Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Sztereotípiák az indiaiakról?

Sztereotípiák az indiaiakról?

Figyelt kérdés

Ismerek jópár embert aki együtt dolgozik velük, és egyik sincs jó véleménnyel róluk.

De milyennek gondolják őket?



2014. febr. 7. 23:50
 1/10 anonim válasza:
12%
Indiánok büdösek mert nem mosakodnak és pipáznak egész nap meg döglenek és dög húst zabálnak a szájük is büdös
2014. febr. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Kedvesek, de buták. Mindenre mosolyognak, de a felét sem fogják fel annak amit mondasz.
2014. febr. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Érthetetlen az angoljuk. Mosolyognak, de távolságtartóak, kivéve, ha bepiálnak. Informatikában ászok. Öt kilométeres nevük van. Rezzenéstelen arccal bekajálnak minden csípőset.
2014. febr. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

"Most rasszisták is jöhetnek. :)"

Miért volna rasszista, aki véleményt formál egy népcsoport szokásairól? Te nem vagy tisztában a szó jelentésével, ember!



Indiaiakról: akikkel együtt dolgoztam programozóként, azokban a közös az volt, hogy hihetetlenül hitványan beszélték az angolt. Soha nem értettem meg elsőre, hogy mit hablatyolnak, és ami a legrosszabb, ha frusztrálva érezték magukat -gondolom valahol azért tisztában voltak vele, hogy kakit nem ér az angoljuk- akkor visszaváltottak hindi nyelvre. Mégis hogyan, HOGYAN értsem én meg a hindit????


A fenti miatt lehetetlen együtt dolgozni velük, amennyiben a munka jellege személyes kapcsolatot is igényel. Amíg a gép két oldalán vagyunk, addig viszont az egyszerűbb feladatokat simán kiadom nekik, mert amúgy megcsinálják becsülettel. Az, hogy ápolatlanok, az nem feltétlen igaz, nem attól lesz valaki koszos, hogy barna a bőre. Persze nyilván van köztük is ápolatlan.


Ennyi az, amit hozzá tudok tenni a témához.

2014. febr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak indiai munkatársaim, pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Nem kenik el a beszédet, mint az angolok, amerikaiak, pörrrrgetik az erreket, csettintik a téket, kákat. Vicces és érthető. Odajön az amerikai, úgy beszél mintha dupladózis lidokaint kapott volna, és bevett volna rá háromcsomag orbitot, és te vagy a hülye ha nem érted.
2014. febr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Undorító egy banda,nem Európába valók!
2014. febr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Származástól, neveltetéstől függ a viselkedésük, tartásuk, ebben óriási a szórás közöttük. Ismerek olyat, aki Angliában és Amerikában tanult, az apja hajóskapitány volt, a családnak fűszerültetvénye van, a srác csodálatosan, akcentus nélkül beszéli az angolt, remekül tud németül, igazi gentleman módjára öltözik és viselkedik, odahaza pedig ápolja a tradicionális indiai kultúrát, a hindu vallást, készíti a remek csípős, erős, zamatos ételeket basmati rizzsel, párolt zöldségekkel, joghurttal. Fantasztikus kajákat ismertem meg általa (ő meg a legjobb magyar borokat általam :).


Olyan is van ugyanakkor, aki katasztrofálisan, érthetetlenül beszéli az angolt (pedig odahaza elvileg tanulta), az albérlete egy szemétdomb, nem mos kezet WC után stb.


Általában egyébként vidám és bőbeszédű emberek, bár a mosolyukban sok a protokoll is szerintem. Örülnek, ha egy európait érdekli a történelmük, vallásuk, kultúrájuk, és ők is érdeklődőek. Az elsőként említett ismerősöm például sokat olvasott Magyarország történelméről is, főleg a 20. századról és szívesen beszélget velem e témában is.

2014. febr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Nőnek lenni veszélyes a környezetükben.
2014. febr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokan a magyarországi romákkal azonosítják őket. Ezért mondják, hogy büdösek, koszosak, barnák, nem dolgoznak, stb...
2014. ápr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én Sri lankaiakkal dolgoztam akik nem indiaiak mert jellemzően buddhisták de az angoljuk így is szörnyű. Sosem értem elsőre amit mondanak mert lassan és halkan beszélnek. Szipognak, krákognak és még tőled undorodnak ha zsebkendőt használsz.

Hatszor mondasz el valamit mosolyognak de semmit sem fognak fel, rossz a memóriájuk.

2017. márc. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!