Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Követ-e el hazaárulást az a...

Követ-e el hazaárulást az a kettős állampolgár, aki az egyik országtól kapott állampolgársága ellenére annak államtitkait megosztja egy másik ország titkosszolgálataival, amelytől szintén kapott állampolgárságot?

Figyelt kérdés
Többek közt rendvédelmi szakember vagyok. Nagyom meglepődtem, amikor egy nagyon-nagyon híres és köztiszteletben álló kettős állampolgárságú magyar emberrel kapcsolatban ezt a kérdést tette fel nekem valaki. Ráadásul az illető sok évet töltött egy harmadik országban is. Méghozzá olyan munkakörben, amelyben óhatatlanul számos ottani államtitkot ismerhetett meg. Azokat viszont csak és csakis akkor tudhatta meg, ha megosztotta az itt megismert szolgálati és államtitkokat az ottani hatóságokkal is. Bevallom, nem tudtam a kérdésre válaszolni. Vajon mi a helyes jogi válasz ilyen esetekben?

2015. ápr. 29. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen... de csak nálunk dívik ez kettős állampolgárság, a szlovákok beintettek neki. Megjegyzem nem oktalanul. Lásd a fenti okodat.


De lehetne említeni a szociális rendszert kihasználását, mindenféle gazdasági csalást stb.


De én magyarellenes vagyok mert a románoknak nem akarok állampolgárságot adni.

2015. ápr. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Engem azonban nem nyugtat meg. Már csak azért sem, mert a részemről névtelenül említett híres embert a magyar kormány egyik minisztere hivatalos tanácsadójaként alkalmazza. Méghozzá olyan témakörben, amely szintén tele van szolgálati és államtitkokkal. Azok pedig elsősorban azoknak az országoknak a titkosszolgálatait érdekelhetik, amelyek sok éven át ugyanabban a témakörben foglalkoztatták már, mint amelyben most dolgozik az illető.
2015. ápr. 29. 17:06
 3/4 anonim válasza:
Ahol elkövetted a hazaárulást, oda már ne menj vissza mert az ottani törvények fognak lesújtani.
2015. ápr. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
No és mi van akkor, ha a kettős állampolgárt éppen azért küldték vissza az eredeti hazájába, hogy kettős ügynökként tovább kémkedjen? Szóval egyre kevésbé értem a kettős és még többes állampolgárság jogi indoklásait.
2015. ápr. 30. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!