Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért hiszik Európában sokan,...

Miért hiszik Európában sokan, hogy a muszlim nők a közel-keleten el vannak nyomva és áldozatok?

Figyelt kérdés
2014. aug. 17. 01:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
#10 Ez igaz!
2014. aug. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
39%

Aki szerint nincsenek elnyomva ott a nők, arra adjunk burkát, csonkítsuk meg a nemi szervét és kezeljük állatként.

Gondolom nem baj ha abban a bánásmódban részesültök, mint ott a nők. Hiszen egyenlőek, meg minden tök jó.


Empátia emberek, ez lenne az egyik legfontosabb emberi tulajdonság, hogy a másik helyzetébe képzeld magad. Neked milyen lenne?

Mondjuk nem mintha az egész nem csak ennek az új jobber arab mániák lenne az újabb agymenése.

Úgy várom, hogy 3 év múlva egy másik nép legyen nagy barát és annak a s*** nyaljátok. Eddig az oroszok is rohadt komcsik, meg szlávok voltak, most meg hatalmas barátok, meg mindenki szereti őket.

Vicces nézni, hogy orrotoknál fogva vezetnek titeket, és bármit, de bármit elhitetnek veletek.

2014. aug. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
42%

#12


khm..khm..khm... "kedves" utolsó válaszoló, nem véletlenül írtam a KÜLFÖLDI MUSZLIM elnevezést magamról. És hadd én tudjam jobban, aki muszlim családból származik, és vagy 10X volt kint Szíriában, mint aki vallástalan vagy keresztény (ez esetben nem érdekel) magyar, ráadásul hírekből él. Gyakorlatilag te vagy az egyik példám a sok közül, az utolsó előtti válaszom alapján (miket is írtam akkor?) pl. hogy hiába mondjuk, hogy nincs nők lenézése, és házasságtöréskor mindkét fél megkapja a magáét, még akkor is jártatod a nagy baromságaiddal a szádat. Egyszerű, primitív embereknek marad a találgatás, hát maradjon, kit érdekel. Ráadásul abba a 95%-ba beletartozol te is, szóval te sem vagy különb más honfitársaidnál (Tisztelet a kivételnek!). Szerintem ne erőltessük, nem vagy fogékony rá, meggyőzni sem foglak, ráfogadok egy muszlim embert sem ismersz, úgyhogy éld le ilyen "felsőfokú" (vallás)tudással az életed. Külföldiként meg teszek magasról a náci jobbikra meg az orosz badarságaidra (nem tudom, kit érdekel ez a rohadt tetves politika, hogy ide rakd), de ha még valami mondanivalód van, akkor gyerünk vésd ide, hadd röhögjek még rajtatok! Azért remélem nem a sör meg a sertéshús miatt pörögtél be, és ösztönzött ilyen baromságok leírására!

2014. aug. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
60%

Köszi.

Nem magyarországon élek. Sok arab származású, muszlim emberrel dolgoztam együtt.

Nem azt mondtam, hogy az iszlám vallás ilyen. Arra próbáltam célozni, hogy pl sok olyan országban, ahol államvallás az iszlám (természetesen milliószor kiforgatva) ott a nőknek milyen a sorsa.

Itt is látok nőket fekete burkában, 40 fokban. Látom, hogy a mekiben úgy esznek, hogy nem vehetik le a fátylat, hanem egyik kezükkel kicsit felemelik, hogy enni tudjanak. Ez nem szabadság számukra, ezt nem önként választják.

Nem vagyok rasszista, nem érdekel senki bőrszíne, vallása. Lesz****. De amikor másokat korlátoznak vallási dolgok mögé búja, az undorító.


"Azért remélem nem a sör meg a sertéshús miatt pörögtél be, és ösztönzött ilyen baromságok leírására!" WTF?

2014. aug. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 A kérdező kommentje:

húha... a kérdést nem provokációnak szántam, csupán eléggé fennakadtam azon, hogy egyesek mit gondolnak az iszlám nők sorsáról.

azért látszik, hogy egy két válaszoló itt sincs tisztában a fogalmakkal, de kár is lenne magyarázkodnom. az iszlám a legtisztább vallás, és nem hogy elnyomja a nőket, hanem védelmezi őket, és nekik kedvez. persze aki sose olvasta a Koránt, és csak a médiából hallja a "rossz" híreket az nem így látja. nem azért takarják el az arcuk mert vallási előírás, hanem mert nekik így jó. Ők tulajdonképpen szeretnek csadort hordani, persze ezt sokan európai szemmel nem tudják felfogni. iránban anno volt is erről egy szavazás, ahol a nők választhattak a csador viseléséről, tehát nincsenek rákényszerítve! (nem mellékesen így magukat is védik, mert így nem kívánják meg őket más férfiak. nem tudok statisztikát, de nem hiszem hogy egy iszlám országban több lenne az erőszak mint akármelyik európaiban)

a többnejűségről még annyit, hogy max. 4 feleség lehet, de ki kell kérni a már aktuális feleség engedélyét, szóval ez sem hasraütésszerűen megy. és természetesen minden feleséget ugyanolyan színvonalon kell tartani, ergo ha nincs pénz, nem vehet el egy másodikat. másrészről meg a muszlim nők körében nincs féltékenykedés, mert hiszen miért lennének féltékenyek bárkire is, attól ők nem kapnak kevesebbet.


egy nem muszlim


egy nem muszlim

2014. aug. 17. 21:47
 16/66 Napfonat ***** válasza:

Senkit sem szeretnék megsérteni, de azt hiszem sokan összekeverik a dolgokat. Azt gondolom, hogy a muszlim vallásnak nincsen köze ezekhez a dolgokhoz, hanem népek szokásairól van szó.

Akárki akármit is mond, Szomáliában például nem szívesen lennék nő, de még férfi sem. Az ottani szokások szerint ugyanis tényleg kivágják a kislányok csiklóját.

Egészen mellékesen egyébként a lakosság muszlim vallású.

Ja, és bocs, a kérdés a közel-keletre vonatkozik. Látom már.

2014. aug. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
47%
Jópofa vagy, tehát ha ismersz pár muszlim embert (és nem jártál egy muszlim országban sem) az feljogosít, hogy kritizáld úgy magában az iszlám vallást? El vagy tévedve, mint ló a sötét erdőben. Ugyanis megnyugtatlak, hogy az a nő maga választotta a sorsát. Nincs kötelezően megírva a burka, de már a fejkendőt sem hordanak (azt csak muszlim országokban) a modernebb muszlimok, akik Európában élnek, viszont kihívó öltözködés elkerülése ugyanúgy megmaradt náluk is. Muszlim nők nincsenek elnyomva és nem mondom mégegyszer...párszor...százszor...! Azt gondolsz, amit akarsz,csak ne általánosíts!
2014. aug. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
^#14-nek
2014. aug. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:

Ennek az iszlámhoz úgy van köze, ahogy a vatikán által propagált baromságnak Jézus tanításaihoz....

Nők fátyolt akarnak hordani...persze.

És nem vagy provokátor mi?

2014. aug. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
100%

A személyedbe nem akarok belemenni, de te tipikusan az az ember vagy, akivel fölösleges vitába szállni, hiába látod, hogy mi vagyunk többségben, még tövig nyomod a buta szöveget...

Ha ennyire kíváncsi vagy a kérdésre, miért nem kérdezted meg a feltételezett mekiben látott "burkás" nőtől? Ez már kicsit fura nekem...

2014. aug. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!