Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A demokrácia liberális?...

A demokrácia liberális? Milyen lenne ha nem liberális?

Figyelt kérdés

Igen liberális, de abba az is benne van, hogy konzervatívokat is megválaszthatnak és akkor 4 évig a konzervatívok kormányoznak.


Továbbá a liberalizmus terjesztése a nagyhatalmak érdeke mert egy liberális kisállamot sokkal könnyebb meghódítani, mint egy nemzetit.


Vélemény?



2015. febr. 3. 11:11
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
2015. febr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

#3


"Eleve számodra a nemzeti meg a liberális miért kizáró ok?"


Tulajdonképpen igazad van! Nem kizáró ok. Csak valahogy Magyarországon és a keleti blokkban alakult úgy hogy az.


Kérdés szerintem az hogy áll e nemzeti elkötelezettségű nagytőke a liberális államhatalom mögött...

2015. febr. 3. 12:03
 13/39 anonim ***** válasza:
75%

"A nemzeti és liberális az olyan, mintha azt mondanánk, hogy kommunista kapitalista. "


Jó reggelt kívánok 8-as, hadd mutassam be neked a világ egyik vezető szuperhatalmát a Kínai Népköztársaságot! Kommunista? Igen, kapitalista? Sok szempontból igen.

2015. febr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
21%

# 13

Kína még véletlenül sem kommunista. Annak mondja magát, de köze sincs hozzá.

2015. febr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim válasza:

Az nem lehet, hogy én a magyarsággal, magyar kultúrával kapcsolatos kérdésekben nemzeti vagyok, az emberi szabadságjogokkal kapcsolatban liberális, a szociális kérdésekben meg baloldali?


Szomorú, hogy (itt is) sokan úgy gondolják, egy ember az egy eszmét tarthat magáénak csak, és kész. Bár az ilyen emberek igazából nem ennyire egysíkúak, csak idomulnak az eszméjükhöz, közben meg észre se veszik ezt. Az biztos, hogy a politikusoknak ilyen emberek kellenek, mégpedig sok.

2015. febr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
76%

"Nálunk úgy van használva a liberalizmus, mint egy olyan eszmei irányzat, ami védi a cigányokat, négereket, homoszexuálisokat, transzvesztitákat és egyéb kisebbségeket és pont, itt kész-vége, míg tőlünk nyugatra nagyobb hagyománya van és alapvetően a szabad elveket, szabad véleménynyilvánítást, a nép önrendelkezési jogát, az önkényuralom-ellenességet"


Így van, de azért a fentebb említett "különleges" etnikai, vallási, szexuális kisebbségek extra jogainak hangsúlyozása külföldön is megvan.


Mellesleg, mennyire nemzeti dolog elárasztatni az országodat bevándorlókkal és az emberektől azt követelni, hogy adják a fel a kultúrájukat, az indentitásukat, mert az zavarj a bevándorlókat?


Semennyire.


Éppen ezért,a liberalizmus és a nemzeti kizárja egymást.Ellentétei egymásnak.


Nem lehet valaki úgy nacionalista, hogy közben tapsol a multikulturalizmusnak.

Egy paradoxon a liberális nacionalista.


Gazdaságpolitika terén viszont lehetséges a kombináció, lásd Japán.


Viszont társadalompolitika terén kizárt.

2015. febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
0%

# 16


Nekem nincs bajom a többféle kultúrával, mégis nemzeti érzelműnek tartom magam. Akkor én egy paradoxon vagyok? Vagy csak nemzeti liberális?

2015. febr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
75%

17#

Miféle kultúrákkal?

Roma kultúra, muszlim kultúra, afrikai kultúra.

Vagy esetleg olasz, finn..stb európai kultúrák?

2015. febr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

"Így van, de azért a fentebb említett "különleges" etnikai, vallási, szexuális kisebbségek extra jogainak hangsúlyozása külföldön is megvan."


Igen, én is ezt írtam. Megvan náluk is, de ez egyfajta másodlagos aspektusa a liberalizmusnak, míg az elsődleges az, amit én felsoroltam.

Nálunk pedig a kisebbségek védelme az elsődleges aspektusa, míg a hierarchikus rendszerekkel szembeni ellenállás szinte nincs is meg benne, mivel a magyar alapvetően is egy paternalista társadalom, vagyis várja, hogy a király apu vigyáz rá és mindent elintéz. A szocializmusban persze nem király volt, hanem főtitkár, de ez a lényegen (személyi kultusz) semmit sem változtat.


Ezért van ekkora kavar a liberális demokrácia, mint fogalom körül. Egész egyszerűen más a történelmi háttér.

Sok magyar azért támadja azokat, akik meg akarják védeni a liberális demokráciát, mert szerintük ez az eszmei irányzat kimondottan ellenük van és az MSZP-SZDSZ-kormányra emlékezteti őket, de sokkal többről van szó, amit tőlünk nyugatra értenek, de mi nem, mert még mindig Kádár-rendszer van a fejekben és természetes a magyar lakosságnak, hogy uralkodnak rajta.

2015. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

# 18

Egyikkel sincs bajom. Miért?

2015. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!