Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért siránkoznak sokan, és...

Miért siránkoznak sokan, és mondanak ilyeneket, hogy lehetetlen megélni Mo-n?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy vannak helyek, ahol könnyebb az élet, de azért itt sem kilátástalan.. Egyesek annyira kétségbeesetten negatívnak fogják fel a helyzetüket, mintha a harmadik világban éheznének..

Engem a szüleim sajnos nem tudtak támogatni szinte semmiben, mert a lakás hitelüket is alig tudják törleszteni a két minimálbérből, ezért tényleg saját erőmből kellett valamit kezdenem magammal.

Sajnos zseninek sem mondanám magam, általános 8.-ig erős 3-as tanuló voltam, semmiből sem vagyok nagyon kiemelkedő sajnos.

Amikor jött a válság, a szüleimnek annyira megemelkedett a hitele, hogy 16 éves koromban iskola mellett már dolgoznom kellett, hogy tudjunk kaját venni valamiből. Ezután teljesen önerőből elvégeztem egy szakmát, majd egy év kemény 10-12 órás dolgozás után sikerült összeszednem annyi pénzt, hogy biztonságosan be tudjak költözni a legközelebbi városba egy albérletbe (Debrecenbe) mert itt jobbak a munka lehetőségek, mint ahol lakom.

3 hónap volt, mire munkát találtam. Egy kis magáncégnél (összesen 3 fő dolgozik ott) sikerült elhelyezkednem csőszerelőnek. A főnököm barátságos és nagylelkű, ha sok munka összejön, néha 5-10ezer forint kiegészítőt is ad.

Meg vagyok elégedve teljesen a munkámmal és az életemmel. Tisztán 120ezer forintot tudok így hazavinni 1 szakmával, rengeteg szakmai tapasztalattal. De ehhez néha hozzájön egy két kiegészítés is. Van egy feleségem, ő a városházán könyvelő.

Igaz nagyon ritkán járunk el moziba és egyéb helyekre, de folyamatosan félreteszünk lakásra és most már csak 2 év, hogy önerőből hitel nélkül lakásunk legyen (az állami támogatás miatt) Jelenleg a feleségem szüleinél élünk, hogy sikerüljön spórolni, de nagyon kedvesek velünk, és türelmesek, és megígértem nekik, hogy bármit megteszek, hogy minél hamarabb el tudjunk költözni, ezért rendszeresen munkát vállalok egy másik cégnél is, ahol hétvégi és délutáni munkákból havi 30-40 ezer forintot tudok összeszedni.. Tehát van oylan hónap amikor mindennel együtt összejön 170ezer forint.

Ha összegyűlt a pénz a saját lakásra, akkor utána spórolás helyett tudunk majd koncentrálni gyerek vállalásra is :)

De tervezem, hogy a lakásra gyűjtés és a gyerek között ott hagyom a túlórákat és elvégzek még egy szakmát, mert akkor fel tudnának később venni oylan helyre is, ahol még jobban keresnék.

Teljesen meg vagyok elégedve a helyzetemmel, és szerintem szorgalommal, kitartással ezt bárki el tudná érni Magyarországon, mivel a lehetőségek mindenkinek adottak..

Miért siránkozik mindenki, hogy nem lehet boldogulni? Igenis lehet boldogulni, igaz nem könnyű, de még mindig a földön élők jelentős részénél könnyebb a helyzetünk :)



2015. máj. 7. 15:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
45%
Ha neked az az álmod, hogy kidolgozd a beled egy semmi kis pénzért, vegyél egy olcsó ingatlant és gyereket csinálj, utána ötven évesen kimúlj, akkor hajrá, azért szerencsére sokan többre vágynak!
2015. máj. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:

És azt még el felejtettem mondani, hogy mivel friss házasok vagyunk, ezért fejenként 5000 forint adókedvezményt is kapunk még, és ha majd gyereket vállalunk, akkor ez 12ezer forintra fog emelkedni, szóval addigra a keresetem el fogja érni adózás utáni 190 ezer forintot..

