Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért kell az ilyeneket...

Miért kell az ilyeneket megsegíteni?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy valami afrikai családot, aki valami tutajon vagy nem tudom min a többi afrikaival kimentettek.

És most az apuka munkát keres. Oké, bár az őslakosoknak sincs munka.


Erre látom, hogy 2 gyerekük van, és az anya megint terhes! Miért kell ilyen felelőtlen embereket megsegíteni, aki nem elég, hogy szinte nincstelen, még szül a nyomorba 2-3 gyereket, hogy ne csak a szülők éhezzenek? De most komolyan...apuka is mondta, hogy semmi munkájuk nem volt már kb 1 éve....és még erre vállaltak 2 gyereket.


Komolyan az ilyeneket abszolút nem érdekli, hogy a gyerek is éhezni fog, nélkülöz, és nincstelen lesz?

Nem provokálni szeretnék, de nem értem! Én az ilyeneknek nem segíteni, mert egyék meg amit főztek!



2015. máj. 8. 09:38
1 2
 1/14 anonim válasza:
73%
Gondolod hogy védekezésre vagy abortuszra lenne pénzük?
2015. máj. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Aha, szal ha védekezésre nincs pénzük, akkor szüljenek csak gyereket, mert az szerinted olcsóbb mint a védekezés?
2015. máj. 8. 09:52
 3/14 A kérdező kommentje:

Én a józan észről beszélek.

Ha én nagyon szegény lennék, kajára is alig lenne pénzem, nem vállalnék egy darab gyereket se. Ha magamat is nehezen tartom el, miért kéne mellém még 1 éhező?

2015. máj. 8. 09:53
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Más viszont nem így gondolja, ráadásul a gyereknemzés sokszor nem logika alapján történik.


A szegényebb régiókban (vagy akár a 150 évvel ezelőtti Magyarországon is) bevett szokás (volt), hogy több gyereket szülnek, s a nagy számok törvénye alapján valaki megéli a felnőttkort és képes lesz gyermeket nemzeni. Ezért szülnek sokat.


Az eredeti kérdésre válaszolva (, hogy "miért kell?"): nem tudom. Elméletileg azért teszünk dolgokat, hogy a társadalom jobban működjön. Viszont az, hogy mitől működik jól, arról megoszlanak a vélemények.


Szerinted pl attól, hogy nem költjük feleslegesen a pénzt, nem dobjuk a feneketlen kútba (pl egy sokat szülő afrikai család segítésére), hanem fontosabb dolgokra költjük (építünk belőle utakat, meg fenntartunk egy jól működő rendőrséget).

Vannak olyanok viszont, akik szerint meg attól működik jól a társadalom, hogy a benne lévők tudják, hogy oltalmazzák a legelesettebbeket, pl egy afrikai menekült családot. Ez az oldal érvelhet azzal, hogy kik vagyunk mi, hogy eldöntsük melyik élet fontos és melyik nem. Mi történik ha nem segítjük? Éhen halnak Európában? És ha nem segítjük őket akkor kiket segítünk és kiket nem? Az időseket, a mozgássérülteteket, a vakokat, a munkanélkülieket, a várandós asszonyokat és a gyermeküket egyedül nevelőket se segítsük? Mi lesz, ha nekem lesz szükségem segítségre, akkor sem segítenek?


A kérdésben, miszerint neked és a veled hasonlóan gondolkodóknak vagy a "másik" tábornak van igaza nem akarok belefolyni, mert összetett kérdés, és jó eséllyel mindkét félnek megvan a maga igazsága, de úgy gondolom, hogy az alap kérdésre válaszoltam.

2015. máj. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
19%
A kérdezőt minden jóérzésű tisztességes ember a nép ellenségének nevezi és tartja...
2015. máj. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
44%
Én nem ezt mondtam. De ha nincs pénz védekezésre és abortuszra, akkor az a gyerek megszületik bizony. Én sehol nem írtam olyat, hogy olcsóbb megszülni, mint eltartanni...nem kellene ilyen indulatosnak lenned és kiforgatni más szavait.
2015. máj. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

valamilyen szinten egyetertek, de azt kifejtened hogy hogyan nezne ki a gyakorlatban hogy "egyek meg amit foztek?"


Hagyjuk oket ehen halni?

2015. máj. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%
"Ha én nagyon szegény lennék, kajára is alig lenne pénzem, nem vállalnék egy darab gyereket se." Kedves kérdezö! Öszintén! Van legalább egy darab gyereked?????????
2015. máj. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 tetro ***** válasza:
0%
Miért van az hogy az én munkámat még soha sem vette el egyetlen bevándorló sem?
2015. máj. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%
Ez inkább nyugaton probléma nem itt. Oda érkezik nap mint nap több ezer afrikai bevándorló minden egyes gazdag államba. És bizony egy 10 gyerekes család ahol mindenki munkanélküli ott annyi a segély mint 3 dolgozó nyugati család fizetése.
2015. máj. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!