Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Letelepedés és élhetés szempon...

Letelepedés és élhetés szempontjából melyik Balti állam a legjobb?

Figyelt kérdés

Észtország - Lettország - Litvánia


Mindegyik tetszik, de nem tudok dönteni.

Az egy kicsit taszít, hogy Lettországban és Észtországban nagyon magas az oroszok aránya. Viszont ez mennyire tényező?

A nyelv nem probléma, megtanulnám.


De melyik országnak van viszonylag normális jövője?

Vagy mindegyik eloroszosodik?


Segítsetek választani! :)



2015. jún. 18. 08:41
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Meggondoltam magam. Észtország lesz és az is marad.


Mert mindig is vonzott a Baltikum, szép hely, és a nyelvek is érdekesek. Meg fejlettebbek is. :)

2015. jún. 18. 21:45
 22/26 anonim ***** válasza:

Az eddigiek vagyok. :D


Nos,szerintem is jobb,hogy az észtekre adtad a voksod,ha megtanulsz észtül,néhány hónap rátanulással a finn is menni fog könnyen. De akár fordítva is csinálhatod :D

Mivel egy nyelvcsaládba tartoznak.


Hát igen,kicsivel fejlettebbek nálunk,az biztos,na meg a mentalitás is más,ami nagyban segíti őket az előrehaladásban. Szerintem jó,hogy most mész ki,néhány év,és nagyon felkapottak lesznek ezek az országok,mert már most beindulni látszik a gazdaságuk.

2015. jún. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
remélem az oroszok száma nem lesz egyszer több az észteknél
2015. jún. 19. 09:02
 24/26 anonim válasza:
Én írnék egy emailt vagy ha pesti lennék, bemennék a nagykövetségre, hogy ott adjanak választ a kérdéseimre.
2015. jún. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Leifur ***** válasza:

Szervusz,


Az egész volt Keleti-Blokkból Szlovénia gazdasági szerkezete az egyetlen, ami hasonlít a nyugat-európaira. Ez a fizetésekben, az emberekben is megmutatkozik.

Az összes többi ország a régióból valójában csak valamivel nagyobb fizetésért végez kiszolgáló/összeszerelő munkát, de jelentős növekedésre sehol nem lehet számítani hosszú távon.

Csehország és Észtország az egyetlenek, amikben talán elindult valami, Észtországban elsősorban az IT szektornak köszönhetően.

Ez azt jelenti, hogyha programozó vagy és érdekel a szakma, akkor ott nagyobb előrejutási lehetőségeid vannak jobb fizetésért, mint itthon. Feltéve, ha ügyesebb is vagy az itthonmaradottaknál és megfelelsz a bonyolultabb munkakörökre kint.


Ezt leszámítva ugyanúgy futsz a pénzedért napi 8-10 órában az összes országban.


Ami a mentalitást, tisztaságot, egyéb érzelmi tényezőket illeti, Észtországban mindenképp a legsegítőkészebbek a külföldiekkel a három balti ország közül. Ott volt mindig is a legtöbb pénz (relatíve, mert nem gazdagok). Lettországban bár közvetlenebbek, kicsit szocibb a customer service. :)

1 évig éltem Észtországban, Lettországban sokszor jártam.


Én a helyedben Észtországot választanám a három közül. Az emberek valóban résztvesznek kulturális eseményeken, táncfesztivál, dalfesztivál, mindenki sífut, szaunázik. Tavasszal barbecue-znak az első 15 fokos, napsütéses napon, és sokan járnak gombászni ősszel. Nyelveket beszélnek, az oroszt nem igazán szeretik, az angolt, németet, finnt imádják.

2015. nov. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Leifur ***** válasza:

Egy dologgal kiegészíteném, különösen, ha valóban szóba jön nálad mind a három:


A mentalitás-viselkedés. Az észtek hónapok múltán is tőmondatokban kommunikálnak veled, már ha egyáltalán hozzád szólnak. Nagyon tartózkodóak és kell két sör, mire nyitott lesz annyira, mint egy átlag magyar józanul. Segítőkészek, de nem barátságosak. Ez idővel változhat, ahogy jobban megismersz valakit, de ez az általános hűvösség mindig minden élethelyzetben ott lesz és egy idő után elég depresszíven tud hatni, bármennyit is keresel, bármennyire is fejlett az e-állam.

Mikor Észtországban éltem mindig egy hatalmas felüdülés volt átlépni a határt Lettországba. Annyival emberibbek az ottaniak.

Most is voltam pár hete Lettországban, továbbra is úgy éreztem, hogy jobban kimutatnak érzelmeket, mint az észtek, jó értelemben. Van mosoly az arcokon, némi őszinteség a kommunikációban. Mindamellett, hogy a magyaroknál már józanabbak, higgadtabbak.

Amúgy Rigában már mágneskártyás a tömegközlekedés, a villamosok a belvárosban hangtalanul suhannak, a fiatalok a legutolsó divat szerint öltözködnek, mindenkinek okostelefonja van. Az oroszajkúaknak is. A vidék viszont Magyarországon szebben karban van tartva egyelőre.

2016. máj. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!