Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az oroszok szeretik Putyint?...

Az oroszok szeretik Putyint? Jól kormányozza Oroszországot?

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 17:22
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Ja ez még lemaradt:

[link]

2014. jan. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Bele tudnék kötni pár dologba, amit írtál, de "gyáva módon" katapultálok.

Szerintem Nógrádi György toronymagasan Magyarország és a világ egyik legjobb kül-és biztonságpolitikai szakértője.

Te nyilvánvaló módon más szakértőket tartasz mérvadónak, tekintve, hogy Nógrádi érveit és állításait visszakézből cáfolod. Nyilván ha ugyanazokat a szakértőket tartanánk mérvadónak, nem is vitáznánk :-)

Én azonban nem tartom magamat akkora koponyának, mint Gyuri bácsi, úgyhogy nem látom értelmét tovább szajkóznom valakinek a gondolatait, akit én sokkal többre tartok mint te :-)


Azért itt van az öregtől a kedvenc előadásom, még ha itt csak felületesen is megy bele mindenbe (más videókban és előadásokon kibontja a felmerülő témákat):

http://www.youtube.com/watch?v=8smW5lj0mFQ


Minden gúny nélkül kérdezem (esküszöm!), hogy te melyik szakértőket tiszteled és tartod nagy koponyának manapság?

Illetve ha esetleg megnézted Gyuri bácsi előadását őszintén érdekel, mi a véleményed az öregről?


A vitában úgy látom mindketten néha messzebbre mentünk az elfogadhatónál, fogadd az elnézéskérésemet :-)


Minden jót,

Jack

2014. jan. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Hogy mi a véleményem Nógrádiról? Nincs rossz véleményem róla, képes differenciáltan gondolkozni és képes a világ történéseit is többé kevésbé átlátni. Speciel a Pax Sinicában nem hiszek annyira mint ő, ennek megvan az oka részemről és neki is hogy kiáll emellett.


Meg az zavart benne, hogy állandóan hatalmi háromszögről beszél és beszélt és Európát kissé "lesajnálja" úgymond, pedig itt sem szarral gurigáznak, amit a sárgák és a többi BRICS ország szuperhatalmi státusza mellett felszoktak állni, azaz Unióra is áll jórészt.

Mégis leírják sokan még mérvadó körökben is Európát. Ebben sem értek vele, de alapvetően, ha megmarad a kaptafánál és a biztonság és kapcsolati politikával foglalkozik, akkor azzal ritkán lő mellé, tehát úgy gondolom Nógrádi Györgyöt érdemes meghallgatni, még ha nem is kell minden szavát aranykeretbe foglalni, ahogy te teszed mondjuk. :)


Kedvenc szakértőm nemzetközi kapcsolatok terén nincsen, mindenkit meghallgatok legalább egyszer, még ha a legtöbb (kül és belföldön) csak kiröhögtetni tudja magát. Tőzsdei hírekre gazdasági változásokra, vagy érdekfeszítő aktuális elméletekkel is sok remek szakértő írását/beszédét olvastam, de mégsem tudnék olyat megnevezni akinek feltétel nélkül hinnék. Én már csak ilyen vagyok.


De annó zseniálisnak tartottam és tartom Warren Buffet eligazodását a befektetési piacon és az e téren történő gazdasági előrejelzését és a cég lépesei alapján azért időnként hajlamos vagyok a több résztvevő meghallgatása előtt egy képet előre kialakítani a piac de főleg az angolszász piac helyzetéről.


Meg annó volt egy korszakom amikor nagyon nagy koponyának tartottam a The Economist lap egyik újságíróját, de az már régen volt.

2014. jan. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
A sok Putyin-dicsérő komment mögött nem állhat az, hogy divat utálni a nyugatot és az USÁ-t, legalábbis azok között, akik felületesen ismerik ezeket az országokat? Mert a valóságban ezekben a gaz nyugati országokban azért nem annyira sanyarú az emberek sorsa, vállalkozni lehet, lehetőségek vannak, a közhiedelemmel ellentétben a többség még mindig normál kapcsolatban él, nem buzult be mindenki, és ott is épp annyi a józan értékítéletű, normális ember, mint máshol, ha nem több. Nem mondom, hogy a nyugat maga a Kánaán, de vajon hányan élnének ott és hányan Oroszországban, már a csőlátásúakat nem számítva?
2015. dec. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!