Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az iszlám államot már tényleg...

Az iszlám államot már tényleg nem fogják tudni megállítani/eltüntetni?

Figyelt kérdés

A jordán pilóta élve elégetése után Marokkó és az Egyesült Arab Emírségek is bejelentette, hogy nem harcol tovább az iszlám állam ellen, mert féltik a pilótáikat.


Az USA és szövetségesei is szinte kizárólag vagy légicsapásokat hajtanak végre, ami olyan, mint a sz@rnak adott pofon, vagy a kurdokat fegyverzik fel, ami szintén csak kisebb győzelmekhez elég.


Az iszlám országok is csaj a felháborodásukat meg elítélésüket fejezik ki, érdemben semmit sem csinálnak (pl Törökország, Irán, Egyiptom....), pedig az iszlám vallású embereknek is köszönhető, hogy ilyen szélsőségeknek teret engednek a vallásukban, és nem tanítják a köreikben, hogy TILOS az ilyen szélsőségesekhez csatlakozni, és hogy ez iszlám ellenes.


Ennek már akkor soha nem lesz vége?

Az IS-nek is folyamatosan növekszik a létszáma (vagy ez nem igaz? én úgy tudom h növekszik....javítsatok ki ha tévedek), Irak és Szíria meg nem tud velük mit kezdeni.



Szerintetek mi lesz a közeljövőben? Mondjuk fél, 1-2 év múlva?

Vagy van valami terv, amivel eltörlik ezt a mocskot a Föld felszínéről?



2015. febr. 6. 10:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A gyér ellenállás miatt nekem nagyon úgy tűnik, hogy nem is akarják őket eltörölni.
2015. febr. 6. 10:32
 2/14 A kérdező kommentje:
*csak
2015. febr. 6. 10:34
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Légicsapásokkal egy közel törzsszerű szervezetet nehezen állítanak meg. Ugyanakkor az USA tervez "Európai Szövetségesei" hathatós segítségével szárazföldi támadást. Az IS megerősödésének oka a helyi országok összeomlása így azok(a helyi országok) nehezen fognak ellenállni.

Nem fognak az iszlám országok vallási okokból iszlámok ellen támadni ez náluk erősen problémás.

2015. febr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És mikor fognak szárazföldi csapásokba bonyolódni? AZzal el fognak érni valamit végre?
2015. febr. 6. 10:38
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennél több területük már nem nagyon lesz.

32,133 km²-t ellenőriznek jelenleg. Ez kicsit több, mint Magyarország harmad része.

Szerinted ez valami rettenetesen nagy szuperhatalom?

2015. febr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

6-os, eddig nem úgy volt, hogy a zsidók pénzelik őket, mert velük akarják tönkretenni az iszlám megítélését?

Akkor most mégsem és igazából az Iszlám Állam a zsidók ellen van?


Már teljesen össze vagyok zavarodva.

2015. febr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én úgy értem, hogy soha nem fogynak el.

A zsidóknak mi köze a kérdéshez? Maradjál már....főleg,

hogy Izraelt is fenyegetik.


Mindig csatlakoznak hozzájuk, Belgiumból havonta csatlakozik 10 ember. Boszniában is az egyik faluban kitűzték az IÁ zászlaját.

2015. febr. 6. 10:59
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy új Afganisztán lesz belőle. Még nincs egyetértés az NATO EU-USA részei között. Európát most jobban leköti a válság illetve Ukrajna.
2015. febr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg Irakból megtanulhatták a vezető országok, hogy nem lehet csak rombolni. Rombolni akkor lehet, ha újat tudnak építeni helyette. Hát ebben a térségben nem sikerült építeni és ez a következmény. Egy még rosszabb dolog, mint ami volt. Ezt is el lehetne törölni, csak pénz kérdése, na és utána? Mi lenne? Nem lehet ott a teljes EU-USA hadsereg 10 évig. Mindig csak annyit gyengítenek rajta, hogy a civilizált világra, ne jelentsen túl nagy veszélyt, és jegelik a térséget. Ha bármi kibontakozna magától, ami ezt a rendszert veszélyeztetné, tuti hogy dollármilliárdokkal támogatnák, de amíg nincs semmi, nem lehet mit tenni.
2015. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az Iszlám állam órái megvannak számlálva. Gyakorlatilag harcot visel az egész térség ellen + ujjat húztak Oroszországgal és az USA-val. Arról nem is beszélve, hogy Iránnak is viszket a tenyere, hogy alájuk pörköljön. Jelenleg még csak a szíriai harcokban támogatja a helyi kormánycsapatokat, de előbb vagy utóbb náluk is betelik a pohár.
2015. febr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!