Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nemrég történt események...

A nemrég történt események fényében elkezdtem félteni a szabadságomat. Nyugtassatok meg, hogy hülyeség és nem lesz semmi ilyesmi?

Figyelt kérdés

Szóval azon kezdtem el agyalni a hülye fejemmel, hogy a konfliktus ami kirobbant ugye most megint az oroszok-EU/USA között, még a végén háborút okoz. És az jutott eszembe, hogy bár mi uniós ország vagyunk, mi van ha a hülye vezetőink már megint a vesztes oldalra kerülnek, mint ahogy a történelem során általában? Főleg, hogy most jönnek a választások, mi van, ha még nagyobb barmok kerülnek hatalomra, mint most? (bár a mostaniakban se bízok)...de ha mondjuk a jobbik nyerne, az tutira oroszpárti lenne....


Szóval van arra bármi esély, hogyha ez a nemzetközi konfliktus elfajul, akkor a magyarok elszakadjanak az uniótól és már megint egy visszamaradott,korlátozott, vesztésre ítélt birodalom része legyenek?


2014. márc. 18. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

háború biztosan nem lesz, az eu és oroszország kapcsolata túl szoros túl sok szálon függenek egymástól ahhoz, hogy bárki a formális beszólogatásokon túl lépjen akármit. Az usa szava éppen azért nem döntő, mert nekik jóval kevesebb kapcsolatuk van a ruszkikkal. Egy komoly krízis senkinek nem az érdeke, és mivel ez semmi másról nem szól csak az érdekekről, így nem lesz belőle semmi.


A jobbiktól nem hiszem, hogy félned kellene, amiatt mert az oroszokkal jó kapcsolatot szeretnének ápolni nem fognak kilépni az eu-ból. (A jobbik amúgy nem azt mondja, hogy ki fog lépni az eu-ból, hanem azt, hogy a tanulságok mellett egy új népszavazás keretén belül ismét szavazzunk róla. Az más kérdés, hogy eu ellenesek, de ha a nép nem akarja akkor nem lépnek ki ők sem. Ez a különbség a többi párt és a jobbik között, hogy a jobbik a nép akaratának, biztonságának, megélhetésének és javának megfelelően szeretne cselekedni)


Ha a nemzetközi konfliktus elfajul akkor sem tudnak a magyarok elszakadni az uniótól és a nato-tól, mi is sok szálon függünk tőlük.

2014. márc. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, megy a zöld kéz. De nem feltétlenül csak attól tartok, hogy esetleg M.o. önként lép ki az eu-ból, hanem hogy esetleg kizárnak minket(vagy átengednek az oroszoknak)...előfordulhat olyan? A népszavazástól is tartok, hiszen olyan sok megvezethető és buta ember van az országban, mi van, ha csak arra szavaznak, amit mondanak nekik?


Őszintén szólva tényleg rettegek, mert áldásnak és a haladás egyetlen útjának érzem az uniós tagságunkat, hogy végre ne az elmaradott kelet, hanem a fejlődő nyugat részei legyünk. Én a saját bőrömön érzem, magam körül látom az életszínvonal emelkedését, azt, hogy az EU próbál minket felzárkóztatni. És nem utolsósorban az, hogy szabadon utazhatok bárhová, élhetek bárhol...ha ezt elvennék, akkor olyan lenne, mintha bilincset tennének a kezemre...

2014. márc. 18. 10:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Politikailag nem akarok vitatkozni veled, így inkább csak a kérdéshez konkrétan kapcsolódó tényekre szoritkozom:


Az európai uniónak nincsen arra módszere, hogy miként is zárhat ki valakit az euból, nincsen erre kidolgozott terv etecera. Ez azt jelenti, hogy az eu jelenleg nem tudja, hogy miként is lehetne kizárni egy tagot a sorai közül. Ebből következik, hogy kizárni nem zárnak ki senkit. Vannak nálunk mind politikailag mind gazdaságilag problémásabb országok is, ott sincs semmiféle szankció. Az eu szankcionálni tud, kizárni nem.

2014. márc. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az meg egy másik kérdéskör, hogy egy ország nem csak egy másik csoporttal ápolhat jó kapcsolatot. Fél európa függ az oroszoktól ha másért nem akkor a gáz vagy a beruházások miatt, éppen emiatt nem szeretne senki sem konfliktust velük. Innentől kezdve, hogy ki mennyire ápol velük jó kapcsolatot az már egyéni döntés kérdése.
2014. márc. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én nem is vitázni szeretnék, hozzá nem értő ember vagyok, aki kérdez...és minden választ köszönök szépen
2014. márc. 18. 10:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Évi 20 nap alapszabadságra mindenképp jogosult vagy, efölött pedig többféle jogcímen pótszabadság jár.

Ha a pótszabadságot meg is vonják, az alapszabadságodat sem a Jobbik, sem Putyin nem fogja elvenni.

2014. márc. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Jobbik nem oroszpárti. Vannak érvek a keleti országokkal való gazdasági kapcsolatok mellett, de ez nem azt jelenti, illetőleg messze áll attól, hogy egy esetleges háborús konfliktus esetén az oroszok mellé álljunk. A Jobbik pl. '56 - ot is ünnepli, ezzel elítéli az akkor szovjet megszállást, de ez nem ellentétes azzal, hogy ma jó gazdasági kapcsolataink legyenek a térséggel. Fura, épp a baloldal az, akit a múltja alapján vádolni lehetne az orosz - pártisággal s nem a Fidesz vagy a Jobbik.

A legjobb lenne függetlennek maradni, én sem szívesen harcolnék Magyarország határain kívül, se a Nyugatért, se a Keletért.

2014. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

bocsi, ha az jött volna le, hogy baloldali vagyok...a fideszt tartom eddig a legnormálisabbnak, elvégre nekik köszönhető az uniós csatlakozás is, ha jól emlékszem, de ez még nem jelenti azt, hogy teljes mértékben odáig lennék értük és nem félnék attól, hogy hülyeséget csinálnak...


a szabadságos válaszoló gondolom poénból írt, ha nem akkor elmondom, szabadság alatt a döntési és személyes szabadságom értem, ami most elég kiterjedt az unión belül, és nem szeretném elveszíteni


köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat

2014. márc. 18. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!