Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez a divatos nyugat-európai...

Ez a divatos nyugat-európai liberalizmus nem ellentmondásos egy kicsit?

Figyelt kérdés

Nem értem mi a lényege a liberalizmusnak. Ha beengednek mindent és mindenkit, utána miért nem tartják tiszteletben annak szokásait, ha már beengedték?


2. Miért birál bárkit, aki nem fér bele az ő minden szép és jó, és mindenki egyenlő, és mindenkit szeretünk eszméjébe, és miért nem veszi észre, hogy ezzel ugyanazt a kirekesztést csinálja másokkal?


A liberális eszmék megvalósulhatnak ezek alapján a valóságban, vagy az egész csak egy máz, ami alá ugyanolyan hatalomvágyó manipulátor emberek helyezkednek?


Lehet hogy rosszak a fogalmaim, de segitsetek nekem ezen kiigazodni. nem értem én ezt az egész nyugat-európai felfogást.


filozofálgatókat várok, nem kötekedőket. lehet kijavitani, érvelni, csak normálisan légyszi!



2015. jan. 14. 14:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"A liberalizmus nem a mások tiszteletben tartásáról szól. Pont ellenkezőleg, ez az EGYETLEN rendszer, ahol bárkit lehet kritizálni, bárkit nevetségessé lehet tenni, bárki ellen fel lehet szólalni, bárkit meg lehet sérteni."


Miről beszélsz, ember? Te ezen a világon élsz? Mondd ki Amerikában, hogy néger vagy indián, és meglátod, mit kapsz. Készült erről egy South Park-rész is. Éppen, hogy a liberalizmus nevében próbálják az emberi beszédet korlátozni egyre több tiltással, eufemizmussal, hogy kéremszépen senkit ne lehessen megsérteni. Az eredmény egy merev, humortalan, nem emberi világ, és egy orwelli nyelv. Ez a politikai korrektség.

2016. febr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"De. Teljesen természetellenes. Mintahogy az empátia is az. Az erősebbnek azonnal meg kéne ölnie a gyengébbet, mint potenciális veszélyforrást minden tekintetben. Sehol nem látsz a természetben felkarolást, önzetlen segítést."


Tévedsz. Valószínűleg nem vagy különösebben otthon az emberi kultúrák, vagy az állatvilág témájában, és inkább a saját elképzeléseidből indulsz ki. A gátlástalan egyedek nem erősek, és semelyik kultúrában, semelyik korban nem tűrték őket sokáig.

2016. febr. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!