Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi mondatról: "A tisztelet a félelemből vagy a csodálatból ered"?

Figyelt kérdés
2010. dec. 18. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet, a tisztelet csodálatból ered. A félelem nem szül tiszteletet, csak rettegést, más kérdés, hogy mindekettővel lehet embereket irányítani.
2010. dec. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Írjatok még!

2010. dec. 18. 16:45
 3/10 anonim válasza:
Igaz!!
2010. dec. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igaz. A félelem is olyan dolog, hogy attól félek, ami próbára teheti a képességeimet, ugyanúgy ahogy azt csodálom, aki olyat tud, amit én nem vagy én is nehezen.
2010. dec. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 BlackSword ***** válasza:

Egy nagy királynak mondták: "Érd el, hogy az emberek szeressenek és féljenek, de ha mindkettő nem megy, akkor inkább féljenek...

Persze ha nem egy középkori király az ember, akkor a példamutatás...

2010. dec. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a mondas egyoldalu.

Azt tetelezi fel, hogy ket ember kozul csak az egyik donti el a masik ember iranta taplalt erzeset. Ha olyan vagyok, hogy felni kell tolem, akkor a masik tisztel. Es ha olyan vagyok, aki csodalatra vagyok erdemes, akkor is tisztelnek. Vagyis azt, hogy tiszteljenek, ugy tudom elerni, hogy vagy felelmet keltek, vagy csodalatot.


Szerintem ez messzemenoen nem igaz. En ismerek tobb embert, aki csodalatot erdemel, mert tiszta, es rengeteget tudast meg melegseget kepes is es akar is adni a kornyezetenek. Es ismerek olyan embert (nevezzuk M-nek), aki az egyik jo embert egyaltalan nem tiszteli, hanem kineveti es kihasznalja. (A jo ember okos is, tudja ezt, de nem erdekli.)

A masik jo ember (orokles kovetkezteben) nagyon gazdag, es hatalommal jaro allasa van. (De ismetlem, nagyon-nagyon rendes ember). Nos az elobb emlitett M-nek a nyelve log a nagy tisztelettol, mikor ezt a hatalommal rendelkezot meglatja.

2010. dec. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

@18:11


Ennek az állításnak a cáfolata szerintem az lenne, ha olyan embert tisztelnének, akit se nem csodálnak, se nem félnek tőle. Az ártalmatlan és egyszerű embereket a társadalom zöme valóban nem tiszteli. Éppen ezért is van az, hogy aki a képességeivel nem tud kitűnni, az sokszor agresszióval próbálkozik.

2010. dec. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. dec. 19. 13:37
 9/10 anonim válasza:
A tisztelet érdekes dolog... Abszolút nem jöhet félelemből... Már a félelmet magát is megvetem... De erről inkább nem fejteném ki bővebben a véleményem... Csodálatból ered.
2010. dec. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hopeanswerisgood válasza:
Akiket én tisztelek, azok vagy olyat tettek, amire én nem vagyok képes, vagy úgy kitoltak velem, ahogy én nem tudtam volna megtenni. Akik erre többször is képesek, azokat tisztelem. Alapvetően szerintem igaz lehet ez, de nem a teljes igazság: másból is eredhet a tisztelet, és ezekből nem mindig ered.
2011. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!