Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki el tudná magyarázni...

Valaki el tudná magyarázni nekem az Ukrán helyzetet az elejétől? (többi lent)

Figyelt kérdés

Kis előadást kellene tartanom, ahol be kellene mutatnom az előzményekkel együtt a végkifejletet..

Csak nem tudom, hogy kinek higgyek.

Meg igazából még nem is állt teljesen össze a kép.

Ha valaki leírná nekem, azt nagyon megköszönném! :)



2014. márc. 22. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Ukrajna válaszlépés előtt állt, vagy EU (nyugat )párti lesz, feléjük nyit, vagy orosz (kelet) párti marad. Janukovics az oroszok hátszelén nem választotta az EU-hoz való közeledést. Erre feldühödött a nép és az ellenzék, többek között a Klicsko vezette "ütés" párt, de mindenki más is.


Sok mindenben függ az oroszoktól Ukrajna, többek között energia, gáz, olaj, ráadásul Janukovicsot nyilván Moszkva irányította sok mindenben.


Ebből lett a népfelkelés és Janukovics elüldözése, az oroszok befogadták, oda menekült, ő meg cserébe kimondatlan eladta a Krímet, amit az oroszok régóta meg akartak "hivatalosan" is szerezni.


Most egy illegitim, törvénytelen népszavazással elcsatolták, miután 80%-ban oroszok lakta félsziget. (Kb mint a Margitszigeti "népszavazás" :) Bár ott pont fordítva szavaztak, sokat nem számított, de talán majd így fel is lesz újítva egyszer.)


Na most a nyugatnak komoly stratégiai pont lenne Ukrajna, ha később EU-hoz csatlakozna.


Kb. ennyi, de én nem nagyon követtem a dolgot, nem is értek hozzá, csak ha senki nem írna, egy kis ötlet kezdetnek.

Majd aki ért is hozzá kiigazítja. De azt hiszem a lényege kb. ez volt.

2014. márc. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

azért köszönöm szépen! :)

de előzményeket nem tudsz? :)

2014. márc. 22. 14:44
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Épp azt írtam le. Vagy milyen előzmény kell? Hogy '90-ben felbomlott a Szovjetunió?
2014. márc. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21.02 Szereztél egy jó estét az utolsó hozzászólásoddal.Sírtam a nevetéstől :)
2014. márc. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt azért ne felejtsük ki, hogy Ukrajna lakosságának jelentős része (18%)orosz. Ráadásul nem egyenletesen oszlanak el, hanem főleg a Krímben (ami 1954-ig Oroszország része volt) és Ukrajna keleti részén élnek.


[link]


A népszavazás meg csak annyira volt illegitim, mint a jelenlegi ukrán vezetés, akiknek első intézkedése a nyelvtörvény - az ott élő magyar kisebbség számára hátrányos - átírása volt. Ezt, a szintén illegitim államfőjük Arszenyij Jacenyuk pánikszerűen megvétózta, tartva attól, hogy elvesztik az Unió támogatását.


Tény, hogy az Unió Kelet felé terjeszkedik. A Baltikumot simán megszerezték. Számomra érthetetlen módon azt még hagyták az oroszok. Most Ukrajnát kóstolgatták, ez lett a vége. (Vége?)


Még annyit: 2008-ban az USA is próbálkozott, csak ők déli irányból Grúzia felől. (Az akkori grúz elnök - Szakasvili - eredetileg new yorki ügyvéd volt. Hazatelepült, elnök lett... Na ja.

Akkor a ruszkik megmutatták, hogy ha kell katonai erőt is alkalmaznak érdekeik védelmében.

2014. márc. 23. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A nyugatnak nem tetszett, hogy Janukovics nem akar feléjük közelíteni, és nem akar EU bábállamot Ukrajnából, ezért fizetett terroristákkal kirobbantották a balhét, és leváltották Janukovicsot, és egy illegitim kormányt tettek a helyére. Nem a nép akart tüntetni, csak sajnos a fizetett felbújtókon kívül páran azt hitték, hogy jó dologért tüntetnek, közben meg az országuk tönkretételéért. Csak az oroszoknak nem tetszett, amit a EU csinált, ezért bevonultak Krímre. Remélem sikerül az EU bérenceket kiűzni Ukrajnából.


Ez egy nagyon jó videó ezzel kapcsolatban: https://www.youtube.com/watch?v=FHhftEaXZGE

2014. márc. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :)

Még egy kérdésem lenne, mit gondoltok, mi lesz a végkifejlet?

2014. márc. 24. 10:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Végkifejlet? Akármi. A világháborútól kezdve Ukrajna fellendüléséig bármi.
2014. márc. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Pontos dátumokat tudtok írni?

Mert orosz oldalakon azt hiszem azt írták, hogy ez az egész November 29-én, este kezdődött egy kis felvonulással...

Utána volt még amikor a terroristák megöltek sok embert.

Márciusban meg volt ugye a Krími szavazás, hol a lakosság 96,77%-a azt szavazta meg, hogy Krím Oroszországhoz tartozzon.

2014. márc. 25. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!