Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Véleményetek a skóciai népszav...

Marczell kérdése:

Véleményetek a skóciai népszavazásról? Ti mire voksolnátok?

Figyelt kérdés

3 opció van:

1. Igen= Skócia elszakadjon, legyen önálló állam, ország.

2. Nem = Ne szakadjon el, maradjon az Egyesült Királyság tagja

3. Nem érdekel, nem az én dolgom, kit izgat a dolog



2014. szept. 18. 11:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
54%
Én ha ott élnék, nemmel szavaznék - de én alapból is egységpárti vagyok, hülyeségnek tartom egyre kisebb részre szaggatni Európát, amikor körülöttünk a hatalom milliárd embert összefogó országok kezében vannak, mi meg pár milliós légypiszkok-hegyet építünk ki Európából... Közben Kína, Oroszország, India, USA meg könnyűszerrel alakítja a világot a maga képére, nekünk meg egyre kevesebb hangunk van...
2014. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%
2-es mert lehet hogy függetlenek lesznek, de csórók is.
2014. szept. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%
2. Nagy hiba lenne kivalniuk es tovabb aprozodni. Aztan felek hogy ezzel a lendulettel az UK maradeka pedig az EUbol lep majd ki.
2014. szept. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

A skótok nagyon régóta pedzegetik a függetlenséget.


Ha ettől elégedettebbek, boldogabbak lesznek, akkor miért ne?


A nemzeti szabadság, függetlenség nem beváltható pénzzel meg magasabb életszínvonallal.

2014. szept. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
3: nem vagyok se angol, se skot, nem erdekel, nem tartozik ram, o bajuk.
2014. szept. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Napfonat ***** válasza:
51%

1-es! Én mindig is függetlenség-párti voltam! És az egységesítés ellen vagyok!

Ha lehetne szavazni, én szavaznék a függetlenségükre. A baszkoknál is, Korzikán is, Észak-Írországot visszaadnám az íreknek, a bretonokat is támogatnám, Belgium szétesését is! Gibraltárt is visszaadnám a spanyoloknak, de támogatnám Katalónia függetlenségét is! És minden egyéb nemzetet, aki le szeretné rázni az igát!

2014. szept. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
1-es opció.
2014. szept. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Napfonat ***** válasza:
1-es, azaz igen!
2014. szept. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha ott élnék nemmel szavaznék én is.

A saját véleményem az, hogy ilyenkor jól hangzik, hogy önálló állammá válás, önálló döntések..stb és a függetlenedés napjaiban a hatalmas nagy eufória... azonban el fog múlni az a pár nap és jönnek a gondok, gazdaságilag, politikailag, társadalmilag és így lejjebb lévő szintekre...


Az önálló államiság szép és jó dolog, ha biztosítva van a 100%-osan a függetlenség minden téren és nem zombikén üvölteni, hogy én független nemzeti vagyok, holnap meg már nincs mit enni, és higgyétek el az emberek 90%-a hamarabb dobják el a kezükből a nemzeti zászlót és veszik fel a földről a kenyeret.


Skócia esetében erről van szó, ki akarja kiáltani, hogy független állam lenne, de azért az angol fontot, bankokat, intézményeket megtartaná, én ezt arra tudom hasonlítani amikor a gyerek 18 éves lett "felnőtt" szavazhat, egyedül vehet alkoholt a boltban, önálló döntéssel rendelkezik...stb az eufória elmúlik és a gyerek rádöbben, hogy, de azért az anyja pénztárcájára van még szorulva...

2014. szept. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Engem sem nagyon érdekel a dolog, a skótok dolga.

Viszont ha skót lennék, akkor valószínűleg el akarnék szakadni.

Ugyanakkor támogatom az EU-t.

2014. szept. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!