Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért hiszik Európában sokan,...

Miért hiszik Európában sokan, hogy a muszlim nők a közel-keleten el vannak nyomva és áldozatok?

Figyelt kérdés
2014. aug. 17. 01:14
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:

26. vagyok. Szívesen, de semmi közöm a Jobbikhoz.

Miért olyan hihetetlen, hogy egy muszlim nőnek is lehet boldog élete a férje mellett?

Ja, igen...Média...

2014. aug. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:

#31


Jaaj, kedves muszlim Testvér el vagy tévedve, látom másképp értetted a mondanivalómat, nem úgy, mint a kérdező! Pont, hogy én a muszlim nőket védtem azzal a szöveggel! De látom félreértelmezted! :) :(((

2014. aug. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
50%

Megálló, mert teljesen elbeszélünk egymás mellett.

A kérdés a közel-keleti országokra vonatkozott, nem az iszlám vallásra. Azért ne keverjük a kettőt.

Nekem semmi bajom az iszlám vallással, a nagy büdös elnyomó rendszerekkel van bajom.

Az, hogy Szaud-Arábiában a nők nem vezethetnek vagy, hogy sok országban KÖTELEZŐ a fejkendő hordása. Mi az, hogy az állam megszabja mit vegyél fel? Ez hol szabadság?

Egy olyan ország ahol vallás és az államhatalom nem válik ketté, soha nem lehet szabad. Nálunk is a kereszténység hatalmas károkat okozott, okoz a mai napig.


És nem, nem hiszem el, hogy egy nő önként hord a hét minden napján burkát. Maximum valami nagyon súlyos önértékelési zavarokkal küzdő nő, aki csak egy férfi alatt tudja elképzelni az életét.

Nálunk is vannak ilyenek, csak azok elmennek prostituáltnak vagy választanak egy olyan férjet aki passzióból üti őket.


Fejkendőt én is szoktam hordani, mert cool. De ne legyen kötelező semmit sem viselni vagy nem viselni.

2014. aug. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
A muszlimok nagyon különbözőek, attól függően, milyen környezetből, családból jönnek. Európába átköltözött muszlimoknál a következő generációk már liberálisabban gondolkodnak és öltözködnek. Fiatal egyetemista lányok bokáig érő mindent takaró, de testhez simuló, erősen feszülő ruhában, fejkendővel, erős sminkkel kihangsúlyozzák a nőiességüket, hiába hordják a szükséges ruhákat. Megkövezés: nyilvánvalóan ez a borzalmas kivégzési forma visszariasztja a nőket, ezért lehet, hogy kis számban történik (vagy csak kevésről tudunk). Tehát ez egy elnyomás. És ez nem a négy fal között történik, mint mondjuk ha valaki nálunk bántalmazza a feleségét otthon. Ez nálunk elfogadhatatlan, ott viszont elfogadott. Társadalmi patriarchális konszenzus van róla, kollektív szemhunyás és fejbólogatás. Indiát is ide lehet sorolni. Kivételek természetesen mindenhol vannak.
2014. aug. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:

#33

Nem! Közel-Keleten élő muszlim nők helyzete a kérdés! És mivel nagyobbrészt Közel-Keleten muszlimok élnek, iszlám tanításokat követik, így ezért az iszlám vallásról is szó van. Nekik az a szabad ország és ez a lényeg. Ha nem az, akkor miért maradnának ott? Ráadásul nem kényszerből hordják, amit hordanak. Szerintem ne vesézzük ki tovább a dolgot, maradjunk annyiban, hogy európai embernek a muszlim ország a furcsa, ugyanez van fordítva is. És a nő azért hord burkát, csadort mert nem akar másnak tetszelegni, ha már van férje. De ezt már elmondták előttem is. Mit nem lehetett ezen megérteni? Ha már van egy férje egy nőnek, akkor mégis, mi a túrónak mutogassa magát az utcán? Otthon, férje, családja társaságában megteheti ezt. Ha ennyire zavar a muszlim kultúra, javaslom nagy ívben kerüld el azokat az országokat, nem kötelező odamenni, senki sem kényszerített rá. Mi errefelé, külföldiek egyébként nem véletlenül mondjuk, hogy a magyar emberekre, hogy birka nép (ez is úgy általánosságban véve). És szerintem nem kell elmagyarázni sem, bebizonyosodott itt is. Probléma, hogy elkezdte 1 ember, majd 10, aztán 1000 vallástalan, keresztény vagy más vallásos, majd mikor mi megmondjuk, hogy mi a szitu, hát persze, hogy nem hiszik el. Szerintem még egy agytranszplantáció után is ezt hajtogatná az emberek többsége.


