Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Észtország miért nem csinál...

Észtország miért nem csinál valamit a demográfiai problémákkal?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam Tallinnban, nagyon gyönyörű, viszont iszonyat elkeserített, hogy mindenhol oroszt hallottam. oroszok voltak az eladók, a vásárlók, a McDonaldsban is oroszok voltak, orosz gyerekek, stb. Felüdülés volt az orosz tömegben ritkán észtet is hallani.

Voltam Tartuban, ott egy fokkal jobb a helyzet.


Olvastam, hogy az ország népessége folyamatosan csökken, viszont az orosz stagnál. Ez egyáltalán nem zavarja az észteket? Amúgy is egy kicsi népről van szó, az egész országban kevesebben laknak, mint Budapesten, így főleg égetőbb a probléma szerintem.


Ez nem elég intő jel nekik? Vagy tényleg hagyják, hogy az országuk szépen elnéptelenedjen, majd eloroszosodjon? (Lettország még sz@rabb ilyen szempontból)


Vagy tud valaki erről valamit?



2015. márc. 30. 17:01
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Az orosz lakosság főleg a városokban van, urbánusak.

Emellett, másabb a kultúrájuk vallásuk, mint az észteknek.Ezért, egy orosz ha megteheti több gyereket vállal.


Mellesleg, én szívesebben hallgatnék orosz gügyögést, mint azt, hogy "mit néző tezsvírem?Ván czsigid?"

2015. márc. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Magyarország is hasonló problémával küzd(?) mint Észtország. Csak míg nálunk a cigányok vállalnak több gyereket mint a magyarok, ott az oroszok az észteknél. Annyi különbséggel, hogy Magyarországon a cigányok inkább a kisebb településeken élnek, nem nagyvárosokban. Illetve ott talán az oroszoknak van mire vállalni, Magyarországi kisebbségnél pedig rengetegszer a nyomorba.


Egyébként nem tudok erre irányuló intézkedést a észteknél, pedig azt gondolom, hogy szükséges. (ahogy nálunk is)

2015. márc. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szántóvető ***** válasza:

gyerekeket kéne csinálniuk bár kétlem hogy ez kormányrendelettel megoldható lenne.tőlünk nyugatabbra sem találtak megoldást erre a problémára még.

esetleg lenne javaslatod kérdező?

2015. márc. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
De kéne valamit csinálni a problémával, több oroszt kéne betelepíteni, az észteket a gyerekvállalás ellen hangolni, az észt árvákat pedig orosz szülőkhöz adni.
2015. márc. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem azért növekszik az oroszok száma, mert sok gyereket vállalnak, hanem azért mert Észtország vonzó az oroszoknak akik Oroszországból települnek át.
2015. márc. 30. 18:33
 6/10 szántóvető ***** válasza:
ja így már más.akkor Krím sorsára jutnak az Észtek is előbb-utóbb.
2015. márc. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
A Baltikum orosz terület. Az észtek közül pedig sokan mennek át Finnországba - tudomásom szerint az észt és a finn kölcsönösen megérti a másik nyelvét.
2015. márc. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Baltika - Rossija, Kosovo je Srbija!
2015. márc. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tommaso99 ***** válasza:

A Baltikumot, s így Észtországot, is a történelem folyamán az Orosz Birodalom többször megszállta és bekebelezte. Főleg az utóbbi gyarmatosítás alatt (1940-1991) folyt erőszakos betelepítés. Jelenleg az orosz nemzetiségűek aránya 30% körül van. A helyzet összetett. Egyrészt az itt élő oroszok jó része értékeli az EU, a magasabb GDP és a demokrácia nyújtotta előnyöket. Másrészt tartani lehet attól, hogy Putyin, hivatkozéással az orosz nemzetiségűek 'sanyarú' helyzetére, beavatkozik.

Hogy válaszoljak is a kérdésedre, nem sokat ! Talán

az orosz nyelvűeknek nyújtott kedvezményekkel hű észt állampolgárokká tenni őket.

2015. márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

és Magyarország miért nem?

Mert a a Jobbik a szélsőséges? na ezért.

2015. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!