Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 700 000 ért melyikre voksolnátok?

700 000 ért melyikre voksolnátok?

Figyelt kérdés

nissan almera 1.5 comfort p2 vagy p5 ; seat leon 1.4 ; ford focus 1.6 mindegyik 2000-2002-ig.

kis család lettünk ezért váltanék régi swiftről.



2014. júl. 30. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Focus
2014. júl. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Beviz Elek ***** válasza:
Almera, Primera P11
2014. júl. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Almera.
2014. júl. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Focus
2014. júl. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Leon
2014. aug. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
basszus! most már jól össze vagyok zavarodva. minden esetre köszönöm Uraim!
2014. aug. 13. 22:22
 7/9 Beviz Elek ***** válasza:

Akkor kifejtem bővebben, hátha segít :)


Ezek közül egyiket sem mondanám rossz autónak, viszont a szívem a japánok felé húz, azokból is inkább Nissan.

Itt fontos megjegyezni, csak és kizárólag a 2000 előtt gyártott Nissanokat nevezném Nissannak. Anyagi gondok miatt társult a Renault-val és azóta az összes szerelő/bontós szidja őket, fórumokon ha egy Primera elromlik, az P11-144 vagy P12 (ezek a 2000 utániak).

Na emellett még rondák is, bár kinek a pap, kinek a papné.


Méretezés alapján: Sunny, Almera, Primera, Maxima.


A Sunny túl kicsi egy családnak, a Maxima meg lomha, többet eszik mint a többi. (de utánaolvashatsz, talán megtetszik)


Az Almera és a Primera között nincs nagy különbség. Ha jól tudom a régi Almerák 1.4 és 1.6os benzinmotorokkal vannak (dízelt nem tudom), a Primerák 1.6, 2.0 benzinnel (dízel is 2.0).


Primera kicsit nagyobb, SZERINTEM szebb, fogyasztás egész jó, 5w30cal nagyon halk, megbízható.


Szedán csomagtartója nagy, sok cucc belefér, viszont kicsi a szája, tehát jól kell elrendezni és mosogépet nem fogsz szállítani.

A hatchback csomagtartója ugyanakkora, viszont az ülés mögött nincs fémlemez, tehát lehajtható az ülés és ha kell nagy csomag is szállítható. Na meg a csomagtartóajtót felnyitva bármekkora csomag berakható.


Viszont télen a gyereknek rossz ha hirtelen rámegy a hideg mert apuci kivett valamit hátulról...


A motorok pedig: az 1.6ban 250e km után cserélheted a gyújtásmodult, 15e + munkadíj. Ezután megint mehetsz 250e km-t.

Ha sokat városozol és nem dinamikusan vezetsz, akkor ez a jó.


2.0: hosszúban ugyanannyit zabál, de városban 1 literrel több mint az 1.6.

2014. aug. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell félni a 2000 utáni Nissan-októl sem. Nem tudom megérteni, mi ez a nagy francia ellenesség ebben az országban. A Renault semmivel sem gyárt rosszabb kocsikat, mint bármelyik más gyár.
2014. aug. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
700ezerert en voksolok neked arra amelyikre akarod.
2014. szept. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!