Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen a magyar szerb viszony?...

Milyen a magyar szerb viszony? Hallani olyanokat, hogy átmenve a szerb határon fenyegetettség éri a magyarokat? Vagy semmi probléma nem történne?

Figyelt kérdés
2013. dec. 26. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Én a szerb határon átmenve, pont, hogy fellélegzek. Felszabadulok az EU fenyegetettsége alól.
2013. dec. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

tehát ha bemész egy bárba vagy ilyesmi vagy akármi és magyarul beszélsz nem kötnek beléd meg ilyenek?

vagy ez csak tévhit?

2013. dec. 26. 19:44
 3/10 A kérdező kommentje:

ez legenda? és egyáltalán nem igaz?

azért valami alapja csak van...?

2013. dec. 26. 19:44
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem. Sőt, még Magyarországon magyar honfitársaid többsége vicsorogva és mogorván szolgál ki, addig Szerbiában szinte akárki legyen az, szerb, magyar, sokác vagy bunyevác, nagyon kedvesen, szívélyesen áll hozzád. Dacára a Magyarországnál rosszabb gazdasági helyzetnek, ott lebeg a levegőben egyfajta életvidámság, lazaság, optimizmus, szabadság, amihez képest Magyarország egy rideg, undok, szigorú robottársadalom.
2013. dec. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kamionos vagyok, évekig lejártam a Balkánra, Görögországba. A kutya sem szólt hozzám soha Szerbiában. A rendőr néha kéri a "tradíciját", a szokásos baksist, de ez nem nemzetiség függő. Nyugodtan ki lehet utazni, ha gond adódik az az ott is nagy számban jelen lévő norvég kisebbségiekhez köthető.
2013. dec. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Gábor t ***** válasza:
83%
Nem rég(pár hónaja) voltam ott , szinte mindenki magyar és nagyon kedvesek. :)
2013. dec. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha nem keresed a bajt, illetve nem olyan helyekre mész (pl futball huligánok kocsmáiba), akkor biztos, hogy nem lesz semmi bajod. a szerbek nagyon barátságos, kedves emberek, tiszteld a kultúrájukat, szokásaikat és jól fogod érezni magad Szerbiában
2013. dec. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Fekete kutya válasza:
Igazából hallottam,hogy a szerbek nem vannak jó viszonyban,de szerintem ez egyáltalán nem igaz.Nekem egyik legjobb barátnőm félig szerb,mert anyukája szerb,és nagyon kedvesek,és valószínűleg 2014 nyarán elutazom velük egy kis időre Szerbiába.
2013. dec. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem mindenki magyargyűlölő,pusztán csak amiatt,mert szerb,román,szlovák,horvát,stb:mint ahogy nekünk sem kell senkit amiatt utálni,mert nem magyarnak született,mert esetleg cigány,zsidó,örmény,szerb,horvát,bolgár,román,ukrán,szlovák,szlovén,stb-stb:legutóbb úgy 7-éve egy szerb-horvát származású lány mondta nekem,hogy az értelmesebbek odaát teljesen tisztában vannak azzal,hogy tőlünk magyaroktól vették el azt a területet,s csak odaadták nekik,mert őnekik igazából nem volt-lett volna hozzá létjogosultságuk,s hogy valójában nem voltak sem a szerbek,sem a horvátok,sem pedig a szlovénok elnyomva,s üldözve Nagy-Magyarország idején,s ezt még neki a nagyanyja mondta,hogy a magyarok ellenkezőleg,alapvetően nem bántak rosszul a délszlávokkal,a konfliktusok nem amiatt voltak,hanem amiatt,hogy voltak minden oldalon provokátorok,akik egymás ellen hergelték a népeket a Monarchiában,s ezek zöme megint csak nem magyar volt,hanem német,pontosabban osztrák,vagy éppen szerb,vagy román.

Ráadásul a horvátok inkább egyeztek volna ki először a magyarokkal,mint az osztrákokkal,de az utóbbiak ezt nem engedték.

2013. dec. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Nekem vannak rokonaim a Vajdaságban, rájuk hallgatok.

A legjobb Tito idején volt, vegyesházasságok, barátságok szövődtek gond nélkül.

A háború idején volt a mélypont, azóta javult valamicskét a helyzet, de a különböző nemzetiségűek sokkal jobban elzárkóznak egymástól, mint korábban. A korábbi barátságok, házasságok persze megmaradnak, de újak nemigen köttetnek. Jellemzőbb lett az "elszerbesedés", "elmagyarosodás", x nemzetiségűek elkezdenek elköltözni az utcából, y nemzetiségűek be a helyükre és a korábban kevert utca színmagyarrá/színszerbbé/színhorváttá válik.


Mindennek ellenére sok szerbbel találkoztam már odaát és rendes egyszerű emberek, pont mint a magyarok, nem fognak megütni, mert magyarul beszélsz.


Amire viszont NAGYON(!!!!) vigyázz! A délszláv háborút a többiek kezdték, a szerbek csak szenvedő alanyok voltak! (A horvát, a bosnyák és az albán civilek meg gondolom lelőtték magukat, ezt sosem mertem mondani.)


De komolyan! A legbékésebb szerbből is vadállat lesz, ha máshogy tudod.

(Teszem hozzá állítólag. Én még sosem próbáltam velük erről vitázni, de valahogy nem is akarok :-) )

2013. dec. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!