Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU egyetlen egy hivatalos...

Az EU egyetlen egy hivatalos nyelve miért nem lehetne a latin?

Figyelt kérdés

A Vatikánon kívül senki más nem használja, max orvosok és jogászok szakkifejezésekre, de miért nem lenne jó ezzel kommunikálni például?A Római Birodalom idején is fél Európa a latint használta, és rengeteg ideig ez is maradt a műveltség nyelve, Rákóczi Ferenc is tökéletesen írt és tudott latinul például.

Miért kopott ez ki?


Ha már úgyis sokan USA szkeptikusok, vagy ellenesek, a latin nem biztosítana előnyt sem az angoloknak, sem az újlatin nyelvet beszélőknek, mert a latin az újlatin nyelveknél jóval nehezebb és komplikáltabb, így nekik is tanulni kéne.



Miért nem lehetséges ez? Oké, hogy se a franciák, se a németek nem adnák fel a saját nyelvük befolyását, nem is kell feladni, csak a latin lenne ezek fölött a közvetítő nyelv.



Mik az előnyei és hátrányai a latinnak?



2014. dec. 25. 19:47
1 2
 1/14 |Orfeusz| ***** válasza:
89%

Előnyei: semmi egyéb azon kívül amit leírtál

Hátrányai: konkrétan senki sem beszéli a jelenlegi EU szervekben, nehéz megtanulni, kevés helyen lehet megtanulni, A KÖZNÉP NEM ÉRTI ezáltal nem tudja követni a dolgokat.


Az angol mostanra a világnyelv, ezen nem lehet változtatni. Viszont bárki könnyedén megtanulhatja, és hidd el a politikusok profin beszélik, mert ez a munkájuk része. Nem hiszem, hogy ez előny az amerikaiaknak, pláne hogy ők az EU szervekben egyértelműen nincsenek jelen.

2014. dec. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az angolt ugyanolyan nehéz megtanulni, nem? Tudom, hogy a latinban sok a ragozás, de elvileg logikus. Az átlag ember (főleg Magyarországon) az angolt sme érti.
2014. dec. 25. 19:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
egy lényeges bibi: csomó szónak (mármint modern szavaknak) nincs latin megfelelője pl teniszpálya
2014. dec. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet szidni az angolt, meg "köcsög amerikázni", de még mindig az angol az egyik legszélesebb körben beszélt világnyelv, és viszonylag egyszerűen tanulható. Most az ne legyen már érv, hogy az átlag ember nem érti, az már egyéni tanulatlanság kérdése hogy valaki lusta megtanulni 1 vagy 2 világnyelvet.


Plusz sokkal egyszerűbb egy élő nyelvet tanulni, amit hallasz filmekben, zenékben, olvashatsz neten, és nem egy gyakorlatilag halott nyelvből kialakított mesterséges nyelvet, amit senki nem használ.

2014. dec. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

2: A világ egyik legegyszerűbb nyelve az angol és bizony jóval könnyebb megtanulni, mint mondjuk a latint. A latin egy tudtommal kifejezetten nehéz nyelv, legalábbis jogász ismerősöktől ezt hallottam (akiknek kell tanulniuk).


Nem poénból lett az angol a világnyelv és nem a német, mondjuk.

2014. dec. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Nekem sajnos kell latint tanulnom. Már értem miért holtnyelv...
2014. dec. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szerettem a latint, és a tanult nyelvekben is hasznát vettem, de a történelem kerekét nem lehet visszafordítani.

Egy olyan nyelvet, amelyet egy országban sem beszélnek hivatalosan, nem lehet elfogadtatni senkivel.

A rómaiak ideje lejárt, birodalmuk szétbomlott, nyelvük - éppen azért, mert nam halad az idővel -, holt nyelv lett.

Tempora mutanttur et nos mutamur in illis.

2014. dec. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
*mutantur
2014. dec. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak.
2014. dec. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor már miért nem az Eszperantó? Igazából miért kellene egy kiemelt hivatalos nyelv? A mindennapokban angolul tökéletesen el lehet boldogulni a világ szinte minden táján, felesleges lenne az árral szemben úszni.
2014. dec. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!