Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Titeket nem zavar,...

Kutyások! Titeket nem zavar, hogy a sok hozzá nem értő ember a sztereotípiák alapján ítéli meg a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Értem itt: "Beagle a makacs, buta, önfejű, kezelhetetlen, pórázról elengedhetetlen. Amsaff és egyéb harci kutyák a vadak, megbízhatatlanok, harapósak és más kutyával összeengedhetetlen. Husky szintén a makacs, alkalmi süket. Golden retriever, labrador a szelíd, nem harapós, nyugodtan benyúlhatsz hozzá a kerítés mögé, nem tépi le a kezed. Ha mégis, akkor a kutyád nem normális. Yorkshire terrier a kis ideggörcs, aki szeret nekimenni a nálánál jóval testesebb kutyáknak." És a többi...De az eszükbe se jut, hogy ha a kutyákkal megfelelő módon foglalkoznak, és megfelelő módon tanítják, akkor ezek a dolgok nem igazak rájuk. Anyámnak beagle-je van. Kölyökkorától arra neveltem, hogy első szóra, még ha neki nehéz is, kötelessége visszajönnie hozzám. Elengedhetem bárhol, ha szólok, ott kell hagynia a vakondtúrást, amit épp ásott, fel kell hagynia minden egyéb tevékenységgel. Nekem golden retrieverem van. Őt nem lehet csak úgy megsimogatni, nem nyúlhat hozzá minden idegen. És csak azokat az embereket fogadja el, akiket én is beengedek. És ott van még az a több száz vagy ezer kutya, akitől azért félnek, mert rossz a hírük, vagy azért akarják minden áron megsimizni, mert azt mondják róla, hogy ez nem harapós fajta. Azért nem szeretnek egy bizonyos fajtát, mert ezt meg azt hallották róla. Szerintem ez az emberi butaság netovábbja. Titeket nem zavar néha, hogy sok "okos" véleményt mond úgy, hogy lövése sincs semmiről? Tudom, hülye kérdés, meg mit foglalkozom vele. De mégis, mit lehetne tenni, hogy ezek a sztereotípiák eltűnjenek, és rájöjjenek, hogy minden kutyának van "hibája", de azt ki lehet küszöbölni megfelelő neveléssel? Csak mert sokan azt hiszik, hogy pl a harci kutya vadsága teljesen természetes, és ha látnak az utcán egy ilyen kutyát, nagy ívben kikerülik, mert tuti harap. Még mielőtt lecsesznétek, hogy tök felesleges a kérdés, nekem nem. Engem tényleg érdekel más véleménye is erről a témáról. Kihangsúlyozom, véleménye, nem bunkó beszólása. Köszönöm.

2012. nov. 15. 10:07
1 2
 1/20 Sn0wf0x ***** válasza:
95%
Nyilván mindenkit zavar, de sajnos az ember ilyen természetű, nem csak a kutyádat ítélik meg sztereotípiák alapján....
2012. nov. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, amíg nincs belőle károm.
2012. nov. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az élet minden területén hajlamosak az emberek általánosítani. Ráadásul az agymosás eredménye képen mindig azt veszik alapul, amit sokszor beledumálnak a fejükbe.
2012. nov. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Persze, mindenről az alapján döntünk, hogy erről meg arról mit hallottunk. De egy kutyánál más a helyzet, mint pl egy mikrónál. Persze az emberek között is vannak sztereotípiák.
2012. nov. 15. 10:18
 5/20 A kérdező kommentje:

ma 10:16


Hidd el, bármikor lehet károd belőle. Egy barátom bullmasztiffját megmérgezte a szomszéd, mondván, hogy ő csupa rosszakat hallott az ilyen kutyákról, és nem fog egy ilyen vadállat mellett élni....

2012. nov. 15. 10:20
 6/20 A kérdező kommentje:
Ja, és 15 ezer ft-os pénzbírsággal megúszta.
2012. nov. 15. 10:20
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ez genetikailag kódolva van az emberben, hiszen csoportokban éltünk/élünk. Ezért van a kommunikáció, az egyik tag elmondja a csoportnak, hogy ő mit tapasztalt, ez és az veszélyes, ezért a csoport többi tagja már nem keveredik bele a veszélybe. Próbáld ilyen szemszögből nézni a dolgot, a sztereotípiákon pedig nevetni egyet:)
2012. nov. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

Engem nem zavar hogy általánosítanak.


