Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egyes országok hogy merik ezt...

Egyes országok hogy merik ezt megcsinálni?

Figyelt kérdés

Tegnap olvastam, hogy Szingapúrban kivégeztek egy francia férfit, mert a táskájában 32g heroint találtak. Ő azt állította, hogy valaki beletette a táskájába, de elég hamar lezárták az ügyet és halálra ítélték.


Most vonatkoztassunk el attól, hogy bűnös vagy nem. Mi van akkor, ha én pl. magyar állampolgárként szingapúrba utazom pl. üzleti ügyek miatt és a poggyászomba valaki tényleg belecsempész egy kis drogot, hogy amíg engem elkapnak, addig a nagy szállítmány átmehessen. Hogy jön ahoz egy kis szutykos 700 km²-es porfészek, hogy egy NATO és EU tagállam állampolgárát úgy kivégezze, hogy normális tárgyalása sem volt, sőt hogy jön ahoz, hogy kivégezze. Másik dolog, amin gondolkodtam, hogy ilyen esetben miért nem szólítja fel az adott ország, hogy ha ezt megteszik az állampolgárukkal, annak súlyos következményei lesznek?



2015. márc. 5. 12:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincsenek nemzetközi egyezmények akkor azt csinálnak veled amit csak akarnak.


Utazás előtt tájékozódni kell hogy hová teszed be a lábad.


Peruban is hasonló a helyzet

2015. márc. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nekem egyszer lehetőségem lett volna kimenni Kínába a céggel, de nem mentem.


1. Nem tetszik az ország, a nyelvük bántja a fülem, a kultúrájuk nem érdekel, az ételeiket ki nem állhatom, a törvényeiktől meg a politikájuktól, meg maguktól a kínaiaktol meg borzongok.


2. Kényelmesebb volt itthon maradni, azon a héten csak 9-től 2-ig dolgoztam,tudjátok elment a macska, cincognak az egerek :D

2015. márc. 5. 14:56
 13/14 anonim ***** válasza:

Te mégis mit szólnál hozzá, ha idejönne valaki Sohaországból, kirabolná a házadat, aztán a bíróság közölné, hogy "jah, bocsánat, Sohaországban 100 milliós értékhatár alatt a rablás nem bűncselekmény", és ügy lezárva.


Vagy mondok egyszerűbb példát: az utakon mindenki annyival mehessen, amennyi a saját országában a megengedett sebesség? Lekapcsolnak valakit 200-zal, ja, német, akkor továbbmehet?

2015. márc. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
53%

"Te mégis mit szólnál hozzá, ha idejönne valaki Sohaországból, kirabolná a házadat, aztán a bíróság közölné, hogy "jah, bocsánat, Sohaországban 100 milliós értékhatár alatt a rablás nem bűncselekmény", és ügy lezárva."



Ezt nem tudom, honnan szedted!


Ha Magyarországon egy külföldi bűncselekményt követ el - a diplomáciai védettséget leszámítva (amiről egyébként le is mondhat a küldő állam) - magyar törvények szerint járnak el vele szemben.

2017. dec. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!