Jó igaz, valószínűleg sosem lesz pénzem ájfonra meg egyéb dolgokra, de van egy jó számítógépem, van egy 1 méteres tv-nk, nemsokára saját lakásunk is lesz.


Nekem az a tapasztalatom, hogy aki hasznos része akar lenni a társadalmunknak, az sok munkával, nagy erőbefektetésekkel, de igenis meg tud élni.. És ha mindenki ilyen mentalitással tenné a dolgát, sokkal jobb hely lenne Magyarország, és még jobban élnénk.

2015. máj. 7. 15:59
 3/63 A kérdező kommentje:

ma 15:53


Nem ez a vágyam, ezért fogom megcsinálni a második szakmát is, mert munka lehetőségem már lenne, és közel ugyan ennyit keresnék majd napi 8 órában..

A hosszú távú célom, hogy alapítok én is egy kis céget, ehhez már van egy ismerősöm, akivel együtt bele tudunk fogni.. Nem kell mohónak lenni, és azonnal akarni mindent.. -.-

Természetesen én sem úgy képzelem el az életem, hogy kidolgozom a belem napi 14 óra munkával, de türelmes vagyok és pozitívan állok hozzá a helyzethez, és hiszem, hogy ezzel a hozzáállással később még sokra vihetem.. Még csak 26 vagyok, előttem az élet :)

2015. máj. 7. 16:03
 4/63 anonim ***** válasza:
69%

1es nincs igazad, szerintem nagy dolog ha valakinek 28évesen onerőből hitel nélkül saját lakása lesz..

És képzeld el azt az örömöt amit majd a beköltözéskor fognak érezni a feleségével..

2015. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
96%
Ja, szóval bár a szüleid nem támogatnak, de azért a feleséged szüleinél élhetsz (pusztán havi 50-60 ezer forintnyi támogatás), marha nagy mázlival találtál egy normálisabb főnököt, aki megadja a 120 gurigát havonta. Szorgalom meg igyekezet, mi? Hát öcsém, csak azt kívánom neked, ne is ismerd meg, milyen ha kicsúszik a talaj a lábad alól. Ja, és szerintem szívrohamot kapnál, mennyi keresnek a léhűtő haverjaim Angliában. :D
2015. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
78%

Oké, csak egy normál ember nem megélni akar... Kidolgozni a belét azért, hogy fizesse a számlákat, meg egyen és ennyi. Közbe semmi szórakozás. Meg gyereket vállaltok, milyen élete lesz szerencsétlennek? Milyen körülmények között fog felnőni. Előre sajnálom már ne is haragudj. Mivel tudom milyen ez. Mivel én is szegény családba születtem. Se autó, se nyaralás, se szórakozás, csak a rengeteg munka, hogy fenntartsd magad. Jól fogalmaztál. Ez a megélés. De sokan inkább ÉLNI szeretnének. Ez pedig rohadtul nem élet sajnos. Nem akarom kedved szegni, de pont ez a baj ezzel az országgal. Rengeteg munkával alig keresel pénzt, nem jártok el sehova, nincs kb. életed. De a legrosszabb, hogy még örülsz is ennek a helyzetnek.


Sajnos az én szüleim is hasonlóak voltak, pici másfél szobás panellakásban nőttem fel.... Tudod mennyire szenvedtem? És az a legrosszabb, hogy a szüleim a mai napig nem értik meg, hogy nekem miért volt SZAR gyerekkorom.... Hiszen volt mit ennem, volt hol laknom... De ennyi.


Tiszteletre méltó, hogy ilyen szorgalmas vagy és hidd el külföldön sokkal többre vinnéd. Ott ÉLHETNÉL is. Itt csak gürcölsz azért, hogy legyen mit enni, legyen áram meg fűtés... Meglehet élni magyarországon ez igaz, de épp ez a baj, hogy itt csak megélni lehet, ha nem születik az ember gazdag családba, vagy nincsenek jó kapcsolatai, ismerettségek. 170 ezer forint semmi ilyen adók és árak mellett ebben az országban. Azért menekül innen rengeteg ember. Máshol van ÉLET, itt pedig nincs. Én is amint módom nyílik rá elhúzok innen, mert ÉLNI akarok.

