Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugat-Európa is ennyire szegény?

Nyugat-Európa is ennyire szegény?

Figyelt kérdés

[link]

"A 2013-ban végbement fejleményeket vizsgáló elemzés szerint egy év alatt 15 százalékról 15,5 százalékra emelkedett a hivatalos szegénységi küszöb alatti jövedelemből élők aránya, ami azt jelenti, hogy 12,5 millióan élnek szegény sorban a 81 milliós országban."


Ez a több mint 12 millió brutálisan sok, még egy ilyen nagy országban is!


"Az uniós módszertan alapján az számít szegénynek, akinek elkölthető jövedelme nem éri el a lakosság egészét jellemző jövedelmi középérték 60 százalékát. Ez egyszemélyes háztartás esetén havi 892 euró (mai árfolyamon 272 ezer forint) adózás utáni jövedelem, egy négyszemélyes család (két felnőtt, két 14 év alatti gyerek) esetében pedig 1873 euró volt 2013-ban Németországban."


Nem tudom, hogy itt nettó vagy bruttó értéket mérnek -e, mindenesetre egy nyugati országban 1000 euró alatt keresni nagyon rossznak számít.

Nem gondoltam volna, hogy Európa vezető gazdasága, a világ egyik legfejlettebb országa is ennyire szegény. Magyarországról nem találtam adatokat, de szerintem itthon is kb. 15% lehet a létminimum alatt élők száma.


2015. febr. 20. 21:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja közben rájöttem, hogy ezek nettó összegek, legalábbis az "adózás utáni jövedelem"-ből erre gondolok.
2015. febr. 20. 21:05
 2/12 A kérdező kommentje:
Bár ettől függetlenül 892 euró ugyanúgy nagyon kevésnek számít.
2015. febr. 20. 21:05
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de azért ott kicsit más a szociális háló ám, mint itthon.


Soha nem felejtem el például, hogy anno még 15-20 évvel ezelőtt néztem a német RTL-en egy műsort és egy nagyon szegény emberrel foglalkoztak benne. Úgy mentek a szociális munkások rendet rakni hozzá, mert hihetetlenül nagy volt a kupi, a szemét és a kosz. Aztán beszéltek vele is és azt mondta, hogy nem dolgozik és segélyen él, de évente legalább egyszer el tud menni Hawaiira nyaralni.


Ez anno annyira megmaradt bennem, hogy a mai napig nem tudom elfelejteni.

2015. febr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

"de évente

legalább egyszer el tud menni Hawaiira

nyaralni."


Na jó, azért a német segélynél ez nem olyan nagy teljesítmény.másrészt a szociális munkásnak nem az a feladata, h igénytelen, lusta embereknél takarítson.

Az viszont tény, h a német szegény nem egyenlő a magyar szegénnyel.

Sokan szeretnének német szegények lenni.

2015. febr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

Nem Nyugat-Európa szegény, hanem a képzetleneknek rossz ott is, mint bárhol a földön.

Mindenki a minimálbéren lovagol, az meg senkinek nem jut eszébe, hogy olyan tudással kéne rendelkezni amit megfizetnek.


Rendszerint egyébként nem az a probléma, hogy itthon 77 ezer vagy németországban 900 euró kevés pénz lenne nettóban, hanem abból lakni is kell valahol és fizetni a közműveket, és az ami nagyon drága.

Azért jönnek haza annyian, mert itt 20 millióért már nagypolgári lakást vagy családi házat kapsz az agglomerációban, németországban meg 4-6* ennyi.

2015. febr. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5: A béreket és ingatlanárakat nézve úgy látom, hogy nagyjából valóban hasonló árak vannak az itthoniakhoz képest.
2015. febr. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%

6.


Nagyon el vagy akkor tévedve...

2015. febr. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7: Nem. Megmondom, hogy miért:


Tegnap mielőtt írtam, gyorsan megnéztem pár frankfurti eladó családi házat és 300.000 euró alatt már találtam általános színvonalúnak nevezhetőeket (tehát amibe egy átlagos magyar család is szívesen lakna). Az éves medián bér olyan 25.000 euró körül van, tehát egy ház árát úgy 10-15 év alatt meg lehet kint keresni (ha feltételezem, hogy minden egyes fillért félretesz az illető).


Itthon normális házat 15-20 millió alatt nem igazán lehet kapni. Ha feltételezem mondjuk azt, hogy 17,5 millió egy ház, akkor 1,44 millió forintos éves mediánbérrel körülbelül 13 év alatt lehet rá megkeresni a pénzt. Persze értelemszerű, hogy a 7,5 milliós német éves bérből hamarabb összejön a 20 milliós magyar házra a pénz...


Remélem értetted azt miért írtam úgy, hogy a BÉREKET és INGATLANÁRAKAT elnézve...

2015. febr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
Nézhetjük így is, csak ez elég tág így, ahogy te leírtad.
2015. febr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Minel tobbet tudsz,annal tobb a lehetőséged. Ezert kell tanulni,ami csak jon. Egyebkent a statisztikakkal laikusként óvatosan. Ez a 15,5% rendben van,azonban ne feledd, hogy a szegénység küszöb meroszama egy atlagjovedelem. Lasd egy probléma ha az eves infláció 2% és a bérek 3% növekedtek akkor maris nott a szegények szama, pedig valójában Ugyanazon a jóléti szinten állnak mint tavaly. Masreszt nem mindegy hogy a nyugati segelybol tudsz elni,a keletibol meg kotelre sem telik pedig egyformán szegénynek számít mind a kettő. Egyebkent nálunk 30% körüli a szegények aranya.
2015. febr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!