De


Pl egy harcikutya esetében tiszteletben kell tartani a postás bácsi kérését hogy fogjuk meg az állatot mert ő fél tőle és nem szeretne így bejönni. Ez teljesen normális. Hisz ő nem ismeri a kutyát, nem tudhatja hogy harap e, csak azt látja hogy veszélyes kinézetű, és sok balesetről hallott amit ez a fajta kutya okozott. A gazdája mondja hogy "nem harap, nem bánt", de az emberekben sem lehet megbízni. Szóval jobb félni... Semeddig nem tart megfogni a kutyát vagy szájkosarat tenni rá. Mi tudjuk hogy nem bánt, de mások ezt nem tudják. Nem kell őket győzködni hogy "de hát nem harap!", mindenki véleményét, érzését, félelmét tiszteletben kell tartani.


Az ilyen kistestű kutyákra (csivava, yorky, stb) sokszor mondják hogy túltenyésztett, hisztis, ugatós, kis méregzsákok... akinek nem ilyen a kutyája az egyszerűen ne vegye magára/magukra. Ennyi.

Igazából én nem foglalkozom ilyenekkel hogy ki mint mond az adott kutyafajtáról. Az számít hogy mit mond a TE KUTYÁDRA. Ha a te kutyád egy jól nevelt, okos, engedelmes, parancsra hallgató kutya akkor úgy gondolom nem fogják negatív "fajta"jelzővel illetni, mert látják hogy jó kutya.

2012. nov. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Sok igazság van abban, amit írtok, nem tagadom. De az én tapasztalatom szerint, hiába mondom, hogy ne simogassák kerítés mögött a kutyámat, mert nem az a fajta goldi, aki körbenyalja őket, nem értik meg. Hiszen ez csak egy golden retriever, azok meg nem harapnak. Persze, de ha mégis, akkor meg nekem lesz bajom belőle. Persze, ha ő maga nyúlt be a kerítés mögé, akkor az az ő baja, csak én előre szólok, mégsem figyelnek rám. És ez a baj. Pl a kutyám fajtamentőktől mentett kutya, mielőtt idekerült, egy olyan családnál volt, ahol a gyerekek szórakozásból ütötték-verték ezt a szerencsétlent. Na most, a kutyám teljes szívből gyűlöli a gyerekeket! Mivel még fiatal, ezért könnyen megtanítottam arra, hogy azok a gyerekek, akiket én engedek be, azok nem bántják, szereti is őket. Na de, amikor egy anyuka odacipeli a gyerekét a kerítésünkhöz, hogy "Nézd, ott egy goldi, simogasd meg.", akkor én rongyolok ki, és szólok, hogy ne! mert gyűlöli a gyerekeket. Viszont nem vagyok mindig itthon, és félek, hogy valakinek baja lesz. Ilyenkor nehéz nem foglalkozni ezzel. Hiába próbáltuk kiképzőkkel eltörölni ezt a félelmét, sajnos csak azt értük el, hogy akit én elfogadok, azt ő is. De ez nem jó. Mert ugye az emberek azt hallják a goldenekről, hogy még egy betörőt is szívesen körbekísér, de ez nem minden esetben igaz. Ez mondjuk rossz tapasztalat az én kutyámnál. De sok rosszat rámondanak úgy egy kutyára, hogy nem is ismerik. Persze, nem az én dolgom. De sok ember pont, hogy olyan kutyához megy oda, ami elvileg nem harap, és kiderül, hogy mégis. Aztán egy pitbullhoz nem megy oda, pedig körbenyalná az illetőt. De abban igazatok van, hogy rosszat hallanak, rosszat is gondolnak. Csak ez nem mindig jó. Vagy pont fordítva. Mint esetemben, jót hallanak, jót is gondolnak, és rosszul járhatnak.
2012. nov. 15. 10:46
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt nem árt elfelejteni hogy a sztereotípiák nem véletlenül alakultak ki.

Vannak kutyák között tényleg haragosabbak meg nyugodtabbak.Önfejűbbek és gazdaközpontúbbak.


Nem kell ezeket eltörölni. Ott a beagle. Nehezen kezelhető kutya tele energiával amit ha nem mozgatnak le. Persze hogy olyan lesz... De ha ezért vesznek kevesebb beaglet olyan emberek akik nem értenek hozzá akkor legyen..


Ezek a általánosítások azért alakultak ki mert ezek a fajták tényleg ilyenek lesznek 90%ban ha nem foglalkoznak velük.

2012. nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!