Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ezzel a módszerrel megoldódna...

Ezzel a módszerrel megoldódna a szegény országok étkeztetési problémája? Vajon sikerült megtalálnom a megoldást az éhínség ellen? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Tudom kicsit furcsán fog hangzani amit írok, és megkérem, hogy ne vegyétek trollkodásnak, és nem akarok vele rosszat sem.


De képzeljétek el, hogy mi van azokon a helyeken, ahol több 10 millióan éheznek, és naponta több 10 ezren halnak meg. A megoldás lehet nem tűnik humánusnak, és ezért kérem, hogy legyetek toleránsak, és olvassátok végig, ha nem tetszik, akkor is.


Az ötletem az, hogy ezekben a szegényebb országokban az emberek nem járnának jobban, ha megennék egymást? Ha van 100 ember, és nincs kaja, akkor inkább haljon meg csak 80, mint 100. Azaz ha így is, úgy is meghalnának, akkor nem lenne jobb, hogy mondjuk a halálukkal megmentsenek embereket? Nincs sok hús rajtuk, tudom, de ami van, az is megmentheti az éhező embertársaikat, illetve a különböző részeket fel is lehetne használni. A csontból, bőrből hangszereket, ékszereket csinálhatnának, melyeket eladhatnának a fejlettebb országok lakóinak. A hajból kötelet készíthetnének, a belső szerveket pedig oda adnák a gyerekeknek, hogy ők kapják a tápanyag dúsabb szerveket. Nem kéne éhezniük. Nem kénem meghalniuk. Élhetnének a társaik önfeláldozásából, több 10 ezer gyermeket menthetnének meg ezzel. Illetve kevesebben is lennének emiatt, tehát az ételhez többen hozzájuthatnának. Javulna az életszínvonal, lennének hangszereik, köteleik, és nem éheznének. Mennyi felhasználható dolog megy kárba, pedig hasznosíthatnák őket. És nem lenne gond a hulla elhelyezésével a későbbiekben, nem lenne annyi rothadó tetem. A lakóhelyek tiszták lennének, az emberek jóllakottak, nem lenne akkora zsúfoltság, és nem menne kárba semmi.


Most hogy elolvastátok, nagyon kérem ne gondoljátok trollkodásnak, ez csupán egy ötlet, mellyel ételt adhatunk a szegényebb országban élőknek. Amennyiben nem tartjátok jó ötletnek, megértem, lehet nem is az, én csak kíváncsi vagyok, hogy valóban jobb lenne-e így az életszínvonaluk.


2015. máj. 4. 18:58
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

"Ha valaki éhen hal akkor az tényleg csont és bőr, semmi ehető(tápláló) nem marad benne."


Azokat használnák fel, akik még nem annyira soványak. Azt nem mondtam, hogy az illetőnek éhínségben kell elhunynia. Az állatokat sem várják meg míg éhen halnak.

2015. máj. 4. 19:14
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Szolidaritásból (vagy csak úgy kíváncsiságból) levághatnád tőből az egyik lábadat és megkérhetnéd anyut hogy főzzön belőle jó nagy adag pörköltet. Ami megmarad azzal megkínálhatnád a környékbeli éhező hajléktalanokat és máris segítettél néhány szegényeken. Aztán ha bevált az ötlet, akkor utazhatnál is rögtön Dél-Szudánba vagy Haitira, ott is ízleni fogsz.
2015. máj. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 The Vault Dweller ***** válasza:
35%

Na jó, akkor vegyük a tényeket:


1. Az emberi hús fogyasztásától prionbetegségeket lehet kapni. Nagyon-nagyon nem ajánlott.


2. Az élelmiszer nagy része tényleg a kukában landol. El lehetne vinni a fölösleges kaját más országokba, de ahhoz sok pénz kell, mert a szállítás nem olcsó, és több százmillió éhezőről beszélünk, akik a világon szétszórva élnek. Annyira sokba kerülne, hogy Gates is csak néhány ilyen szállítmány bírna finanszírozni.


3. Több értelme van a szegény régiók mezőgazdaságának a fejlesztésére pénzt áldozni. Vannak is ilyen kezdeményezések:


[link]

2015. máj. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Félre érted. Csak akkor csinálnám ezt, ha már nincs más lehetőség. De kérdem én, a szegényebb országokban van? Magyarországon tudok venni egy kiflit meg 20 deka parizert egy hajléktalannak. De az éhező országokban több 10 millióan éheznek, nem lehet rajtuk segíteni, vagy csak akkor, ha a gazdagok jelentős élelmiszert küldenek oda. Én nem akarok éhezni, de úgy gondolom, hogyha a rokonom (mondjuk gyermekem) éhezik, akkor fel lehet ajánlani valamit, persze ha az nem undorodik el tőle. Inkább maradjon élve egy fiatal, aki előtt még ott van az élet, minthogy éhen haljon.
2015. máj. 4. 19:24
 15/28 anonim ***** válasza:
35%

"Tegyük fel egy milliárdos segíteni akarna, ott van Bill Gates, a Föld leggazdagabb embere, van 50 milliárdja, a Földön van 7milliárd ember, ha mindenkin segítene mindenki kapna 7 dollárt és kész. Nem vagyunk sokkal előrébb"


Majdnem jó úton indultál el kapitalista barátom, de most az egyenletbe vond bele azt is hány bill gác él a Földön és vond ki a hét milliárdból aki nem éhezik! :)

2015. máj. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

"Az emberi hús fogyasztásától prionbetegségeket lehet kapni. Nagyon-nagyon nem ajánlott."


Mi az a prionbetegség? Wikipédián nem írják, hogy emberhústól el lehet kapni.

2015. máj. 4. 19:27
 17/28 anonim ***** válasza:
12%
Jahh és mellékesen még megjegyezném, hogy géc a templom egeréhez jár kölcsönkérni, ha a Föld leggazdagabb embereivel kell beszélgetnie.
2015. máj. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

"Majdnem jó úton indultál el kapitalista barátom, de most az egyenletbe vond bele azt is hány bill gác él a Földön és vond ki a hét milliárdból aki nem éhezik! :)"


És ez csak mind magán vagyon. Hány vállalat van, hány ország, mely rengeteg pénzzel rendelkezik, többel, mint a leggazdagabb emberek? Bill Gates vagyona csupán a személyi tulajdona, de ha vállalata vajon milyen gazdag lehet, hogyha még neki is ennyi pénze van? Igen, lehetne segíteni, de senki nem akar. Ezért ötlött fel bennem ez a kérdés. De szerintem sokkal nagyobb a kockázat éhezésnél, mint elkapni a prionbetegséget.

2015. máj. 4. 19:31
 19/28 A kérdező kommentje:

"Jahh és mellékesen még megjegyezném, hogy géc a templom egeréhez jár kölcsönkérni, ha a Föld leggazdagabb embereivel kell beszélgetnie."


Ezt a mondatot nem értem. Miért kérne kölcsön bárkitől is?

2015. máj. 4. 19:33
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

A tiszta segélyes megoldás nem jó.

Akkor még többen lesznek és még több éhező száj lesz.

2015. máj. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!