Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a magyaroknak semmi közük...

Ha a magyaroknak semmi közük a hunokhoz, akkor honnan jött a külföldi nyelvekbe a Hungary, Ungarn, Hongrois, stb elnevezés?

Figyelt kérdés

Nem értem. Sok helyen olvastam, tanultunk is erről, hogy a magyaroknak semmi közük a hunokhoz, nem is voltak rokon nép, csak a Kárpát-Medencében éltek egy ideig, majd Attila halálával eltűntek.


De a külföldi nyelvekben miért azt a szót hazsnálják a magyarokra, és Magyarországra, hogy Hungary, vagy Ungarn, Hongrie, stb? Mert ebbe benne van az utalás a hunokra.


Vagy ez a külföldi nép és országnév hogy keletkezett, vagy honnan jött?



2014. jan. 1. 13:57
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
26%
Eredetileg efy francoa szóból ered és semmi köze a hunokhoz.
2014. jan. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
41%
Az elnevezés az onogur=tíz törzs szóból származik, semmi köze a hunokhoz.
2014. jan. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
34%
Legyen onogur. De az meg török...Jaj, de nem, a magyaroknak semmi közük a törökökhöz.
2014. jan. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
88%
Gárdonyi Géza a Láthatatlan ember című könyvében érdekes, elgondolkodtató bizonyítékokat ír a hunokkal való kapcsolatunkról. Olvasd el, tetszeni fog.
2014. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
61%

Nem értem, hogy miért kell azt bizonygatni, hogy ki kinek a rokonnépe.. Szerintem nem is igazán van olyan. A szomszédod családfáját ha 1000 évre vissza lehetne nézni, már annak az etnikai összetétele alig egyezne a tiéddel, és akkor még ott van a több millió másik magyar...


És ha már erőlködünk, hogy visszavezessük a magyarságot valamilyen korábbi "népre" (ugyanis a hunok is többféle etnikumú törzsek keveréke voltak) akkor miért nem megyünk vissza egészen a mókuscickányokig, vagy még több évmillióval egészen a dimetrodonig? Ha ezt nézzük egyből világos, hogy csak politikai megfontolásból vezetgetjük vissza magunkat bizonyos ősökre.

2014. jan. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
2014. jan. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
47%

De azt nem értem, hogy mi miért lennénk hunok? Nem is ott alakult ki a magyarság, ahol a hunok éltek.


A középkori államokban nem igazán tudták megkülönböztetni egymástól a különböző lovas nomád népeket, mert csak jöttek, nyilaztak és elmentek. Ezért szinte az összes ilyen népet hunnak hívták tévesen. Az avarokat, a bolgár-törököket és minket is.

2014. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
34%
Ja és Gárdonyi Géza se nem történész, se nem régész, hanem egy író, úgyhogy ez elég gyenge hivatkozás volt.
2014. jan. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
37%

Sohasem értettem, mitől lenne egyesek számára akkora dicsőség, ha a hunoktól származnánk :)


A hunok simán eltűntek a történelem süllyesztőjében, még a nyelvük sem maradt fenn. Semmi érdemlegeset nem alkottak.

2014. jan. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
44%
Lehet egy költő többet tudott akkoriban mint a régész meg történész akik finnugor elmélettel álltak elő akkoriban.Ha a finnugor elméletet elfogadták abban a korban akkor jogosan megkérdőjelezhető a régészek és történészek tudása.
2014. jan. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!