Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jó ötlet lenne létrehozni a...

Jó ötlet lenne létrehozni a Magyar Köztársaságot (Románián belül) a lenti térképen jelölt területeken?

Figyelt kérdés

[link]


A hivatalos nyelv a magyar és a román lenne.



#ötlet #Erdély #Magyar Köztársaság #Erdélyi magyar #társország #erdélyi magyarság #nagyon jó ötletek #Romániai Magyar Köztársaság #társország az olimpiai játékokon
2014. júl. 26. 08:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

10-es válaszoló, te tisztességes embernek csak igen nehezen nevezhető román állampolgár! Hagy elemezzem a válaszodat részletesen:

"de okos vagy te kérdező, pont Cluj Napoca-t tennéd "fővárosnak", ahol már évek óta zajlik az elrománosodás, már régóta többen vannak a románok mint a magyarok."

Köszönöm a dicséretedet.

"De egyébként ez egy annyira hülye téma, gondolod hogy valaha is visszakerül az a terület, vagy kiválnak belőle részek? Soha nem fog kiválni, és soha nem fog elszakadni Romániától"

Vagyis akkor a magyar népcsoport autonómiája egy hülye téma? Köszönöm a magyar nép és nemzet nevében.

"pedig hidd el, sokunk nem bánná ha egy részt kivennének Romániából és oda deportálnák a magyarokat, a többi pedig megmaradna nekünk románoknak".

Vagyis akkor költöztessék el a magyarokat egy helyre? Hidd el, mindenki örülne neki, hogyha Románia visszaadná az elcsatolt területeinknek legalább egy részét. Jó, nyugodtan, kérjük Székelyföldet és Partiumot, csak ezt beszéld meg a többi románnal meg a kormányotokkal is.


"Szüleim magyarnak tartják magukat, én nem, Romániában születtem, román állampolgárságú szülőktől, román az anyanyelvem és román a nevem!"

Erre inkább nem mondok semmit.

"Idehaza a családban és az egész rokonságban nem beszélek magyarul csak románul, függetlenül attól hogy tökéletesen beszélem a magyart."


Szerinted érdekel bárkit is a te családod, meg hogy a családodban milyen nyelvet beszélek?


"Sajnos még mindig elég sokan vannak a határszéleken akik nem tudnak románul, tőlük elvenném a román állampolgárságot, a határ túloldalára küldeném őket, és soha nem térhetnének vissza Romániába."

Akik ott születtek, ott élnek eddig, de nem beszélik a románt, küldjék el az otthonukból? Tudod mit, jobban járunk, hogyha te sem szólalsz meg többet. Azzal nincs is gond hogy a magyarok Magyarországon éljenek, de a lakosokkal együtt kérjük vissza a területeket is! Nem vagyok kíváncsi a véleményedre, igazából nem tudom, miért olvastam végig egyáltalán az értelmetlen, nagy-román sovinizmussal megfertőzött és átitatott válasznak nem nevezhető vélemény-kifejtésedet és nem tudom, miért nem mondtam meg őszintén a véleményem, miért próbáltam türtőztetni magam. Hogyha valami sértőt írtam neked, nem kérek elnézést, sőt örülök neki, hogyha megsértődsz!

2014. júl. 30. 19:56
 12/17 anonim ***** válasza:
nem sértődöm meg és nem is tudsz megsérteni. De tegyük fel, hogy vissza adnák a területeket. Gondolod, hogy a magyar kormány bírna vele, mikor a jelenlegi talpalatnyi országával sem bír, és fokozatosan sodorja a nyomor felé, akkor bírna egy kétszer vagy háromszor akkora területtel?? Ne röhögtess már, a visszakövetelés előtt talán kicsit el kellene gondolkodni a dolgokon, tudod akik most itt élnek Romániában, legalább van jövőjük, de ha odacsatolnák, ők is koldussá és földön futóvá válnának veletek együtt! Előbb tegyétek rendbe a pi*csa területeteket, aztán jöhet a követelőzés. Egyébként meg aki nem beszéli egy ország nyelvét, annak nincs helye abban az országban!!!
2014. júl. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12-es: sajnos ebben igazad van. Abban viszont továbbra sem értek egyet veled, hogy aki nem beszéli a nyelvet, annak nincs helye az országban.
2014. aug. 1. 10:41
 14/17 anonim ***** válasza:

