Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Különbözik egyáltalán valamibe...

Különbözik egyáltalán valamiben az orosz nyelv a fehérorosztól?

Figyelt kérdés

Szeretnék fehéroroszul tanulni alap szinten, és komolyna nem látom a különbséget.


Ha van olyan mondat, amit ugyanúgy mondanak, akkor annyi a különbség, hogy a fehérorosz nyelv kiejtés alapján írja le. Azaz a fehérorosz tulajdonképpen az orosz nyelv fonetikus változata?

mert pl a tvoja oroszban kiejtve tvájá, fehérorosz úgy is írja : tvájá


Különbözik egyáltalán valamiben? Azon a pár szón kívül. Mert ha jól tudom, fehéroroszt még magában Belaruszban sem beszéli senki, mert mindenki az oroszt használja.

Meg ha majd egyesülnek Oroszországgal, akkor gondolom ki fog halni a belorusz nyelv.



2013. szept. 15. 10:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Alap szintről meg majd el akarok jutni magas szintekig, már ha találok hozzá anyagot.
2013. szept. 15. 10:21
 2/7 anonim ***** válasza:
Bár nem beszélem egyiket se, de úgy tudom, hogy a "vidéki" belorusz nyelv elég más mint a standard, vagy mint az orosz.
2013. szept. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a belorusz a kihalás szélén van. Hát majd ha még egyesülnek Oroszországgal....elnézve az oroszo.-i finnugor nyelveket...
2013. szept. 15. 10:25
 4/7 anonim válasza:

Eltér a két nyelv egymástól!

Fehéroroszországgot Európa utolsó diktátora irányítja ő zárattabe az utolsó még fehérorosz nyelven működő iskolát is az egyesülésről csak anyit hogy az oroszok jobban szeretnék mint ukrajna esetében is ...

2013. szept. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mustafa33 ***** válasza:

Nem egyesül, minden diktatúrának vége lesz egyszer.

Kezd el tanulni, meglátod mennyire más a nyelv. Közelebb van a lengyelhez és a keletszlovákiai szoták nyelvhez mint az oroszhoz vagy ukránhoz ☺.

2013. szept. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ukránul tudok egy középszinten, oroszul nem tudok. A helyzet a következő: az orosz beszédet nem értem (az írás más téma), a belarusz beszédet szinte ugyanolyan szinten, mint az ukránt (volt olyan, hogy egy belarusz nővel beszéltem /ő belaruszul, én ukránul/ és tökéletesen értettük egymást), a lengyelből meg beszédben elcsípegetek szavakat, de majdnem ugyanolyan nehéz megértenem, mint az oroszt. Ha pedig egy hasonlósági sort kéne felállítanom a belaruszhoz, nálam ez lenne: ukrán - lengyel - orosz.
2013. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mustafa33 ***** válasza:
Te tudod, mit értesz. En értem az oroszt és a ruszint, de az ukránt nem ☺. Pedig az ukránok szeretnek = jelet tenni az ukrán és ruszin közé, de az már az ő bajuk (vagy komplexusuk) meg a ruszinoké.
2013. nov. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!