Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Azok az emberek akik a terrori...

Azok az emberek akik a terroristákkal vannak a szólásszabadsággal szemben hogyan gondolják?

Figyelt kérdés

A francia lövöldözésnél több ember is a terroristák mellé állt, miszerint érthető a lövöldözés, a vallást tiszteletben kell tartani, a szólásszabadság nem ezt jelenti stb.


A lövöldözés után megjelentek olyan hírek is hogy KDMP-s politikus felvetette a szólásszabadság korlátozását a vallással kapcsolatban.

[link]


Kérdésem csak annyi lenne hogy miért kellene bármilyen témában korlátozni a szólásszabadságot, és miért kellene nekünk igazodni a mások elmebeteg világnézeteihez? Hogyha én kitalálok egy vallást-szektát-, szerzek több millió fanatikus követőt attól nektek miért ne lehetne jogotok azt mondani rá hogy ez egy baromság? Tényleg Európa afelé tart hogy be kell fognunk a pofánkat, nehogy egy bevándorló lemészárolja a családunkat, és ehhez még asszisztál is 1-2 európai, sőt, 1-2 politikus?


Mi az hogy a szólásszabadság nem erről szól? Akkor miről? Csak azt mondhatom ami téged nem sért meg? Akkor az már nem szólás szabadság. Ha pár apple fanboy megöl 20 embert amiért leszólták az apple productokat akkor betiltjuk az apple szidását? Tényleg ez a színvonal?


2015. febr. 14. 23:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
A szólásszabadságnak mindig is voltak korlátai. MA is vannak. A cél nélküli gyűlölködés, uszítás az nem vélemény, hanem bűncselekmény. Nem mondhatsz bármit bárhol. Ilyen sose volt. Innentől pedig csak értelmezés, és kultúra kérdése, hogy ki hova helyezi a határvonalat. Az emberek nagy részének ez nem fér bele. És meg fognak ölni érte. Jogod van hozzá, de mered mondani?
2015. febr. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha te csinálsz egy vallást, én nyugodtan írhatom azt, hogy baromság. Ugyan így, írhatom azt a Keresztény, Muzulmán, La Vey-féle sátánista hitre is, hogy ezzel én nem értek egyet, az én elképzeléseim mások. A szólásszabadság elsősorban téged véd az állammal szemben, hogy ne fordulhasson elő, hogy a politikai, vallási nézeteidért téged hátrányban részesítenek. Ezt a célt hivatott szolgálni, és szerintem az, hogy én nem értek egyet mondjuk egy vallással, nem jelenti azt, hogy meg kellene gyalázzam a hitüket. Anélkül is elmondhatom, hogy szerintem baromság, hogy Mohamedet 72 férfivel közösülve ábrázolnám.
2015. febr. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
11%

Csak egy valamit említek meg. Nem érted ezt az egész francia "merényletet"! A sajtó eladta úgy, ahogy tetszett neki, minden országban másképp, minden nap másképp, önellentmondásosan is - csak ezt kevesen vették észre - de a valóságot nem írta le a sajtó.

Franciaországban nem azért ölték meg a karikatúrásokat, mert ábrázolták Mohamedet. Mert ha csak ezért ölték meg, miért nem hamarabb tették meg?

A valós ok az volt, hogy lejárassák az arabokat - akik országait már évtizedek óta háborús övezetnek minősítettek (kivéve Irán) - terroristaként adták el a nyugatnak őket, és ezzel az volt a célja a titkos kormánynak, hogy létrehozza az Európai Egyesült Államok első katonakardhatalmát. Ez lett Franciaország. Tulajdonképpen csak kellett egy ürügy, ami után elkezdhetik megszilárdítani az európai kardhatalmat - későbbi egyesült európa alapkövét - és ráerőszakolhassák nyugatra a terrorelhárításnak nevezett fasiszta intézkedéseiket, megfigyeléseket, többek között az ip-cím leolvasásokat. De ez-utóbbira már nincs szükség, hisz a polgárok önként hordoznak egy felvevő- lehallgató- gpsező készüléket, az okostelefont.

