Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Hong Kong-iak, a Makaóiak,...

A Hong Kong-iak, a Makaóiak, és a Taiwan-iak nem tartják magukat kínaiaknak?

Figyelt kérdés
Mert akkor micsodák? Tudtommal nincs olyan nép, hogy "hongkongi" "makaói" és "taiwani".

2015. jún. 26. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
De, csak nem kommunista kínaiak.
2015. jún. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
az a tapasztalatom, hogy a hongkongiak nem szeretik ha csak kínaiaknak tekintik őket, és eléggé negatívan megkülönböztetik az ún. 'mainlander' embereket akik Mainland China-ból jönnek (tehát ami nem Hong Kong vagy Macau)
2015. jún. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ők is kínaiaknak tartják magukat, de elkülönülő identitással rendelkeznek, miszerint ők hongkongi, makaói, tajvani kínaiak. Ezeken a területeken a függetlenségi törekvések támogatottsága is nagy.
2015. jún. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A taiwan-iakról olvastam egyszer, hogy genetikailag valami ausztronéz néppel vannak erősen keveredve, és bár Taiwan hivatalos neve "Kínai Köztársaság", úgy szoktak bemutatkozni, hogy "taiwani vagyok." nempedig úgy, hogy "kínai vagyok".


El is van terjedve a szigeten valami indonéz vagy milyen eredetű nyelv, aminek semmi köze a kínaihoz.

2015. jún. 26. 20:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tajvanon az eredeti őslakos népcsoportok aránya ma már csak 2% körüli, a lakosság 98%-a kínai.
2015. jún. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 AxumFlyer ***** válasza:
60%
Tajvanon eredetileg polinez nepek eltek, majd bevandoroltak a kinaiak, keveredtek, ezert lehet latni ott barna boru kinait is. Letezik tajvani nyelv, de a hivatalos nyelv a kinai.
2015. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!