni öket hogy kapjanak némi nevelést!!!!!
2009. júl. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
63%

Regneteg ember még feketét soha életében nem látott még is lenézöen és megvetöen beszél róluk.

Te utálod azokat az embereket akik meglopnak, kirabolnak félemben tartanak. Ezek nem ugyan azok akik a neten irogatnak, melyik putriban láttál netet vagy csak számítógépet? Max összelopva de használni nem tudják, mert a gyerek abba szurkálja a nagykést.

Szóval azt gondlom a lopások és félelem sajnos így van ahogy leírtad, de a net nagyrésze kamu, provokatív, hogy az emberek még idegesebbek legyenek és az akiben kevésbé van gyülölet az is gyülöközzön.

Szóval a neten ne higgy el semmit, de amit a lopással leírtál sajnos így van.

2009. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
nos, ha a rasszizmus ok nélküli a gyűlölet, akkor te nem vagy az, hiszen bőven megvan rá az okod, hogy utáld őket. ugye, a személyes tapasztalatokból kifolyólag.
2009. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
98%
Mert a Jobbik és a Magyar Gárda egyre népszerűbb.Félnek tőlük,félnek az emberektől,akiknek elegük van ebből az egészből,ami jelenleg Magyarországon folyik.Alaptalanul vagy indokoltan.Esetenként változik.Aki csupán a származása miatt aggódik,annak semmi félnivalója,aki pedig a bűnöző életmódját,azzal szerzett vagyonát félti,az csak rettegjen.
2009. júl. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

Bemásolom amit egy hasonló kérdésre írtam:"végigolvastam és azt vettem észre csak azt hajtogatják "magyar is van olyan az is bűnőzik" és persze hogy van nem vitatja senki!De most a cigányokról van szó könyörgöm,nem a magyaroktól kell félni (félteni a családtagjainkat),hogy megkéselnek ha nem adod oda a cigid,telefonod stb.Miért van az ha adnak nekik házat lelakják egy év alatt olyan szinten,hogy lakhatatlan lesz?Miért van az ha otthon van egy cigány család egész nap mégis nyakig ér a gaz,omlik a vakolat.Miért bandákba verődve terrorizálják a járókelőket?A cigány politikusok miért csak akkor verik a nyálukat ha cigány az áldozat,akkor miért nem mennek oda amikor a cigány rabol öl,hogy bocsánatot kérjen és elítélje?Miért kap egy magyar súlyosabb büntetést mint egy cigány?Miért nem közösítik ki és szólnak rájuk az utcán a "rendes cigányok" a randalírozó fajtársukra?Miért kell eldugni a karórám az utcán miközben a cigányok karvastagságú aranyláncban parádéznak?Miért kell elviselnem,hogy a gondozott kiskertemből rendszeresen lopjanak?Miért kell félniük a rendőröknek,orvosoknak,mentősöknek,tanároknak,ügyintézőknek?

értsek már meg a cigányok és jogvédők ez nem rasszizmus! Nem a Bőrszínük miatt utálja őket egész Európa!Hanem az életvitelük miatt amit nem tolerál egyetlen civilizált nép sem!ha úgy érzik itt Magyarországon üldözik és nem jól bánnak velük,menjenek át Szlovákiába Romániába vagy Olaszországba (csak a szomszédos államok)és ott meglátják milyen életük lesz!A békés együtt élés akkor lehet csak ha megtanulnak viselkedni és elfogadják a társadalmi normáinkat!Amire megjegyzem minden segítség meg van adva!(pénz oktatás lakás étkeztetés)Ha nem változtatnak csúnya vége lesz,már igencsak a tűréshatárához érkezett a tisztességes többség!" De ebben az országban ,ha véded a magántulajdonhoz és a békés együttéléshez való jogodat akkor rasszista vagy!Köszönjük "kedves"politikai vezéreink,hogy megoldás helyett tovább szítjátok az ellentéteket és egyre lejjebb kerülünk a trutyiba.És mindezt büntetlenül,felelőségre vonástól mentesen.Ez a legnagyobb szégyen!

2009. júl. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
54%

Nos, én négy évig olyan városban éltem, ahol minden negyedik ember cigány volt. Láttam jót és rosszat egyaránt, több ismerősömet meglopták, vagy megverték, de a legtöbb, akit ismertem megvetette ezeket a szarh*ziakat, őszintén, és sosem azonosult volna velük. Rengeteg olyan cigányt ismerek, aki eljár naponta dolgozni, próbálja a gyerekeit buzdítani a tanulásra, egész véletlen a rokonságban is van egy örökbefogadott cigánylány, aki két műszakban dolgozik, kedves becsületes.


Nem csak a józan ész, de a tapasztalat is azt mondatja velem, hogy a cigányokat, mint egész népcsoportot elítélni óriási baromság, és ezzel az elítélt, sztereotipikus cigányok szintjére csúszik le.

Nem mondom, hogy a cigányoknál nincs nagyobb bűnözés, mint nálunk, mert a cigányok szegényebbek és tanulatlanabbak és szarabb családi hátterük van, ez így van, de korántsem akkora az arány, mint ezt sokan hiszik.

A város ahol most lakom állandóan magyar hülyegyerekektől volt hangos. Voltak itt brutális összeverések, gyújtogatások, meg minden. Sőt, exportáltunk is Pestre, egy-két faszagyereket, akik az aluljárókban verték össze az embereket, meg lopkodták az értékeiket.


Nem a cigányokat kéne utálni, vagy a zsidókat, hanem a bűnözőket, a tisztességtelen embereket, az adócsalókat, az állatokat, akik beleszarnak a törvénytisztelő, rendes ember életébe. Ha már mindenképp össze akarunk fogni valaki ellen, akkor az a társadalom söpredéke legyen, és ne egy népcsoport és ne előítélet, meg gyűlölködés hajtson minket, hanem az igazság és egymás szeretete, a rend és béke tisztelete.


Röviden erről ennyit.

2009. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%

Szerencsémre belém még nem kötöttek cigányok a környező városokba.

Voltak cigány ismerőseim de velük is csak azért voltam jóba hogy kihuzzanak a sz@rból ha valami van.


Rengeteg skinhead haverom, ismerősöm van, akik a településünkön élő cigányokat (1800/olyan 100-150cigány) megfélemlítés alatt tartják/juk.

NAgyon jól tudják ha lopnak:MEGVERJÜK

ha beszólnak egy magyarnak:MEGVERJÜK

ha esetleg bántalmaznak egy magyart: NAGYON MEGVERJÜK

a helyi szórakozóhelyről, ha meglátjuk ott: HAZÁIG RUGDOSSUK.

ha nem köszön elörre ránk az utcán:MEGVERJÜK

....... nem vagyunk agresszivak, se fajgyűlölők de ezekkel csak így lehet bírni......... megfélemlítés alatt kell őket tartani.

Üdv: Egy tisza melletti településről.

2009. júl. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!