Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miben nyilvánul meg az, hogy...

Miben nyilvánul meg az, hogy Oroszországban nincs demokrácia?

Figyelt kérdés

2015. jún. 2. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Abban, hogy túl sok hatalom koncentrálódik az Egyesült Oroszország párt kezében, ezen belül Vlagyimir Putyin és a köré szerveződött emberkék kezében.


Abban, hogy 2000 óta Putyin átvette Oroszország irányítását.Az orosz alkotmány tiltja, hivatalosan, hogy egy ember legyen két ciklusnál többet egymást követően - és ezen van a hangsúly - betöltse az államelnöki, miniszterelnöki posztot.Letelt a két ciklus, odatette Medvegyevet, majd amikor lejárt a ciklusa, visszatért ő.


A parlamenti pártok pedig nagyrészt kirakatpártok.Sajtószabadság, hát, az is elég gyenge, az olyan újságírók akik túl sok kínos ügyet hoznak nyilvánosságra, azok valahogy rendre halnak meg, gyanús körülmények között.


Jó, nem azt mondom, össze nem vethető a mai Oroszország a Szovjetunióval, mert kú*rvára nem, nem egy Észak-Korea, de azért egy puha diktatúra, mindenképp.

2015. jún. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Ahol a rendszerkritikusokat megölik, annyira nem nevezném puhának.
2015. jún. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Ez csak nézőpont, és összehasonlítás kérdése.Ha Kínából vagy Észak-Koreából nézed Oroszországot, akkor az egy nyugati típusú liberális demokrácia.


Ha Magyarországról nézed Oroszországot, akkor azért már észlelhető, hogy itt nem éppen az emberi jogok és a szabad választások a döntőek.


Aztán meg a magyar baloldal 2010 óta ordítja azt, hogy Magyarország diktatúra.Nem igazán értem, hogy lehet ezt diktatúrában elmondani, dehát ők tudnak érdekes dolgokat.

2015. jún. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

" Magyarország diktatúra.Nem igazán értem, hogy lehet ezt diktatúrában elmondani, dehát ők tudnak érdekes dolgokat."


Persze mert ugye nem a "baloldal" van hatalmon így nyilván csak diktatúra. (Minthogy magukba néznének miért buktak.)

2015. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért? Nálunk van?
2015. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első jól összefoglalta. Putyin bebetonozta a hatalmát, és mozdíthatatlan, így nincs igazi politikai verseny. De ez mindenképp egy enyhe diktatúra, hiszen sok minden megengedett, egyedül a vezetőt nem tudod eltávolítani. Most ezért lehet rám mérgesnek lenni, de ez bizonyos esetekben még szerencsés is lehet. Az orosz embereket máshogy nem lehetne kormányozni, ott kell egy erős kezű vezető. Nem véletlenül mondják Putyint a modern cár atyuskának.
2015. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5/6-os vagyok -valakitől megkérdezték vajon a vasárnapi nyitvatartás megszüntetését? Hát ugye ott fent eldöntötték mi a jó a családoknak. Nem vagyok dohányos, de azt sem igazán értem hogy nem vitatták meg ezt a nemzeti mity-muty kérdést,ami még szerintem súrolja még az emberi jogok alapjait is. Nincs itt beleszólása itt a dolgokba senkinek, 2/3-os tőbbség dönt még az ellenzéknek is kuss van. De oly sok mindent fel lehetne még sorolni ami megkérdöjelezi a demokráciát . De akinek tetszik tetszen sokáig. Lehet hogy rossz szemszögből látom , de az is lehet hogy én a többség tagja vagyok.
2015. júl. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!