miért nem értesz egyet vele? Ők Romániában élnek, függetlenül az etnikai hovatartozásuktól, a hivatalos nyelv a román. Sajnos elég sokszor tapasztaltam azt hogy a hivatalokban a román állampolgárságúaknak tolmács kellet az ügyeik intézésében, és a tolmács az a román állam terhére végzi a fordítói tevékenységet, Románia sincs abban a helyzetben hogy csak úgy dobálja ilyen hülyeségekre, sőt értelmetlen dolgokra a pénzt. Én dolgoztam Olaszországban, simán tudtam az ügyeimet intézni tolmács nélkül, de ugyan így Franciaországban sem kellet tolmács, pedig nem vagyok se olasz se francia.


Még annyit hogy azt elismerem hogy nagyon sok terület hozzátok tartozott régen, de az mára már ide tartozik és mi már nem tehetünk azokról a dolgokról, az a generáció akik alatt elvonták őket az már rég halott. Nekem csak annyi bajom van az egésszel hogy sokan ész nélkül követelőznek, de arra nem gondolnak hogy azt a területet el is kell tudni tartani, amit jelenleg Mo. nem tud megtenni, és ha netán visszavennék, az még nagyobb nyomort jelentene az országotoknak, és legfőképp azoknak az embereknek akik innen oda kerülnének, fölöttébb hogy a visszakövetelendő részeken túlnyomó részben most már románok laknak, akik nem beszélnek magyarul és semmi magyar kötődésük nincs.

2014. aug. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Azért nem értek egyet vele, mert ahol több népcsoport él, ott az összes népcsoport nyelve hivatalos és a hivatalokban az összes nyelvet lehet használni. A hivatalos nyelv a román és pont ezen kell változtatni, a magyart is legalább regionálisan hivatalos nyelvvé kell tenni, hogyha nem is országos szinten, pont úgy, mint Svájcban, ahol az összes nemzetiség nyelve egyenjogú, legyen szó bármekkora népcsoportról (a rétoromán nyelvet kevesebb mint 80 ezer fő beszéli). Az való igaz, hogy Svájcnak van pénze tolmácsra, Románia pedig nem éppen az a Svájc-gazdaságú terület és ezt orvosolni kell, de a nemzetiségek nyelvének ugyanolyan egyenjogúnak kell lennie egyes régiókban, mint a régió fő hivatalos nyelvének. Ezért támogatnám egy székelyföldi és egy partiumi magyar autonóm régió létrehozását Románián belül, ahol a magyar a hivatalos, ösztönözni kell a magyarság odatelepülését és a szórványmagyarság problémája meg van oldva. Nem kell Romániának feltétlen lemondania azokról a területekről, csak annyit kérünk, hogy legyenek autonómok, legyenek függetlenek a megyerendszertől és romániai autonóm tartományokként működhessenek, ami ápoljon jó kapcsolatokat Magyarországgal és Romániával egyaránt és ez legyen az alapja a két ország megbékélésének, a történelmi múlt elfelejtésének.


Plusz érdeklődnék előbbi román válaszolónktól, hogy ő támogatja e a székelyföldi autonómiát, vagy pontosan hogy képzeli el a magyarság jövőjét. Hogyha esetleg nem támogatná az autonómiát, akkor milyen érvekkel?

2014. aug. 1. 19:33
 16/17 anonim ***** válasza:
őszinte leszek, bár már leírtam fentebb, de leírom mégegyszer. Aki magyarnak vallja magát és aki nem beszéli a románt, őket békés úton egy határmenti részre összegyűjteni, persze nem a kissemizés és kitoloncolás formájával, és egy akkora területet visszaadni, ahol ők békésen elférnek. Új határvonalat húzni, legjobban így járna mindenki jól, persze ez lehetetlen megoldás, de ugyan így lehetetlen az általad vázolt dolog is.
2014. aug. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ezt viszont támogatnám.
2014. aug. 5. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!