Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Regisztrált álláskereső...

Regisztrált álláskereső vagyok, és sajnos figyelmetlenségből öt napos késéssel jelentkeztem be a munkaügyi központba. Ez azonnali kizárást von maga után, vagy van azért néhány nap türelmi idő?

Figyelt kérdés
Idáig általában minden harmadik hónap 26. -ra volt esedékes a jelentkezési kötelességem, amit emailben teljesítek. Most egy héttel előre hozták, de megfeledkeztem róla, ma néztem utána és 19-én kellett volna. Természetesen azonnal jelentkeztem, és röviden és udvariasan elnézést kértem, de mondjuk ez sem változtat azon, hogy a kötelezettségemnek öt napos csúszással tettem eleget. Úgy tudom a jelentkezés elmulasztása a 2013. január 1-től hatályos törvény alapján a regisztrációból való felszólítás nélküli törlést vonja maga után. A kérdésem az, hogy ez abban az esetben is igaz, ha csak néhány napos a késés, vagy adnak azért valamennyi türelmi időt. (A késve teljesítés az én értelmezésemben nem azonos a mulasztással. ) Egyszer már csúsztam egy napot, és akkor sem töröltek, ez 2013 augusztusában volt, vagyis, amikor már ez a törvény érvényben volt. Örülnék neki, ha lehetőleg olyanok válaszolnának, akiknek is erről valami konkrét tapasztalatuk, olvasni én is tudok. Pár nap múlva persze úgyis megtudom, meg fel is hívom őket még holnap délelőtt telefonon, de ha valakinek van ezzel kapcsolatos infója, azért én örömmel venném, ha megosztaná.:-)

2014. nov. 24. 19:02
 1/2 anonim válasza:

Szia

Én idén késtem kb 3 napot, elfogadták, de figyelmeztettek, hogy legközelebb pontos legyek.

Szerintem részben az ügyintézőtől is függ, de hamarosan megtudod.

2014. nov. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor még reménykedem.:-) Ha munkanapokban számolom, akkor még ez is csak három nap. Nem tudom, hogy mennyire függ az adott ügyintézőtől, számítógépes regisztráció van, és emellett - nem éppen rászoruló barát - jogszabályok. De egy-két napon belül valószínűleg okosabb leszek. :-)
2014. nov. 24. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!