Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tényleg olyan rossz az anyagi...

Tényleg olyan rossz az anyagi és társadalmi helyzet az USA-ban, mint ahogy az a Breaking Bad című sorozatban ábrázolva van?

Figyelt kérdés

A sorozat főszereplője egy új-mexikói kémiatanár, aki elég rosszul keres és másodállásban egy autómosóban dolgozik, míg végül besokall és methamfetamin gyártásba kezd, hogy biztosítsa a családja későbbi anyagi helyzetét, mert közben kiderül, hogy rákos és már nincs neki sok hátra.


Aztán ott van rengeteg szereplő, akik huszonévesen le vannak csúszva, drogoznak, munkanélküliek, különféle bandákhoz vannak csapódva, stb.


Valóban ennyire szét van csúszva az USA?



2014. jún. 26. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Az USÁban az állam nem fizeti a kórházi számládat. Nincsenek szétcsúszva, csak senki sem tud zsebből előrántani több millió dollárt.

De ha megnézed, nagy kertes házuk van (nézd meg Hankék házát a sorozatban. Egy rendőr és egy ápolónő fizetéséből), több kocsijuk, stb.

Egyáltalán nem éltek olyan rosszul, csak jöttek a kórházi számlák. Mint mondjuk egy magyar család, ahol keres az emberünk 500.000 forintot. Erre nem mondanánk, hogy rosszul él. Csak ha hirtelen ki kellene fizetnie egymilliárd forintot, akkor nagy bajban lenne.

Drogosok meg mindenhol vannak. Mivel ezekre koncentrál a sorozat, így nyilván felül vannak reprezentálva. Nincs több drogos, mint itthon.

2014. jún. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem összességében azért jobb ott a helyzet mint itt.
2014. jún. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
más az amit a filmekben látsz, és más az ami a valóság. Igen, kint az egészségügy nem úgy működik mint itt, biztosítótól függ hogy milyen az ellátás, de én pl. a 16 év alatt mindössze 4-5 alkalommal voltam orvosnál (16 éves koromig éltünk az Államokban, aztán anyámék 7 éve gondoltak egy merészet és haza települtünk, mármint hogy ők települtek haza mert én 16 éves koromig soha nem voltam magyarországon, nekem az USA a hazám, amerikai állampolgárként születtem, amerikában anyakönyveztek, sőt angol az anyanyelvem, szüleimmel itthon csak angolul vagyok hajlandó beszélni, de ha úgy tartja kedvem az egyetemen is az angolt használom elsősorban, ha megértik akkor jó, ha nem akkor igy jártak. Jövő nyáron diplomázom és ősszel már repülök vissza az Államokba, a hazámba), mióta itt élek, itt is 5 éve láttam utoljára dokit (7 éve élek itt).
2014. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hintalow ***** válasza:
58%

Azért az utolsó elég kemény válasz volt, több szót is sikerült a kérdéshez relevánsan leírnia, mielött belekezdett az önéletrajzi monológba :)


A kérdéshez: azt kell elfogadni, hogy az USA 300 millió lakossal bír, és egy egész kontinens a területe.

Meg itthon magyarországon is lehetne filmet forgatni teljesen lecsúszott, és abszolút fényűző közegekről is, hát még egy akkor területen menniy különbség van a társadalomban.

2014. jún. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nyílván vannak lecsúszott fiatalok,de azok itt is vannak.. Akik bandáznak esténként kint,a szűlők meg leszarják őket. És ezek sokszor nem is huszonévesek,csak 14-18 évesek. Sok a drogos kint,de nagyobb is az ország.. Aránylag nem több szerintem,mint itt. Amúgy meg a sorozat pont ezt a részt mutatja be,a drogosokat/zűlött fiatalokat,a drogkereskedelmet stb,tehát érthető,hogy a sorozat nagy részében negatív dolgokat látsz.
2014. aug. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

3/5 sz*rjál néger g*cit!

Mellesleg miért egy magyar nyelvű oldalra regisztráltál és ontod itt a hülyeségeket?!

Az USA-ban is csak bevándorlók kölykének számítasz, ahol lassan többen beszélnek spanyolul, mint angolul!

Egy romániai cigány sem lesz brit attól, mert az anyja Londonban tolta ki magából!

2014. aug. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
gratulálok 6os kétbites barátom, ezzel megmutattad ám milyen az igazi magyar virtus!!:)
2014. aug. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
drága 6-os barátom, azért regisztráltam ide, mert 3 éve fel akartam tenni egy kérdést, aminek regisztráció volt a feltétele. Továbbá, anyámék csak félig meddig bevándorlók, mivel apám félig amerikai, és szerencsére apai ágon, így megvan az amerikai vezetékneve, és én is megkaptam azt. Mivel oda kint születtem, a keresztnevem is amerikai lett, így ha bármely amerikai honfitársam megszólit és bemutatkozom neki, a büdös életben nem mondja meg hogy fél-bevándorlók gyermeke vagyok, teszem hozzá mivel az államokban nőttem fel, akcentus nélkül beszélem az angolt. De itt is kitört belőled az igaz magyar, elmondom neked, hogy ezért utálom a magyarokat és nem akarok itt maradni, mert a világon a leg utálatosabb nép, csak a széthuzás, a másikkal való kiba*szás jellemzni őket, az hogy hogyan tudnak a másiknak ártani, ha nekik valami nem sikerül, nehogy már a másiknak összejöjjön. Egyszerűen nincs összetartás az emberek között, persze tisztelet a kivételnek, de az ország 80%-ára a fentebb leírt a jellemző, ezért nem látják őket szívesen sehol, mert ahol ketten megjelennek, ott már biztos az hogy lesz valami balhé
2014. aug. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A brekaking bad-be a Hank nem csak egy sima rendőr hanem D.E.A ügynök felső beosztásban (elég sokat keres még ottani fizetésekhez képest is) a Walt mint kémia tanár pedig elhangzott a sorozatba évi 43700$-t ami havonta 3600$ azaz 882000Ft/hó.Szóval elég rosszul nem keres és az egészségügy valóban nagyon drága
2014. szept. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"akcentus nélkül beszélem az angolt"


Itt bukott le...

2018. júl. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!