Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyes országok hogy merik ezt...

Egyes országok hogy merik ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés

Tegnap olvastam, hogy Szingapúrban kivégeztek egy francia férfit, mert a táskájában 32g heroint találtak. Ő azt állította, hogy valaki beletette a táskájába, de elég hamar lezárták az ügyet és halálra ítélték.


Most vonatkoztassunk el attól, hogy bűnös vagy nem. Mi van akkor, ha én pl. magyar állampolgárként szingapúrba utazom pl. üzleti ügyek miatt és a poggyászomba valaki tényleg belecsempész egy kis drogot, hogy amíg engem elkapnak, addig a nagy szállítmány átmehessen. Hogy jön ahoz egy kis szutykos 700 km²-es porfészek, hogy egy NATO és EU tagállam állampolgárát úgy kivégezze, hogy normális tárgyalása sem volt, sőt hogy jön ahoz, hogy kivégezze. Másik dolog, amin gondolkodtam, hogy ilyen esetben miért nem szólítja fel az adott ország, hogy ha ezt megteszik az állampolgárukkal, annak súlyos következményei lesznek?



2015. márc. 5. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor belépsz egy idegen országba, akkor annak az országnak a törvényei vonatkoznak rád, bármilyen törvényei is legyen az adott országnak.
2015. márc. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Mellesleg, abban a kis szutykos porfészekben magasabb életszínvonalon élnek az emberke, mint Ausztriában.
2015. márc. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezen gondolkodtam én is most, hogy elítéltek egy román srácot pont ugyanezért.


Nem tudom, hogy ki tudják-e szűrni azt, ha valaki valóban csempészni próbál, vagy csak berakják a csomagjába a szert. Durva...

2015. márc. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Trafó1 ***** válasza:
79%

Ha belépsz a házamba és a padlóra köpsz, kiváglak mint macskát szarni akármekkora is vagy.

Ha nem tetszik ne gyere be , vagy ne köpj a padlóra.

Kápísi????

2015. márc. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1-es, de azért nem rögtön halálra ítélni egy külföldit. Az lenne a jó, ha lenne egy nemzetközi egyezmény, hogy ha valakit meggyanúsítanak egy súlyos bűncselekménnyel, az adott ember állampolgársága szerinti ország részt vehessen a vizsgálatokban és a bűntetését a hazájában tölthesse le.


2-es. 700 négyzetkilométeren nem nehéz olyan életkörülményeket kialakítani. Offshore cégek és kész. Nézd meg luxemburgot, minden lakosra 5 cég jut.

2015. márc. 5. 13:07
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es, és ha ő nem köpött a padlóra, hanem tényleg belecsempészték a tatyójába a cuccot, akkor mi van?
2015. márc. 5. 13:08
 7/14 Komplikato ***** válasza:
100%
Szingapúr diktatúra, ahol a lakosság elnézi az ilyesmit cserébe a saját biztonság érzetéért. Tehát úgy vannak vele, legyen feleslegesen szigorú vagy igazságtalan a rendszer inkább, mint a bűnözés eluralja. Azért környező országok eléggé ott lebegnek szemük előtt rossz példának. Persze egyes országok azért próbálkozhatnak diplomáciával náluk, talán eredménye is lesz. Két srácot most fognak pl. megbotozni arrafelé grafitizés miatt, plusz kapnak börtönt is érte.
2015. márc. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 schocko ***** válasza:
55%
Szingapur a világ legtisztább országa, minden szempontból ügyelnek a rendre, másrészt a leggazdagabb is a méretéhez képest, s nem az Offshore miatt, hanem a kitűnő elhelyezkedése miatt, a világ egyik legforgalmasabb légi és tengeri kikötője van itt, ezenkívűl építészetében a legmodernebb...
2015. márc. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Na ezert nem utazok en Szingapurba, meg egy ilyen helyre sem. ezt te is megteheted.
2015. márc. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Orwelli szarfészek, nem érdemes foglalkozni vele. Tipikus "fejlett" ázsiai ország. Csúcstechnika, mellette drákói szigor és munkamánia, ennél sokkal jobb valami ukrán tanyán pálinkázgatva Wartburgot szerelni.
2015. márc. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!