Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » "A tinta folyjon, ne a vér! "...

"A tinta folyjon, ne a vér! " Mi a véleményed erről a mondatról?

Figyelt kérdés
A "Je suis Charlie" (Charlie vagyok) mellett ez a mondat (C'est l'encre qui doit couler, pas le sang!) mit jelent számodra? Egyetértesz ezzel?

2015. jan. 17. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem vagyok a provokálás híve, de az eszement vallásifanatikus mészárlásé sem. Jelen esetben az okos enged, szamár szenved elvet követném, de ahogy látom itt nincs okos. Itt "erősek" vannak inkább.
2015. jan. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
85%
Én például nem írhatom le az összes gondolatomat 5 millió példányban, mert némelyik jelenleg bűncselkménynek számít Magyarországon és Európa több országában is. Így ha folyik a tintám, utána folyik a vérem is.
2015. jan. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Vannak nemzetközi szerződésekben deklarált emberi jogok.


Biztosítani kell az emberi jogok érvényesülését, de azzal a feltétellel, hogy ezen jogok nem ütközhetnek egymással, illetve ne egymás rovására működjenek.


Az emberi méltósághoz való jogot sértették az ún. CH "karikatúrák", mert mások vallási meggyőződését gyalázták.

Több milliárd embert gyaláztak.

Innen már egy lépés az uszítás, gyűlöletbeszéd.

A tilos rádiós "kiirtanám a keresztényeket!" szöveg, amiért ki is rúgták a magyarországi műsorvezetőt.


A véleménynyilvánítás szabadságának is vannak korlátai, mégha ezeket nem is lehet a jog eszközével szabályozni.

Erre való az erkölcs, etika, empátia.

Mindenki tegye fel magának a kérdést, vajh miért akartak jámbor, ártatlan, békés embereket vallási, világnézeti gondolkodásukban, meggyőződésükben gyalázni a "karikaturisták"?

Milyen ember az ilyen?

Miért tették?

Miért jó ez nekik?

Milyen lelkivilága van az ilyen embernek?

Miért?

Miért?

Miért?



Tisztázzunk valamit.

Egy szellemes, ízlésesen és művészien megrajzolt grafikát, animációt lehet karikatúrának nevezni.


Az ötlettelen, alpári, perverz, ocsmány gyűlölködés már más kategória.


Ha valaki zongorán egy Mozart-szonátát játszik, azt zenének hívjuk, de ha valaki az utcán, sötétedés után kukafedeleket csapkod egymásnak zene címszó alatt, az bizony csendháborításnak minősül és kihívjuk rá a rendőröket, mert az emberek nyugalmát megzavaró zaj és nem zene.


Az emberi méltósághoz való jogot sértették az ún. CH "karikatúrák"


A karikatúristák valószínűleg kikérik maguknak, hogy a Charlival egy lapon említsék őket.


Ha én anno az iskolában óra alatt hasonló rajzokat rajzoltam volna (pl. tanárnőm nemi aktus közben egy másik tanárnővel, esetleg egy állattal), ott helyben elveszi a tanár, intőt kapok és még a szüleimet is behívják.


A CH-t meg kitüntetik érte. Tetszik érteni?

Nagyon rossz precedenst fog teremteni a CH mizéria, mert követendő példaképnek állítja be az empátia nélküli ízléstelenséget.



Tisztelt szülők! Ti mit szólnátok, ha a gyerekeitek rólatok, másokról ilyeneket rajzolnátok?

Megdicsérnétek őket?


A Charlie-ék szülei valamit nagyon elronthattak...

2015. jan. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A Charlie a megtévesztő ebben. Mert nem lehet tudni, hogy kicsoda, legfeljebb találgatni lehet. Vajon Charlie egy karikaturista, vagy egy iszlamista, vagy egy terrorista, vagy Soros György vagy Julianna? De ezt csak ilyen nagyon mély filozofikus hülyéskedésnek szántam, az úgymond kevésbé mély értelmezés, vagy mainstreamebb értelmezés, amit támogatok, az az, hogy a testnek semmit ne szabadjon csinálni, hogy eképpen ajándékként a szellem tökéletes szabadságot élvezhessen. Tagadhatatlan, hogy részrehajló ez a vélemény, de hát mondtam, hogy ez egy kevésbé mély értelmezés.
2015. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
Szépen hangzik, de pl Franciaország évek óta támogatja a terrorizmust Szíriában, úgyhogy késő bánat.
2015. jan. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"nem lehet tudni, hogy kicsoda, legfeljebb találgatni lehet. Vajon Charlie egy karikaturista, vagy egy iszlamista"


De lehet tudni.

Cabut (Jean Cabut) és Charbot (Stéphane Charbonnier) személyesen ismertem, és bár nem mindig értettem egyet azzal, amit csináltak, micsoda világ az, ahol egy karikatúrát - legyen az bármennyire sértő vagy bántó is -, háborús nehézfegyverekkel bosszulnak meg?.

Ez barbárság, akárki akármit mond is! Barbárság és - ahogy többen írják is -, ürügy.

Nem köteleznek senkit fegyverrel a hátukban arra, hogy olvassák, megvegyék, vagy egyáltalán tudomást vegyenek a Charlie Hebdo-ról...

Aki pedig megveszi és olvassa, eddig még soha nem ütött le vagy ölt meg egyetlen olyan személyt sem, legyen az bármilyen vallású, hitű, esetleg politikai nézetű, akiről a gúnyrajzokat készítették...

2015. jan. 17. 16:04
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"háborús nehézfegyverekkel bosszulnak meg"

Nem tudtam hogy tüzérséggel lőtték volna szét a szerkesztőséget, tudtommal kézifegyverekkel lövöldöztek.

Egyébként nekünk sem kötelező tudomást vennünk a támadásról ennyi erővel, nem muszáj odanézni.

2015. jan. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 homo ludensz ***** válasza:
50%
Így igaz az AK nem nehézfegyver bár az acélmagvas lövedék elég hatásos.
2015. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"tudtommal kézifegyverekkel lövöldöztek."


És az nem elég? Ennyit vontál le az egészből? Ennyi fontos neked tizenhét ember halálából Európa közepén, ahol - tudtommal - nincs háború?

2015. jan. 17. 16:28
 10/13 anonim ***** válasza:
63%
Máshol is mészároltak le embereket, pl. Ukrajnában Odesszában, de senkit sem érdekel. Szóval nem akarok kétszínű lenni meg sajnálkozni, amikor évente sok ilyen eset van.
2015. jan. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!