Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszországnak kik a szövetség...

Oroszországnak kik a szövetségesei?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés így az ukrajnai események kapcsán jutott eszembe.


Oroszországot sokan nem szeretik. Tudom korrupt állam, de szerintem jelenleg ők az egyetlenek itt Európában, akik még tartják magukat valamennyire. Úgy értem a nyugat nagyon liberális lett, lassan már az állatokkal történő szex is elfogadottá válik. Míg Oroszországban az efféle dolgok eléggé el vannak nyomva, bár nagyot modernizálódott az elmúlt évtizedekben.


Nem gondolom, hogy ez egy ideológiai harc lenne, de nem lehet, hogy arról van szó, hogy a nyugat útjában már csak Oroszország áll? Esetleg Kína, de az az USA nagy pajtása.. még.


Szóval ti mit gondoltok?


Szerintem itt az van a háttérben, hogy Oroszország maradt a nagy ellenfél, akivel valahogy le kell még számolni, és azt próbálják kihasználni, hogy a vele határos országok szinte egytől egyig ellenségként tekintenek rá. Nem hiszem, hogy Oroszország csak úgy heccből nekiugrana az egész nyugatnak, hiszen elég nagy hátrányból indul.



2014. aug. 30. 22:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hát az igaz lehet, hogy ott történtek meg, szóval pónilovas kislányokat...csoportosan!-senki nem tudja!

DE! EZ?! MI!?

Börtönbüntetés a feleősnek,lemond? és NEM 2-3 év

20-30 év!

2014. aug. 31. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hát szövetségesei leginkább a volt szovjet tagállamok közül kerülnek ki. Ezek az országok azonban eléggé elmaradottak, illetve legalább annyira (sőt) diktatórikus berendezkedésűek, mint maga Oroszország.


" Úgy értem a nyugat nagyon liberális lett, lassan már az állatokkal történő szex is elfogadottá válik."

Mutasd meg nekem azt az országot, ahol ez legális. A nyugati "liberális" országokban a legerősebbek az állatok védelme iránti törvények, sokkal keményebben büntetik az állatkínzást (az állatokkal való szex ennek minősül), mint például nálunk.


"Nem gondolom, hogy ez egy ideológiai harc lenne, de nem lehet, hogy arról van szó, hogy a nyugat útjában már csak Oroszország áll?"

Nevezhetjük ideológiai harcnak, csak akkor helyesen kell megállapítani, hogy milyen ideológiában van eltérés. A sok trollgyerek egyből mondaná, hogy a liberalizmus, pedig ez baromi nagy tévedés, abból ered csupán, hogy a demokratikust nagyon sokan keverik a liberálissal. A nyugat-kelet eltérés leginkább abból ered, hogy az oroszoknál óriási a demokratikus deficit (főleg a nyugathoz képest) és ez rengeteg politikai ellentéthez vezet a két fél között.


Nem hiszem, hogy Oroszországra "nagy ellenfélként" tekintenek jelenleg, illetve tekintettek az ukrán konfliktus előtt. Rengeteg gazdasági kapcsolat van a nyugat-európai államok és az oroszok között, katonai szinten is állandó volt az együttműködés. Ukrajna helyzete azért különleges, mert eddig amolyan "ütközőállamként" lehetett tekinteni rá, hiszen Oroszország és a NATO tagállamai között helyezkedik el, arról nem is beszélve, hogy milyen stratégiai jelentősége van a kikötőinek. Az ukránok sosem szerették az oroszokat, ahogy a krími tatárok sem. Az ukrán vezetés azonban régóta oroszpárti, hiszen gazdasági (korrupciós) ügyekben régóta együttműködnek.

Én sem hiszem, hogy Oroszország nekiugrana a nyugatnak, Putyin azonban van annyira őrült és beképzelt, hogy bármi kiteljen tőle. Az igazi probléma az, hogy sosem a vezetők fognak szívni a konfliktusok miatt, hanem a nép. A mezőgazdasági embargó is baromi jól hangzik, meg verheti a mellét a sok nacionalista orosz, de már most enyhíteni kellett, mert óriási termékhiány, illetve áremelkedés lépett fel. Az orosz-német és orosz-francia gazdasági kapcsolatok megromlása pedig szintén az átlagembert fogja sújtani, a vezető oligarchák legfeljebb eggyel kevesebb szállodát vesznek maguknak évente, az életszínvonaluk nem fog változni.

2014. aug. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Petrics Zénó válasza:
Én a volt SZSZK-KAT meg az NDK,NSZK ideje elött Nagy-Britannia,Franciaország,Egyesült Államok
2017. ápr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!