Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehetséges, hogy Oroszors...

Hogy lehetséges, hogy Oroszországnak omlott össze az ipara a rendszerváltás után?

Figyelt kérdés

Pedig államcsődjük is volt.


Még most is gyártanak mozdonyokat, vasúti kocsikat,motorvonatokat,metrókat, buszokat, autókat és gyakran kooperálnak nyugati cégekkel is.


Viszont az orosz termékek ismeretlenek nyugaton, legnagyobb piacuk Kína és egyéb keleti országok.


A termékeket elnézve a külső dizájn olyan "ruszkis", európaiak számára ismeretlen formavilágú.



2014. júl. 13. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:

A formavilág mindegy, de a Szovjetunió erendezkedése úgy nézett ki hogy A országban bányászták az alapanyagot, B országban feldolgozták, C országban eladták.


Mikor szétesett a szervezet teljesen eltűntek bizonyos munkafolyamatokhoz szükséges összes felszerelés, képzettség, alapanyag.


Naná hogy összeomlott.


Egyébként a nehézipar, vagy az IKARUSZ-buszgyár ebben az orsazágban is pont ugyanezért omlott össze, hogy ismerősebb példát mondjunk.

2014. júl. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Egy két infó a máról és akkorról: a zsigulikat ugyan olyan tempóban szinte mint ma de legalábbis sokkal gyorsabban legyártották mint ahogy odaadták. Viszont! Azok a zsigulik kibírták akár harminc évig is. Nem úgy mint a mai kocsik amik nyolc évesen öregnek számítanak.

Ma ugyan így működik a manufaktúrás folyamatok megvannak. A nyugat megtervezi és álltalában kínai kislányokkal gyártattya le majd mivel sokkal olcsóbb így nyomott áron nyugaton eladja. Ha valódi áron gyártatnák a piaci ár nagyjából mint a szovjetunióban négy-hatszorosa lenne minden terméknek. Kibányászni megtervezni legyártani. Ezekből a folyamatokból egyedül a tervezés van kifizetve a vásárló által. A bányászás és a gyártás főleg nincs.

A nyugat kína kórea magyarország románia meg egyéb kizsákmányolható országok nélkül ma nem úgy nézne ki ahogy. Szüksége van a rabszolgákra. Különben a nyugati rendszer ahogy a szovjet rendszer is fenntarthatatlan.

A mostani rendszer a fogyasztásra van berendezkedve és ez egy véges bolygón azt jelenti hogy felélik a környezet adta lehetőségeket.

2014. júl. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

OFF:


"Viszont! Azok a zsigulik kibírták akár harminc évig is."


Ez annak az ára hogy a kocsid nem fogyaszt tizenöt litert százon. A harmadolt negyedelt fogyasztásnak megvan ez az ára, hogy a motor kissé bonyolultabb és kényesebb mint félévszázada.

Illetve mindenféle költséges elektromos ketyerére is igénye van a 21 században a népnek, ami hasznosak de a javíttatásuk sem egyszerű.


ON:


Azért ingott meg és borult össze mert a KGST-re alapozott gyártási sor tönkrement 89-ben és az államcsődnek köszönhetően a mamutcégek tömögetése is vállalhatatlanná vállt.

Leamortizálódott, majd a Jánossy-féle modell szerint rendeződött a dolog. Ezt lovagolta meg Putyin és stábja is.


Aminek meg kellett maradnia megmaradt és miután a versenytársak elhullottak, meg némi liberalizáció is történt megindult a fejlődés. A harmadik évezredi nyugati konjunktúra is nagy hajtóerő volt az orosz petrolkémiai ágazatnak.

Áramlott befelé és kifelé a bővülő szovjet tőke egészen a világválságig.


Ott a Nyugat megzuhant és a beáramló tőke csökkent.

Az oroszok ezt csak úgy úszták meg hogy ezzel együtt a W válság válságos pontjaiban a Közel-Kelet ismét hozta a formáját és meredeken emelkedtek az energiahordozók árai.

Mostanra ez kifulladt és az ukrán balhé csak fokozza ezt, ami a Nyugatot tőkekivonásra meg úgy általában Oroszország nemzetközi megítélését ásta alá a piacokon.


Nő a munkanélküliség és csökken az orosz medve versenyképessége. Ha nem rendeződik az orosz gazdaság (aminek előfeltétele a politikai stabilitás megszerzése), akkor egy második amortizációs hullám indulhat meg.

2014. júl. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy nyugaton ugyan ez elmondható ahol a kisiparos, kiskereskedő stb. mint lehúzhatták a rolót akárcsak itthon hiszen csak a multinacionális cégek versenyképesek. Amerikában és persze egész nyugaton is egyre szegényebbek az emberek. 40 millió mély szegény él amerikában. Németeknél is csökkent az életszínvonal. Viszont egyre több a milliárdos. Egyre gazdagabbak a gazdagok és egyre szegényebbek a szegények. Aztán persze ott vannak a nemzetközi konfliktusok amik még inkább a nép kárára történnek olaj ár emelkedés élelmiszer drágulás a folyamatos infláció és csődközeli helyzet köszönhetően a kifizethetetlen adósságoknak. Amit szó szerint kell érteni. Kifizethetetlen. http://www.youtube.com/watch?v=CvhD9rwaSqE

Amerika aranyban van eladósodva Kína felé amit akkor sem tud kifizetni ha a Hawayon rejtegetett összes tömböt odaadja. Csak töredékékét lenne képes kifizetni. Persze a hazafias törvény és az egyéb Fema táborok már előjelei hogy készülnek bevezetni egy hatalmas diktatúrát.

2014. júl. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2014. júl. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!