Persze nem azt mondom, hogy nincsenek terroristák, mert vannak szélsőséges iszlamisták. De nem furcsa, hogy éppen január 7-én történt, amikor Izrael mellé ért egy hadihajó, plusz Iránt lefegyverzésének tárgyalását elkezdték, plusz utána hirtelen összeomlott az euró? Nyilván, mert sok európai ország átlátott a francia-usa összeesküvésen, és nem feküdt le neki. Többek között Németország sem.

2015. febr. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

Köszönet az eddig válaszolóknak, olyan jó, hogy vannak még gondolkodó emberek:-)


Annyit tennék hozzá, hogy a politikai korrektség mint elvárás és a teljes szólásszabadság egymást kizáró tényezők. Vagy az egyik van, vagy a másik.

2015. febr. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"A szabadság azt jelenti, hogy minden megtehető, ami másnak nem árt: ennélfogva minden ember természetes jogai gyakorlásának csak olyan korlátai vannak, amelyek a társadalom más tagjai számára is biztosítják ugyanezen jogok élvezetét."


A lelkiismereti szabadság is alapjog.

És az idézet az emberi és polgári jogok nyilatkozatának fordításából van ami a francia forradalom érdeme.

2015. febr. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

Tudod, a liberális fa**opó kö*ög elmebeteg oldal kisajátította magának azt, hogy ők akárkit akármikor szidhatnak, ők mondják meg ki a szélsőséges, ki a terrorista.Itt éveken keresztül ment a vallásgyalázás, a pofátlan kettős mérce és persze ugyanez a bagázs rikácsol a leghangosabban az egész világot telekürtölve, amikor bármi negatívval illetnek egy bizonyos vallást és etnikai csoportot, biztos tudod melyiket.

Milyen érdekes, nekem nem jut eszembe semmilyen vallást gyalázni, mert tudom hogy érzékenyek rá az emberek.Ha tudom hogy van aki ölne is azért, akkor nem provokálom, mert semmi közöm hozzá.

Itt a nyugati liberális, USA által diktált világnézet ráerőszakolása folyik éppen az emberekre és a teljes iszlám világ lejáratása, hogy minden muszlimra terroristaként tekintsenek az emberek.

2015. febr. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%
Nekem lényegtelen, hogy mivel szemben vannak azok, akik európai embereket gyilkoló arabokat támogatnak.
2015. febr. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Kérdés hogy hol húzzuk meg a gyalázás határvonalait. Én kaptam már életveszélyes fenyegetésekkel teli levelet teljesen egyszerű, támadásoktól, agressziótól mentes, sima érvekkel ellátott kommentem után is. A vallásos emberek hihetetlenül agresszívak tudnak lenni hogyha valaki nem ért velük egyet, nem értem miért kellene őket megerősíteni abban hogy igen nektek van igazatok, senkinek sincs joga kimondani hogyha más a véleménye. Ez abszurd.

Hogyha valaki egy ilyen rajz miatt lövöldözni kezd azt elmegyógyintézetbe kell zárni örökre.


Az összeesküvés elméletekben nem hiszek, nincs oka a titkos kormány(:D)nak szítania feszültséget a keleti népek iránt, a világ másik része eddig is leszarta hogyan irtják ott egymást a népek. A sok lefejezős videót sem a titkos kormány csinálja, hanem a sötét középkorban ragadt keleti népek. Csak idő kérdése míg sokkal nagyobb problémák lesznek európában a bevándorlók miatt, és nem hiszem hogy a szólásszabadság korlátozása bármit is változtatna a helyzeten. Túl sok, európaitól túlságosan eltérő világképpel ember emigrált Európába.

2015. febr. 15. 00:47
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, nem a vallásos emberekkel van a baj, hanem a fanatikusokkal.

Én tiszteletben tartom mások vallását, viszont elítélem ami ott történt

2015. febr. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A franciák lecsukták az újságot parodizálókat ezután a szólásszabadság, mit érc elég abszurd.
2015. febr. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!