Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Angliai magyarok, fontos...

Angliai magyarok, fontos kerdes! Ha van egy munkahelyem, de nem allando oraszammal dolgozok, akkor hogy igenyelhetek valami benefitet?

Figyelt kérdés
Van olyan, hogy nagyon sokat dolgozom, de tobbszor van sajnos olyan, hogy keves oraszamot kapok a munkahelyemen, mert nincs annyi melo. Azt hallottam, hogy ilyenkor lehet benefitet igenyelni, tudnatok nekem ebben segiteni? Elore is koszonom!

2013. dec. 27. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
ha átlagban heti 16 órád megvan, az új szabályok szerint semmi nem jár. ha ennyi órád sincs, akkor kaphatsz heti 90 fontot, de folyamatosan igazolnod kell, hogy nem-e nőtt a mukaidőd. vége van annak a világnak, mikor agyba főbe nyomják a segélyt.
2013. dec. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az összes fizetésedet számold össze, ha heti leosztásban adod meg, akkor a hetek számával, ha hónapokban, akkor a hónapok számával oszd el, hogy megkapd, átlagosan egy adott intervallumban mennyi a fizud. Add össze a fizetésedet adó és ni levonás előtt, jegyezd fel, milyen hosszú időszakra vonatkozik ez. A maradék időt ki kell tölteni, mert egy egész adóévet kérnek, az átlagot, amit kaptál, szorozd meg a hátralevő idővel (kerekíts fölfelé), és mond el mindezt a Hmrc-nek. Fel kell őket hívni, elmondod, hogy csak átlagot tudsz mondani. Kérni fogják, hogy előre láthatólag mennyi lesz az adóévben e fizetésed. Azért mondom, hogy kerekíts felfelé, mert baromi szarul esik, mikor év végén azt írják, hogy túlfüzettek, fizesd vissza. Rosszabb esetben túlfizetnek, nem veszik észre, te sem, s majd később rájönnek és megbűntetnek. Ezért mindig azonnal mindig minden változást be kell jelenteni. (egyszer megégedtem a bokám emiatt)

A hmrc-t mikor felhívod, akár tolmácsot is kérhetsz. Automatikusan ki fogják számolni, hogy milyen benefitek járhatnak neked, s pár nappal, vagy egy-két héttel a beszélgetés után kapsz egy levelet, hogy pontosan mennyi jár. A beszélgetés végén megkérdezheted, hogy ezek alapján kábé mire számíthatsz. Ha egyszer kapsz segélyt, minden évben meg kell majd újítanod és mindig minden változásról be kell számolnod. Ha túlfizetnek, akkor a következő időszakban le fogják vonni a benefitedből, pár hónapig akár pár fonttal kevesebbet kapsz. Ha kevesebbet fizettek, akkor azt hiszem egy csekken megkapod, azt beteszed számlára. Én egyszer adóvisszatérítést kaptam így, anélkül, hogy kértem volna:D Elmehetsz esetleg egy citizens bareau ...vagy advise-hoz, vagy mi a nevük, én még nem voltam. Ott tudnak segíteni ilyen témában is, de én azt mondom egyszerűbb felhívni a hmrc-t. A hmrc oldalán egyébként van egy kalkulátor, de soha nem pontos, az mindig többet ír.

2013. dec. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom masodik valaszolo, nagyon hasznos volt!
2013. dec. 30. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!