Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki el tudja nekem magyaráz...

Valaki el tudja nekem magyarázni, hogy miért van Irak és Amerikaiak közt háború? Nagyon gyerek voltam amikor ez kezdődött, és nem értem elég objektívan a témát!

Figyelt kérdés
2012. júl. 14. 22:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Vannak összeesküvés elméletek is de véleményem szerint nem így van.


2001 szeptemberében kaptam a az amerikaiak egy utasszállítót az egyik felhőkarcolójukba az iraki terroristákról.Erre rendesen bepipultak és kész voltak háborút indítani.


Sokan azt mondják hogy csupán egy keresztes hadjárat ez az USA részéről.Mivel a kereszténység , vallás ott nagyon erős.Sokan nyugati Szaudarábiának hívják az USA-t emiatt.Keresztény és van elég hatalma, nagy befolyása ,hadereje , technológiája.Ennek ellenére vannak muzulmán országok a szövetségében.


Vannak akik szerint az olaj miatt csinálják.De ezekben az országokban alig van olaj.Teljesen logikátlan lenne az olajért lerohanni őket.

2012. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

pénz pénz pénz ....

[link]

2012. júl. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
Fantomterroristákra hivatkozva támadják Irakot, az olajukért. És mert terjeszkedni akarnak.
2012. júl. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
de most akkor sok ott az olaj vagy kevés?
2012. júl. 14. 22:57
 5/14 A kérdező kommentje:
a térkép szerint is sok ott...
2012. júl. 14. 22:58
 6/14 anonim ***** válasza:
37%
Mert Irak jelentős kőolajkészlettel rendelkezik.
2012. júl. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%

"2001 szeptemberében kaptam a az amerikaiak egy utasszállítót az egyik felhőkarcolójukba az iraki terroristákról."


Úgyamúgy ez rendben is van, csak ha összeszámolod az iraki terroristák közt hány iraki származású volt akkor kell majd átfogalmaznod a hazugságod. :)

2012. júl. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem Amerika-Iránra gondolsz? Irakból már tavaly kivonult az utolsó amerikai katona, de a hivatalos verzió az, hogy az Al-Kaida (Bin Laden vezetésével) nagyon súlyos merényletet hajtott végre az amerikaiak ellen 2001 9/11-én, ezt Bush elnök hadüzenetként értelmezte és meghirdette a "terrorizmus elleni háborút": egyrészt feltételezték, hogy Saddam Hussein Irakban bujtathatja/fegyverrel látja el az Al-Kaidát, másrészt Saddam Hussein nem adott világos választ arra, hogy van-e atomfegyverük vagy nincs, + az alapvető emberi jogok megsértésével is vádoltak Husseint, ezért lerohanták Irakot. Nem hivatalos verzió szerint a Bush családnak és a Bin Laden családnak közös üzleti érdekeltségei voltak az iraki olajbizniszben, Saddam Hussein útban volt, a saját embereiket akarták az olajkinyerő telepek (vagymi a neve) élére állítani. Hogy Osama egy fekete bárány volt a családban, vagy tényleg Bushnak dolgozott, az már soha az életben nem fog kiderülni, de az tény, hogy Bush és a Bin Laden család jó kapcsolatban volt, Bush rögtön kimenekítette őket magánrepülőn az országból a tragédia után, miközben az egész légtérben zárlat volt és egyetlen repülő sem szállhatott fel, csak a Bin Laden család Bush engedélyével...


De a lényeg, hogy az iraki háborúnak már vége, úgyhogy talán Iránra gondoltál? Köztük még nincs háború, de erős a feltételezés, hogy Irán támogatja az Al-Kaidát + atomfegyvere is van tutira, + alapvető emberi jogokat is sértenek, úgyhogy pont ugyanazon okokból támadhatják meg őket, mint Irakot. Vagyis egy kicsit óvatosabban az atomfegyverek és erőművek miatt, mivel itt tényleg vannak.

2012. júl. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%
Észak-Koreában is diktatúra van .. oda nem megy senki se. Még előtte Szíriában kell tábort verni, utána jöhet Irán, de azt Kína és India nem fogja jó szemmel nézni.
2012. júl. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
4%

Nem akarok regényt írni a témáról ezért röviden leírom:


A zsidóknak fájt a foguk az olajra.Ezért kiterveltek egy terrortámadást amerika ellen amit aztán Oszama Bin Laden-re fogtak.Így volt okuk megtámadni szerencsétleneket és elvenni az olajukat,ennyi

2012. júl. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!