Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Belarusz, és maguk a fehéroros...

Belarusz, és maguk a fehéroroszok miért hagytak fel a fehérorosz nyelv használatával? Belarusz egyesülni fog Oroszországgal?

Figyelt kérdés

Azért írtam politikába, mert Lukasenko volt az, aki az utolsó tiszta fehérorosz nyelvű iskolát is bezáratta. De nem értem.

Az egy dolog, hogy az ország többsége anyanyelvként jelöli meg, de MINDENKI szinte csak és kizárólag az oroszt használja. Nem csak az emberek, a TV, újságok, stb is.


De miért? Miért hagytak fel fokozatosan a SAJÁT nyelvük használatával? Miért tértek át az oroszra?



Lukasenkonak az egyesülés is a tervébe van. Tényleg akarja ezt a lakosság is? Ha igen, mikor következik be kb?



2014. ápr. 4. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lukasenko ebben a pánszláv micsodában hisz.

Szerintem is, a saját fehérorosz nyelv használatát kellene támogatni.

2014. ápr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)


Huh, hát én már leírtam itt többször Gyiken, hogy vannak belorusz rokonaim, de csak nagyon minimálisan beszélek fehéroroszul(ami viszont nagyon hasznos, az a kerek egy sort mondat:D)


Igazából ez egy nagyon hosszú folyamat eredménye, már a litván-lengyel uralom idejében is diszkriminálták a nyelvet, és ha azt mondom, hogy a Szovjetunió felbomlásáról szóló szavazásnál Lukashenka volt az EGYETLEN, aki amellett szavazott, hogy az SZU továbbra is fennálljon, azt hiszem, ez is sokat elárul...Szovjet időkben is már az orosz volt propagalva, és Lukashenka politikájának is nagy részben köszönhető nyilván a mostani helyzet. Valóban, az utca embere nagyonnagy részben az oroszt használja, pedig a belorusz tényleg sokkal szebb. A legtöbben amúgy ismerik a nyelvet, de egyáltalán nem használják. Létezik még a transzjanka nevű keveréknyelv(azt hiszem, az orosz szavakat a belorusz szabályai szerint ragozzak), de már ezt is elnyomja az orosz.

2014. ápr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint most Ukrajna, aztán következik Fehéroroszország?
2014. ápr. 4. 16:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, azért a nép nem akár annyira egyesülni, mint Lukashenka, meg ugye tervbe van az Eurazsiai Unió, amiből nem tudom, mi lesz, de gyanítom, az is bőven elég lesz. Fura dolog, mert az orosz nyelvet használják, de az egyesülés gondolata nem annyira népszerű most a Beloruszok körében(előző vagyok).
2014. ápr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem annyira? Úgy tudtam, a többség támogatja. AKkor független marad?
2014. ápr. 4. 22:40
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, tulajdonképpen már így is eléggé függ Moszkvától.
2014. ápr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mi igen?

Hogy egyesül, vagy független marad? :D

A nép véleményét nem tudom, nem találtam erről adatot.

2014. ápr. 5. 10:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsi én voltam a hülye, a függetlenségre Igen:D


Egyébként annyira mondom nem foglalkoztatja őket a dolog, meg Lukashenka is össze-vissza nyilatkozik, hol legitimnek tartja a Krímet, hol elmondja, hogy Belarusz mennyire független...

2014. ápr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!