Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael miért nem hoz létre a...

Izrael miért nem hoz létre a Palesztin Autonóm Területeken egy bábállamot?

Figyelt kérdés
Palesztina elvben független lenne, így a nemzetközi közösség viszonylag megelégedne a helyzettel, a palesztinoknak lenne egy országuk, Izrael pedig csak jogilag veszítene területet.
2014. szept. 12. 16:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Szerinted ez így rendben lenne ? Mert a palesztinok érdekeit is nézni kéne . Ők nem bábállamot akarnak .
2014. szept. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A palesztin államot nem izraelnek kell létrehozni, hanem a palesztinoknak, és nem bábállamot, hanem elismert, független államott.

De sajna ezt elkurták 1947-ben.

2014. szept. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ott forradalom lenne, (vagy egy újabb háború).
2014. szept. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
A palesztinoknak volt saját független államuk, csak nem bírtak megülni a seggükön. Ha létrehoznának egy akár normális, akár bábkormányt, úgyis az lenne, hogy amint tudják, elzavarják, aztán folytatják, amit eddig csináltak.
2014. szept. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Mert az IÁ jobban tetszik nekik.
2014. szept. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

A Palesztin Hatosag fyggetlen. Sajat torvenykezes, parlament, kormany, birosag, hadsereg, gazdasag, oktatas, miniszteriumok, stb.

A Palesztin Kormanynak resze Hamasz is, benne van a kormanykoalicioban.


Csak mivel a palesztinok nem hajlandok elismerni Izraelt mint zsido nemzeti allamot, es mert allandoan raketazzak az izraeli varosokat, Izrael sem hajlando elismerni Palesztinat, mint fuggetlen allamot.

Gyakorlatilag azonban a Palesztin Hatosag egy letezo allam.

2014. szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ezt nem te találtad ki: A Fatah szerinted véletlenül volt olyan erős egy időben, hogy majdnem sikerült a Hamaszt leváltania demokratikus úton? Hidd el, erre már az izraeliak is gondoltak és a palesztín belpolitikában nem a Hamaszt támogatják.
2014. szept. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
Amíg kommunista cionista zsidók trónolnak az Izraeli parlamentben addig nem lesz semmi. Vallási meggyőződésből irtják a palesztinokat. Oldalakat tudnék írni, hogy mi folyik ott, de nincs kedvem, mert a hideg rázna, ha újra rágondolnánk a tömény borzalomra, halálra és hazugságra ami ott folyik.
2014. szept. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Elozo, mielott tenyleg kirazna a hideg, menj el Izraelbe egy kis csavargasra - es rajossz, hogy MEKKORAT TEVEDTEL!!!!
2014. szept. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 9-es amiket leírtam mind igaz tehát nem tévedtem. Azt egy szóval sem mondtam, hogy nem gyönyörű és nincs ott nagy kultúra, de ez csak illúzió, hogy elfedjék a sok gonoszságot. Ismered Izrael és a zsidók történelmét?, mert ha nem tájékozódj vagy ha tudod akkor megérted miért írtam amit írtam.
2014. szept. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!