#34


A házasságtörést pedig szintén említettem, hogy mind a két félt megbüntetik. Maradjunk annyiban, hogy ott a házasságtörés nagyobb bűn, mint itt. És azok ott hatalmas fogalmak a hűség mellett, nem úgy, mint itt, hogy semmibe veszi az ember.

2014. aug. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 Napfonat ***** válasza:
57%

Én ebbe a vitába nem szállnék mélyebben bele. Csak megosztanám az élményeimet. Németországban irániakkal és afgánokkal dolgoztam együtt. Olyan afgánokkal, amelyek fárszi nyelven beszéltek.

Mindannyian köpködték az otthoni rezsimeket, és női munkatársaim (akik teljesen nyugatiasan öltözködtek és gyönyörűen sminkelték magukat, és akik között kék szemű is volt), mindannyian - a fiatalabbak és az ötvenes éveikben járók is - mind köpködtek Iránra (és Afganisztánra), és azt állították magukról, hogy kényszerből voltak iszlám vallásúak, és hogy az idióta férfiuralom dívik arrafelé. Minden nap többször eljátszották, imitálták a köpést, amivel egykori hazájukat illették, és büszkén állították, hogy Irán és Afganisztán népe a lelke mélyén vagy Zoroasztriánus vallású, vagy a nagyon durva elnyomás miatt ateista.

Ezek a nők teljesen beilleszkedtek a német társadalomba, annak ellenére, hogy csak 10-15 éve vannak ott. Egyikük pl. bőrszerkóban, ezerkettes Yamahával járt a munkahelyére, és bizony eléggé szexi volt.


Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy bizony vannak olyan nők, akik örömmel hagyták hátra az őket gúzsba kötő hazájukat!

2014. aug. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:

A bevándorlók nagyrésze miután Európába jön, otthagyja a vallást sajnos vagy nem sajnos (férfiak is). Ez nem egyedi eset, mondjuk úgy az Európaiak vallási szokásait veszik föl. Én is ismerek ilyen embereket. Bejöttek a Európába, már a böjtöt sem tartják...

Viszont ilyen esetről amiről te írtál, nem volt példa. Nem voltam még Iránban és Afg-ban, nem tudom milyen ott a helyzet. Viszont akik velünk együtt Szíriából jöttek vagy nem beszélnek vagy mondának tartják. Apukám és Anyukám úgyanúgy muszlim vallású, tisztelik egymást, és nem emlékszem olyanra, hogy Apukám egyszer is egy ujjal hozzáért volna Anyukámhoz! Na én itt lezàrom,remélem tudtam segíteni, bàrmi kérdés van PÜ!

2014. aug. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
89%

Nem óhajtok állást foglalni a kérdésben, az elolvasottak alapján úgy vélem, tök fölösleges.

Csak egy filmjavaslat mindkét tábornak: Soraya M. megkövezése. Megtörtént esetet dolgoz fel a film, de nyilván ez is csak ocsmány nyugati propaganda...

2014. aug. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
Marjene Satrapi: Persepolis
2014. aug. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
79%

Én azt nem érte, hogy a nőkre ezek a szabályok vonatkoznak, akkor a férfiakra miért nem?

Gondolom házasság után ők sem akarnak tetszeni más nőknek.

Hordjanak ők is burkát, úgy lenne a fair.


Amúgy az, hogy egyes országokban a nők nem vezethetnek, hogy illik össze azzal az elképzeléssel, hogy nincsenek elnyomva?


De ez az egész csak arról, hogy személytelenítsék a nőket. Egyformának tűnne, ha csak a két szemük látszik ki.

Minden elnyomó rendszer ezt csinálja, minden egyediségétől megfosztani az embereket. Legyen mindenki egyforma, lásd Mao elképzelései pl.


Üdvözlet az egyformaság korából. -Keress rá ha nem ismerős...

2014. aug. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!