Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülők miért nem félnek,...

A szülők miért nem félnek, hogy ez a ma divatos túlzott liberalizmus (ami valóban egy darabig kényelmes) előbb-utóbb visszaüt?

Figyelt kérdés

Annyira agresszívak, erőszakosak, neveletlenek már a kisgyerekek is (hát még a nagyobbak), hogy az visszataszító.


Könyvtárban sikítva rohangáló 5-6 évesek mellett anyuka dumcsizik, a játszón a kisovis azzal játszik, hogy mindenkit agyonlő, a másik fiúcska minden kisebbhez odamegy és fellöki, a buszon az idős nénit odébbtaszította egy kislány, hogy neki jusson hely, a téren a frissen ültetett virágot tépkedi a 1,5-2 éves totyogó, a testvére a padokat rugdalta - és a lényeg: egyetlen eset volt, amikor a szülő egy halvány "ne csináld már"-t mondott, semmi eredménnyel.


2014. nov. 17. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Ez nem a"mai túlzott liberalizmus"szimpla nem torodomseg..en se szólok ra minden hulyesegert a gyerekre, engedem élni (nekem nem szimpi az az elv,h az a jo gyerek, aki kussban van és nincs saját akarata/döntései).Ennek ellenére alapelv,h ez addig mehet, míg mást nem sért (lehet az élő v elettelen)
2014. nov. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Vigyázzunk a megfogalmazással. Ez nem liberalizmus, hanem neveletlenség ! Mármint a szülőt nem nevelték arra, hogy bizonyos együttélési szabályokat be kell tartani. Ennek semmi köze a liberalizmushoz!!!!
2014. nov. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy túlzott liberalizmus.


Én sem szólok mindenért fölöslegesen, de lépten-nyomon ilyenekbe botlunk, és ez nálam bőven nem fér bele.

2014. nov. 17. 20:54
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
De igen, ez a liberalizmus, mikor engednek mindent a gyereknek nehogy sérüljön a kicsi lelke és az önállósága. Mire ezek a szülők rájönnek hogy ez nem jó addigra a gyerek már tojik a fejükre kettőt és jönnek sírni hogy nem tudnak határt szabni neki, 14-15 évesen már mattrészeg meg terhes.
2014. nov. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

olvasd el kérlek,hogy mi a különbség a valódi liberális nevelés és aközött,amit te annak hívsz...:

[link]

2014. nov. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van olyan ismerősöm, aki nem szól rá sokszor a gyerekre, mert nem lehet neki egész nap nemet mondani. Vagy tényleg így gondolja, vagy ráunt a dologra. De ha otthon megengedi neki, hogy rámásszon az asztalra, hogyan fogja elmagyarázni, hogy másnál nem szabad?

Én is hagyom a fiamat felfedezni, de nem okozhat kárt, és tanulja meg, hogyan kell viselkedni. Nem attól lesz sikeres ember, hogy mindent szabad.


Én egyébként úgy érzem, hogy sok embernél valamilyen szinten társadalmi nyomás az, hogy legyen gyereke, meg több gyereke legyen, közben nem tűnik úgy, mintha annyira akarná vagy törődne velük. Nekem egy fiam van, valószínűleg nem is lesz több, mert úgy érzem, annyira vagyok képes, hogy rá odafigyeljek és normálisan neveljem. Nem kellene eljutni arra a szintre, amikor a szülők már nem törődnek azzal, hogy mit csinál a gyerek, mert megunták a nevelést.

2014. nov. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!