Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ezzel a módszerrel megoldódna...

Ezzel a módszerrel megoldódna a szegény országok étkeztetési problémája? Vajon sikerült megtalálnom a megoldást az éhínség ellen? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Tudom kicsit furcsán fog hangzani amit írok, és megkérem, hogy ne vegyétek trollkodásnak, és nem akarok vele rosszat sem.


De képzeljétek el, hogy mi van azokon a helyeken, ahol több 10 millióan éheznek, és naponta több 10 ezren halnak meg. A megoldás lehet nem tűnik humánusnak, és ezért kérem, hogy legyetek toleránsak, és olvassátok végig, ha nem tetszik, akkor is.


Az ötletem az, hogy ezekben a szegényebb országokban az emberek nem járnának jobban, ha megennék egymást? Ha van 100 ember, és nincs kaja, akkor inkább haljon meg csak 80, mint 100. Azaz ha így is, úgy is meghalnának, akkor nem lenne jobb, hogy mondjuk a halálukkal megmentsenek embereket? Nincs sok hús rajtuk, tudom, de ami van, az is megmentheti az éhező embertársaikat, illetve a különböző részeket fel is lehetne használni. A csontból, bőrből hangszereket, ékszereket csinálhatnának, melyeket eladhatnának a fejlettebb országok lakóinak. A hajból kötelet készíthetnének, a belső szerveket pedig oda adnák a gyerekeknek, hogy ők kapják a tápanyag dúsabb szerveket. Nem kéne éhezniük. Nem kénem meghalniuk. Élhetnének a társaik önfeláldozásából, több 10 ezer gyermeket menthetnének meg ezzel. Illetve kevesebben is lennének emiatt, tehát az ételhez többen hozzájuthatnának. Javulna az életszínvonal, lennének hangszereik, köteleik, és nem éheznének. Mennyi felhasználható dolog megy kárba, pedig hasznosíthatnák őket. És nem lenne gond a hulla elhelyezésével a későbbiekben, nem lenne annyi rothadó tetem. A lakóhelyek tiszták lennének, az emberek jóllakottak, nem lenne akkora zsúfoltság, és nem menne kárba semmi.


Most hogy elolvastátok, nagyon kérem ne gondoljátok trollkodásnak, ez csupán egy ötlet, mellyel ételt adhatunk a szegényebb országban élőknek. Amennyiben nem tartjátok jó ötletnek, megértem, lehet nem is az, én csak kíváncsi vagyok, hogy valóban jobb lenne-e így az életszínvonaluk.


2015. máj. 4. 18:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Figyelj ide öcsi. Az egész világon akkora a túltermelés, hogy nem tudsz a megtermelt élelmiszerrel mit kezdeni. Mi lenne, ha ezen a vonalon kezdenél gondolkodni egymás megevése helyett? Jahh, hogy ehhez kellene a befejezett nyolc általános.
2015. máj. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 The Vault Dweller ***** válasza:
84%
A modest proposal
2015. máj. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%
Csak egy egy számadat: A világon megtermelt összes élelmiszer 54%-a landol a kukában.
2015. máj. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Én mindenhol azthallom, hogy túlnépesedés van, és hogy több az élelmiszer, mint növény vagy állat. Gondolom érted mire célzok. Vajon honnan van a kaja? Persze ezt nem hiszem el. De mi lesz mondjuk ha 10 milliárdan leszünk a földön? Egyre kevesebb a terület,egyre több embert lát el, és egyre több ember akar egyre jobb életszínvonalon élni. A szegényebb országokkal senki sem törődik, mert a milliárdosoknak nem éri meg rajtuk segíteni (pedig megtehetnék). Én csak azt akarom, hogy szegények ne halljanak meg. Én csak segíteni akarok rajtuk, hiszen úgyse sokan akarnak.
2015. máj. 4. 19:05
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki éhen hal akkor az tényleg csont és bőr, semmi ehető(tápláló) nem marad benne. Azokon a helyeken ahol éheznek ott általában elég kevés fa van, így megsütni sem lehetne őket, mindenféle járvány lenne.


Kétlem, hogy sok nyugati ember venne embercsontokat mint ékszereket

2015. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Ez csak egy javaslat volt. amennyben az élelmiszerek fele szemétbe kerül, akkor azt tanácsolnám, hogy a kidobott élelmiszert adjuk oda a szegényeknek. De ez hogy lehetne megoldható? Vagy akkor adjunk nekik rengeteg kaját, hiszen a gazdagabb országoknak úgyis sok van. Na jó, de fognak adni? vajon a gazdagok fognak adni?Nem. Hát ezért maguknak a szegényeknek kell megoldaniuk a problémát. Nagyon sajnálom a szegény országokat, de ez egy megoldás lenne bizonyos fokig.
2015. máj. 4. 19:08
 7/28 anonim ***** válasza:
95%
Tegyük fel egy milliárdos segíteni akarna, ott van Bill Gates, a Föld leggazdagabb embere, van 50 milliárdja, a Földön van 7milliárd ember, ha mindenkin segítene mindenki kapna 7 dollárt és kész. Nem vagyunk sokkal előrébb
2015. máj. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

"Ha valaki éhen hal akkor az tényleg csont és bőr, semmi ehető(tápláló) nem marad benne."


Egy kevéske biztos lenne rajtuk, illetve csontlevest még készíthetnének.


"Azokon a helyeken ahol éheznek ott általában elég kevés fa van, így megsütni sem lehetne őket, mindenféle járvány lenne."


Meg lehetne sütni. Olajon sütnék meg, vagy a napon kiszárítanák, összemorzsolnák, és levesbe szórnák.


"Kétlem, hogy sok nyugati ember venne embercsontokat mint ékszereket"


Azt mondanák, hogy állatcsontból vannak.

2015. máj. 4. 19:11
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ennél még az is jobb megoldás lenne, ha mind meghalnának. Normális ember nem eszik emberhúst
2015. máj. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
35%
Kajára nincs pénzük, de extra szűz olivaolajra van?
2015. máj. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!