2015. máj. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 BlackSword ***** válasza:
100%

Először is gratulálok az életszemléletedhez és a pozitív felfogásodhoz... Őszintén remélem, hogy ez mindvégig elkísér... De Te írtad, hogy heti 7 napot dolgozol és anyósodéknál laktok... Ráadásul sacc havi 300 ból gazdálkodtok ketten... Ez egy német átlagbér harmada...


Azért az élet nem csak munka, alvás, evés... Azért néha egy kis szórakozásnak, esetleg egy kirándulásnak vagy ne adj Isten nyaralásnak bele kellene férnie, nem???

2015. máj. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
20%
Csodálatosan meg lehet élni Magyarországon is, aki az ellenkezőjét állítja, az csak demagóg beszéd, kocsmába való frázisok.
2015. máj. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
23%

így kellene hozzáállni a dolgokhoz, és akkor meglesz a megfelelő életszínvonal számodra.

az a baj a legtöbb itthoni emberrel, hogy panaszkodni szeret, meg ilyen hallomásból tud felhozni dolgokat, hogy máshol mennyivel jobb az élet, pedig ez nem feltétlenül van így.


van egy példám: kimész dolgozni bécsbe, nem a szakmádban, és így max olyan munkát kapsz, amit valószínű nem is szeretsz. egyrészt kimozdul az ember a konfortzónájából, mivel nem az anyanyelvén kell megértetnie magát, másrészt hiába tanulta a szakmáját x évig, mert tegyük fel egy kezdő német nyelvtudás nem lenne elég ahhoz, hogy felvegyék ilyen helyre.

aztán igazából lehet, hogy több pénz összejön, de ugyanúgy robotmunkát végzel...akkor hol lenne már előrébb bárki is?



én is egyébként ugyanezt vallom, amit a kérdező, nekem sincs semmi problémám ezzel az országgal életvitel szerűen. a mentalitás és a megbecsülés az, ami miatt legszívesebben itthagynám, de ezért nem elsősorban a politika a felelős, hanem a polgártársaim jó nagy része.

most vagyok 28 éves, és kb. 10 éve kezdtem el kisebb városban pizzafutárként, ami annyira megtetszett, hogy a mai napig csinálom, persze ma már nem annyira intenzíven, csak mellékállásként, mondhatni ha unatkozok. rizikós ez persze, és akkor is az volt, mert nem voltam bejelentve sosem ott, de az ember ha előrébb szeretne jutni, akkor kockáztat, egészen jó kiegészítés, és aki szereti, az nem tehernek érzi, még akkor is, ha stresszes, pörgős munka. emellett pedig Szegeden dolgozok egy logisztikai cégnél irodai munkában heti 5 napot.

Ebből a 2 munkából(ha összejön mondjuk havi 2-3 nap pizzázás), akkor simán megkeresek nettó 160-170ezret, ez nyilván attól függ, hogy a pizzériában milyen a forgalom, jobb napon nagyon könnyen összejön egy 8-10ezer Ft+körülbelül ennyi borravaló, ebből meg belemegy 2ezer Ft a motorba tankolásnál.

És még mindig ott van legalább 2 hétvége, ami teljesen szabad, tehát egyáltalán nem dolgozom agyon magam.

2015. máj. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező látszik, hogy soha nem jártál még külföldön, de még nyaralni sem voltál!


Külföldön egy átlagos dolgozó ember Q5-ös Audival jár, szép kertesházban lakik, 3-4-szer jár külföldi nyaralásra, illetve csomószor mennek el mindenfelé, van iphone, van szép drága ruha, van ékszer, van finom főtt étel minden nap.


Addig itt magyarországon az átlagos magyar kb. 6-7 évet spórol egy kicsi panellakásra, fizeti áramot, gázt és eszi a hidegkaját és ennyi. Jah néha fél párizsi a kenyérre, mert kell gyűjteni fűtésre télire..

2015. máj. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!