Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ajánlanátok nekem diktatúráról...

Ajánlanátok nekem diktatúráról könyvet?

Figyelt kérdés

Ami nagyon élethűen írja le a helyzetet, bele tudjam élni magam es szinte már én is szorongjak mialatt olvasom.

Köszönöm



2014. okt. 4. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Orwell 1984
2014. okt. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Volt egy konyv, egy pasirol szol, aki egy eszak-koreai munkataborban szuletett es nott fel. Huszonevesen szokott meg, Kinaba majd De-Koreaba menekult, vegul az USA-ban kotott ki. Nagyon megrazo, atertekeltem az eletemet a hatasara. Sajnos a cime nem jut eszembe, de igyekszem megtalalni.
2014. okt. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez az a konyv:

[link]

2014. okt. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Volt egy konyv, egy pasirol szol, aki egy eszak-koreai munkataborban szuletett es nott fel. Huszonevesen szokott meg, Kinaba majd De-Koreaba menekult, vegul az USA-ban kotott ki. Nagyon megrazo, atertekeltem az eletemet a hatasara. Sajnos a cime nem jut eszembe, de igyekszem megtalalni."


Ez lesz: [link]

2014. okt. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az 1984 - et írták már. Érdemes még elolvasni Szolzsenyicin műveit, vagy Artur Köstler: Sötétség délben c. könyve jut eszembe.
2014. okt. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van ez a könyv, is bár ez kicsit különbözik az eddig felsoroltaktól.

De érdekes dolgokat feszeget.

2014. okt. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is az 1984-et tudom ajánlani Orwelltől. Félelmetesen jó könyv. Miután elolvastam, napokig a hatása alatt voltam. Eléggé hátborzongató.
2014. okt. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:)
2014. okt. 5. 13:21
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyit hozzáfűznék az 1984-hez, hogy olvasod, és felkiáltasz többször: b+ ez itt és most történik velünk! Pl. a regénybeli totális megfigyelés = NSA, a Gondolatrendőrség gyakorlatilg jóformán csak arra vár, hogy hivatalosan is létrehozzák. Az egész félelmetesen aktuális, pedig Orwell 1948-ban írta. Sokat elmond az is, hogy hazánkban először 1989-ben adták ki. Egyik gyilkosan időszerű rész a végén, mikor leírja az "újbeszél" nyelvet, a Párt által megalkotott szókincs helyes használatát. Ez maga a ma használatos "polkorrekt" stílus, ami nem tűri el azt, hogy a dolgokat a nevükön nevezzék, tehát a problémát sem lehet megnevezni, így nincs is probléma (ne erről mi jut az eszedbe)

Az "Állatfarm" tényleg egy állatfarm lakóiról szól, bemutatja, hogy egy viszonylag békés közösségből hogyan emelkedik ki egy kicsi, de agresszív csoport, ami aztán véres terrorban (és persze agymosásban) tartja a békés többséget. Nem kérdés, hogy a bolsevízmusról írt Orwell mindkét regényben.

2014. okt. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: Teljesen egyet értek veled. Nekem is pont ezért volt megdöbbentő, hogy mennyire leírta a kommunista diktatúrák jellemzőit, és mennyire időszerű lehet ez a mai állapotokra nézve is. Pont ezért hat olyan erősen, pont ezért annyira félelmetes.

Na, de ne spoilerezzünk, hadd legyen a kérdezőnek új élmény amikor olvassa. :)

2014. okt. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!