Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy az USA által (úgymond) "felszabadított" országok gazdasága és politikai rendszere többnyire működésképtelen?

Figyelt kérdés

Lásd, Afganisztán, Irak, Koszovó.



Koszovónak pl. egyértelműen le kellett feküdni az USA nagytőke előtt ami mint tudjuk egyenlő a privatizációs kirablással.



2015. febr. 16. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Úgy emlékszem Irak mondjuk pont azután lett élhetetlen, hogy kitessékelték az amerikaiakat.

[link]

2015. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1


Jah... És miért is kellenek ahhoz amerikaiak, hogy ott működő társadalmi rend legyen ????????????????


?????????????

2015. febr. 16. 11:13
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

"Jah... És miért is kellenek ahhoz amerikaiak, hogy ott működő társadalmi rend legyen ??????"


Mert még nálad is primitívebb emberek élnek arrafelé, akik éppen csak egy fokkal fejlettebbek annál, hogy botot ragadjanak és azzal verjék agyon egymást.

Mondjuk megteszik ugyanezt Oroszországból vásárolt Kalasnyikovokkal...

2015. febr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

És rólad ne is beszéljünk aki alaptalanul személyeskedik...


A lényeg az hogy az USA odament "beavatkozni" (nyilván nem érdektelenül) a nagy elnyomás ellen és katasztrófát hagyott maga után.


Hogy az ott élő emberek nem alkalmasak a társadalom megszervezésére? Akkor vajon nem volt felelőtlen és önző dolog beavatkozni?

2015. febr. 16. 11:58
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
Bírom az olyanokat, akik már a 4. kommentben megválaszolják a kérdésüket, és mindenki más hülye aki nem azon a véleményen van.
2015. febr. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

"És rólad ne is beszéljünk aki alaptalanul személyeskedik..."


Egyáltalán nem alaptalanul személyeskedtem. Aki csak úgy odavet 26 kérdőjelet egy mondat végére, mert hőzöngve be akarja bizonyítani, hogy ő mekkora kemény fiú, ráadásul még azt sem tudja, hogy a mondat utolsó betűje és a mondat végi írásjel között nincs szóköz, az igenis primitív lélek.


"A lényeg az hogy az USA odament "beavatkozni" (nyilván nem érdektelenül) a nagy elnyomás ellen és katasztrófát hagyott maga után."


Már mondtam, az az ország addig is egy nagy katasztrófa volt. Amúgy a hírszerzés szerint éppen ott bujkáltak azok a terroristák, akik végrehajtatták a merényletet az ikertornyok ellen, aztán kiderült, hogy tényleg ott voltak. De gondolom ez sem igaz, mert csak odavetítették a két hologram repülőt a tornyokhoz és igazából robbantották a tornyokat az illuminátik segítségével, akik flexelték belülről az acélillesztékeket, hogy biztosan leomoljanak a tornyok.


"Hogy az ott élő emberek nem alkalmasak a társadalom megszervezésére? Akkor vajon nem volt felelőtlen és önző dolog beavatkozni?"


Nem értem, hogy a második mondat hogy következik az elsőből. Mit kellett volna csinálni? Vigyorogva megvárni, míg a tálibok végrehajtanak még pár merényletet, mert az első nem hívta fel eléggé rájuk a világ figyelmét?

2015. febr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Az USA "felszabadítási akciói" minden esetben valamilyen politikai vagy gazdasági érdeket szolgálnak. Szó sincs humanizmusról és társadalomépítésről.

Irakban pl kellett az olaj. Bementek, szétlőttek mindent majd az új, USA-barát vezetéssel együttműködve a saját nagyvállalataikat bízták meg az újjáépítéssel. Biznyisz biznyisz biznyis.

2015. febr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleméynam, hogy a világ így működik. A spanyolok, amint megtudták, hogy van Amerika, amely "senkié" (miért is számítana, hogy ott is élnek emberek), ment kirabolni. Utána a többiek, aki képes volt, és akit hagytak. Anglia ment végigrabolt egész Távol-keletet, kezdte Indiával. A többi utána. Napóleon se szeretetszolgálatot teljesített Oroszországban. Hasonlóan, ezért megy most az USA mindenhová. Szépen szóló maszlagot mindig lehet keríteni a magyarázathoz. Hittérítést, demokráciát, miegymást. Az nem számít, ha az ellenkezőjét csinálják. Ki merne ellentmondani, hiszen éppen azért ők mennek, mert ők tehetik. És oda, ahol a legjobban megéri, azaz a legtöbb rabolható a legkevesebb veszteséggel.


Persze a dolog összetettebb. Sokszor többen összefognak, mert egyedül valamiért nem elég eredményes. Ilyenkor még a "nemzetközi összefogás" címszó is bekerül a maszlagok közé. Az senkit nem érdekel, hogy az "összefogás" célja nem változik. Rablás, ahol lehet. Ennek akkor lesz vége, ha olyan egyensúly jön létre, ahol minden rabolni szándékozó megüti a bokáját, ahol minden csalafintaságért fizetni kell így, vagy úgy. Azaz még jó soká tartani fog a jelen helyzet. Mindig máshol, mindig más módszerrel. Hogy a világ azt hihesse: valami újról van szó.

2015. febr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

egyébként lehet hogy mi is ilyen "felszabadítottak" leszünk a közeljövőben.

tegyük fel legközelebb nyer a jobbik és velük az ország elkezdene kevésbé függővé,kiszolgáltatottá válni,amit természetesen a nyugat nem fog hagyni.

ez lehet egy tökéletes indíték,álhírekkel szépen felépítve,aztán amerika sunyiban ránk uszítja a szerbeket mondjuk,hogy mi háborúra készülünk.

kicsit hagyják őket érvényesülni,aztán majd jönnek "felszabadítani".

2015. febr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ha nyer a Jobbnyik, akkor azonnal Novestrussia leszünk.
2015. febr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!